جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1398/01/26 - روزنامه سراسري صبح ايران (دوشنبه) نسخه شماره 6089

 خبرنامه 

 معاون ستاد نقشه جامع علمي کشور:

تجميع واحدهاي دانشگاه جامع علمي کاربردي

معاون ستاد راهبري نقشه جامع علمي کشور آخرين وضعيت اجراي سند آمايش توسط وزارت علوم را اعلام کرد و گفت: دانشگاه علمي کاربردي در مسير ادغام قرار گرفته است.حميد اميدوار با اشاره به فعاليت‌هاي وزارت علوم درباره سند آمايش آموزش عالي گفت: ماده 1 اين سند، حوزه آموزش عالي را به 10 منطقه تقسيم و وزارت علوم برنامه اجرايي خود را بر اساس اين ماده تدوين کرده است. همچنين ماده 2 اين سند به ساختار مديريت منطقه‌اي اشاره کرده است که با اجراي ماده يک يعني منطقه بندي، ماده 2 (مديريت منطقه‌اي) نيز به‌نوعي انجام مي‌شود.وي با بيان اينکه بر اساس گزارش وزارت علوم ماده 1 و 2 سند آمايش اجرايي شده است افزود: ماده 3 سند به «ساماندهي مؤسسات آموزش عالي» اشاره کرده است که در اين ماده به بحث ادغام و تجميع مؤسسات اشاره شده است. برخي دانشگاه‌ها مثل دانشگاه جامع علمي کاربردي اقداماتي در راستاي ماده 3 سند آمايش انجام داده‌اند و واحدهاي اين دانشگاه به سمت تجميع و ادغام پيش رفته است.اميدوار افزود: ولي با اين وجود هنوز وزارت علوم درباره اجراي ماده 3 به‌طور متمرکز درباره دانشگاه‌هاي پيام نور، علمي و کاربردي، فني و حرفه‌اي و دانشگاه‌هاي گزارش مکتوبي ارائه نکرده و تنها اعلام کرده که گزارش اين بند آماده ارائه است.

برگزاري کنفرانس حفاظت از ميراث قرن بيستم در دانشگاه تهران

مؤسسه پژوهشي فرهنگ و هنر پرديس هنرهاي زيباي دانشگاه تهران، کنفرانس بين‌المللي حفاظت از ميراث قرن بيستم، از معماري تا منظر را با حضور شهردار تهران برگزار مي‌کند.به گزارش روابط عمومي دانشگاه تهران، کنفرانس بين‌المللي حفاظت از ميراث قرن بيستم، از معماري تا منظر به‌منظور حفاظت و باز زنده‌سازي هدفمند ميراث مدرن و صنعتي در ايران سوم و چهارم ارديبهشت‌ماه برگزار مي‌شود.مؤسسه پژوهشي فرهنگ و هنر پرديس هنرهاي زيباي دانشگاه تهران با همکاري Docomomo International سازمان بين‌المللي حفاظت و مستند نگاري ميراث معماري و شهري مدرن، و TICCIH کميته بين‌المللي حفاظت از ميراث صنعتي، کنفرانس بين‌المللي حفاظت از ميراث قرن بيستم، از معماري تا منظر را برگزار مي‌کند.

علاقه‌مندان مي‌توانند براي کسب اطلاعات بيشتر به وب‌سايت کنفرانس به آدرس https://icc20 ch.ut.ac.ir/ مراجعه کنند.

قائم‌مقام رئيس دانشگاه آزاد:

ضرورت ثبت گزارش کار پايان نامه‌ها در سامانه

قائم‌مقام رئيس دانشگاه آزاد اسلامي از انجام تمام امور مرتبط با گزارش کار پايان‌نامه‌هاي کارشناسي ارشد و رساله‌هاي دکتري در سامانه جامع مديريت امور پژوهشي اين دانشگاه خبر داد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي، بيژن رنجبر قائم‌مقام رئيس دانشگاه در امور آموزش عالي و ساماندهي پژوهش‌هاي تحصيلات تکميلي، ابلاغيه انجام تمام امور مرتبط با گزارش کار پايان‌نامه‌هاي کارشناسي ارشد و رساله‌هاي دکتري در سامانه جامع مديريت امور پژوهشي دانشگاه آزاد اسلامي را خطاب به رؤساي استان‌ها، واحدهاي جامع مستقل، رؤساي واحدها، مراکز آموزشي و سازمان سما صادر کرد.

در اين ابلاغيه آمده است: «در راستاي پياده‌سازي نظام پايش آزاد (پژوهش اثرگذار يکپارچه شبکه‌اي دانشگاه آزاد اسلامي)، سامانه جامع مديريت امور پژوهشي دانشگاه آزاد اسلامي به آدرس https://ris.iau.ac.ir/ راه‌اندازي شده است.

با توجه به اينکه از يکم ارديبهشت‌ماه انجام تمام امور مرتبط با گزارش کار پايان‌نامه‌هاي کارشناسي ارشد و رساله‌هاي دکتري در تمامي واحدهاي دانشگاه آزاد اسلامي بايد از طريق سامانه مذکور انجام پذيرد، بنابراين انجام نظارت بر تمهيد مقدمات توسط واحدها دانشگاهي براي استفاده از اين سامانه بر عهده رؤساي استاني است.

ايجاد 7 مرکز تحقيقاتي جديد در دانشگاه هاي علوم پزشکي

شوراي گسترش دانشگاه‌هاي علوم پزشکي با ايجاد 7 مرکز تحقيقاتي جديد و يک پژوهشکده و راه‌اندازي رشته علوم سلولي کاربردي مقطع دکتري تخصصي موافقت کرد.شوراي گسترش دانشگاه‌هاي علوم پزشکي در جديدترين مصوبات خود با تأسيس چند مرکز تحقيقاتي و ايجاد رشته در دانشگاه‌هاي علوم پزشکي موافقت کرده است.

تأسيس مرکز تحقيقات بهداشت عمومي در دانشگاه علوم پزشکي تربت‌حيدريه

بر اساس رأي صادره در دويست و هفتاد و يکمين جلسه شوراي گسترش دانشگاه‌هاي علوم پزشکي در 5 اسفند 97 با تأسيس مرکز تحقيقات بهداشت عمومي در دانشگاه علوم پزشکي تربت‌حيدريه موافقت اصولي به عمل آمد.

تأسيس اولين پژوهشکده در دانشگاه علوم پزشکي کاشان

همچنين وزارت بهداشت با تأسيس اولين پژوهشکده در دانشگاه علوم پزشکي کاشان در زمينه علوم پايه موافقت کرد.

موافقت قطعي با پنج مرکز تحقيقاتي در دانشگاه علوم پزشکي مشهد

وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکي همچنين با هدف کمک به پژوهشگران با تأسيس پنج مرکز تحقيقاتي در دانشگاه علوم پزشکي مشهد موافقت قطعي خود را اعلام کرد.

تأسيس مرکز تحقيقات قلب و عروق در دانشگاه علوم پزشکي لرستان

همچنين وزارت بهداشت موافقت اصولي خود را با تأسيس مرکز تحقيقات قلب و عروق در دانشگاه علوم پزشکي لرستان اعلام کرد.

امکان تحصيل در رشته علوم سلولي کاربردي مقطع دکتري تخصصي

همچنين امکان تحصيل در رشته علوم سلولي کاربردي مقطع دکتري تخصصي (Ph.D) در دانشگاه علوم پزشکي گيلان فراهم شد.

تا پايان 12 ارديبهشت؛

لغو امتحانات ميان ترم در واحدهاي دانشگاه آزاد

رئيس قرارگاه جهادي دانشگاه آزاد اسلامي گفت: تمام آزمون‌هاي ميان‌ترم در واحدها و مراکز دانشگاهي تا پايان 12 ارديبهشت‌ماه لغو و به زمان ديگري موکول خواهد شد.به گزارش روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي، بيژن رنجبر گفت: در خصوص مباحث آموزشي دستورالعملي به واحدها ابلاغ شده که بر اساس آن غيبت کلاسي دانشجويان شرکت‌کننده در اردوهاي جهادي و دانشجويان مناطق سيل‌زده، از 17 فروردين‌ماه تا 12 ارديبهشت‌ماه در صورت تأييد قرارگاه جهادي استان، موجه تلقي شود.

رئيس قرارگاه جهادي دانشگاه آزاد اسلامي گفت: همچنين از زمان ابلاغ اين دستورالعمل تا پايان 12 ارديبهشت‌ماه تمام آزمون‌هاي ميان‌ترم در واحدها و مراکز دانشگاهي لغو و به زمان ديگري موکول خواهد شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته