جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1398/01/26 - روزنامه سراسري صبح ايران (دوشنبه) نسخه شماره 6089

 خبر 

 تاثير سلامت ميکروبيوم روده بر اوتيسم

نتايج يک بررسي نشان مي‌دهد که سلامت ميکروبيوم روده علائم اوتيسم را تسکين مي‌دهد.

پزشکان معتقدند ميکروبيوم روده به شکل‌هاي مختلفي بر سلامت انسان اثر مي‌گذارد و اکنون براساس بررسي‌هاي جديد سلامت ميکروبيوم حتي مي‌تواند علائم اوتيسم را نيز تسکين دهد.

مطالعه انجام شده روي 18 کودک مبتلا به اوتيسم که به مشکلات گوارشي شديد نيز دچار بودند، نشان داد متعادل ساختن ميکروبيوم روده در اين کودکان مي‌تواند همزمان علائم اختلال اوتيسم و مشکلات گوارشي را در آنها تسکين دهد.همچنين تسکين علائم بيماري اين کودکان با گذشت مدت دو سال از شروع بررسي ادامه داشت.

متخصصان علوم پزشکي در آمريکا اظهار داشتند: کودکان مبتلا به اوتيسم را با تغيير ميکروبيوم روده درمان کرديم. تمامي کودکان با علائم مشکلات گوارشي همچون اسهال، يبوست، درد شکم روبرو بودند که با تغيير ميکروبيوم روده علائم مشکلات گوارشي و اختلالات رفتاري آنان به طور چشمگيري بهبود پيدا کرد.به گفته اين متخصصان همچنين مجددا دو سال پس از آنکه اين بيماران تحت معاينه قرار گرفتند مشاهده شد علائم رفتاري اين کودکان و مشکلات گوارشي آنان بهبود داشته‌ است.

منبع:.isna.ir

مطالعات نشان مي دهد؛

تاثير نوع زايمان بر سلامت تنفسي نوزاد

تحقيق اخير نشان مي دهد نوع زايمان بر سلامت نوزاد تاثير زيادي دارد.

طبق نتايج مطالعات، نوع زايمان بر رشد ترکيب ميکروبي روده (ميکروبيوم هاي روده) در نوزادان، بدون توجه به مصرف آنتي بيوتيک توسط مادر، تأثير دارد. همين مسئله مي‌تواند بر سلامت تنفسي نوزاد هم در طول اولين سال عمرش تأثير گذارد.

در اين مطالعه که شامل 120 نوزاد بود مشخص شد که در مقايسه با کودکان به دنيا آمده به روش طبيعي، کودکان متولدشده به روش سزارين در رشد ميکروبيوم هاي روده شأن تأخير وجود دارد و فراواني باکتري‌هاي مضر در آنها به مراتب بيشتر است، که همين مسئله مي‌تواند علت افزايش ريسک عفونت‌هاي تنفسي در آنها باشد.بالغ بر 1000 نوع متفاوت باکتري در روده زندگي مي‌کند که عملکردهاي مختلفي در سلامت دارند نظير کمک به هضم غذا، تحريک رشد سيستم ايمني، و حفاظت از بدن در مقابل عفونت‌ها. بعد از تولد، افزايش تنوع ميکروب‌هاي روده آغاز مي‌شود تا زمانيکه به وضعيت نسبتاً ثابتي برسد. به نظر مي‌رسد سرعت و الگوي دستيابي نوزادان به ميکروبيوم هاي روده، تأثير قابل توجهي بر سلامت آنان در سنين بالاتر دارد. اختلال در رشد نرمال ميکروبيوم هاي روده با برخي بيماري‌ها نظير بيماري روده تحريک پذير، آسم، آلرژي‌ها و سرطان مرتبط است.محققان با بررسي 10 بار مدفوع جمع آوري شده از نوزادان در طول سال اول زندگي شأن دريافتند ترکيب ميکروبيوم هاي روده بين نوزادان متولدشده به روش سزارين و طبيعي به شکل قابل توجهي فرق دارد.

منبع:mehrnews.com


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته