جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1398/01/26 - روزنامه سراسري صبح ايران (دوشنبه) نسخه شماره 6089

 بازسازي پتروشيمي بوعلي همچنان بلاتکليف 

 با گذشت حدود 3 سال از وقوع آتش سوزي در پتروشيمي بوعلي و پرداخت همه هزينه بابت خسارت آتش سوزي از طرف شركت بيمه ايران به مبلغ 94 ميليون يورو، متاسفانه هيچ اقدامي جهت بازسازي قسمت هاي خسارت ديده انجام نشده است.به گزارش فارس، سال گذشته افزايش قيمت برخي از محصولات پتروشيمي و کالاهاي نهايي توليد شده از اين محصولات موجب شد تا قيمت تمام شده برخي از کالاها افزايش يابد که از جمله اين کالاها مي توان به آب معدني اشاره کرد.

اگرچه براي اين منظور علت هاي مختلفي مطرح شد اما يکي از علل افزايش قيمت بطري هاي آب معدني را مي توان در حادثه 16 تيرماه سال 95جست‌وجو کرد.

16 تير ماه سال 95 بود که آتش سوزي در پتروشيمي بوعلي سينا که در بندر ماهشهر قرار دارد، سر خط اخبار قرار گرفت. بايد گفت خوراک پتروشيمي بوعلي سينا نفتاي سبک و سنگين است که در نهايت به محصولاتي نظير پارازايلن و بنزن تبديل مي‌شود.که به طور خلاصه مي توان گفت از آنها مي‌توان در ساخت و توليد پلي استرها، الياف مصنوعي، فيلم عکاسي، صنايع داروسازي، حشره کش‌ها، حلال‌ها و بطري نوشابه و آب معدني بهره برد.

اين گزارش حاکي است تنها توليد کننده پلي اتيلن ترفتالات يا همان پت در کشور پتروشيمي تندگويان است که پتروشيمي بوعلي تا قبل از آتش سوزي محصول پارازايلن خود را به منظور توليد پت، در اختيار پتروشيمي تندگويان قرار مي‌دهد. حال با توجه به اينکه توليدات اين پتروشيمي را از دست داده‌ايم، تندگويان براي تأمين نياز خود، دست به دامان پتروشيمي نوري در عسلويه شده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته