جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1398/01/26 - روزنامه سراسري صبح ايران (دوشنبه) نسخه شماره 6089

 بر اساس بخشنامه جديد سازمان امور مالياتي
 ميزان ماليات بر حقوق ابلاغ شد 

 بر اساس بخشنامه جديد سازمان امور مالياتي، سقف معافيت مالياتي حقوق بر اساس قانون ماليات‌هاي مستقيم سالانه 33 ميليون تومان است.به گزارش ايلنا ، محمدقاسم پناهي - رئيس کل امور مالياتي کشور - با ابلاغ بخشنامه‌اي ميزان معافيت سالانه حقوق و همچنين نرخ ماليات بر درآمد حقوق سال 1398 را اعلام کرد.

بر اساس اين بخشنامه با استناد به مقررات بند (الف) تبصره شش قانون بودجه سال 1397 کل کشور مقرر شده است:

1- سقف معافيت مالياتي موضوع ماده 84 قانون ماليات‌هاي مستقيم مصوب 4/12/1366 و اصلاحات بعدي آن در سال 1398 سالانه مبلغ 33 ميليون تومان است.

2- نرخ ماليات بر کل درآمد کارکنان دولتي و غير دولتي اعم از حقوق و مزاياي فوق العاده و کارانه مازاد بر معافيت مذکور تا يک و نيم برابر آن مشمول ماليات سالانه 10 درصد و نسبت به مازاد يک و نيم برابر تا دو و نيم برابر آن مشمول ماليات سالانه 15 درصد و نسبت به مازاد دو و نيم برابر تا چهار برابر آن مشمول ماليات سالانه 20 درصد و نسبت به مازاد چهار برابر تا شش برابر مشمول ماليات 25 درصد و نسبت به مازاد شش برابر 35 درصد است.

3- حقوق اعضا هيأت علمي دانشگاه‌ها با رعايت ماده (5) قانون اصلاح پاره‌اي از مقررات مربوط به اعضاي هيأت علمي (آموزشي و پژوهشي) شاغل و بازنشسته دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي مصوب 16/12/1368 با اصلاحات و الحاقات بعدي، با رعايت معافيت‌هاي مقرر در قانون ماليات‌هاي مستقيم، در سال 1398 مشمول ماليات به نرخ 10 درصد خواهد بود.

4- بر اساس ماده 5 قانون اصلاح پاره‌اي از مقررات مربوط به پايه حقوقي اعضا رسمي هيأت علمي (آموزشي و پژوهشي) شاغل و بازنشسته دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي از درآمد مشمول ماليات حقوق اعضاي هيأت علمي موضوع اين قانون، با رعايت معافيت‌هاي مقرر در قانون ماليات‌هاي مستقيم حداکثر 10 درصد به عنوان ماليات کسر مي‌شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته