جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1398/01/26 - روزنامه سراسري صبح ايران (دوشنبه) نسخه شماره 6089

 مدير شعب بانک کشاورزي در کهگيلويه وبويراحمد :
 تقسيط معوقات بانکي کشاورزان از1 تا 5 سال 

 ياسوج-ربيعي

فرح بخش گفت:مجموع تسهيلات پرداختي بانک کشاورزي 6449 ميليارد ريال بوده که 2310 ميليارد ريال از محل وجوه و 4139 ميليارد از منابع داخلي تامين شده است و تعداد 21127 کشاورز از اين تسهيلات بهره مند گرديده اند .

مدير شعب بانک کشاورزي استان با اشاره به شرايط ويژه بانک کشاورزي استان براي کشاورزان داراي معوقات بانکي گفت: کشاورزاني که در پرداخت اقساط خود دچار مشکل شده اند با پرداخت 20 درصد از بدهي خود ميتوانند از 1 تا 5سال معوقات خود را تقسيط نمايند .

بهنام فرح بخش افزود: بانک کشاورزي استان در حال حاضر 2000 ميليارد ريال مطالبات معوق دارد که اگر اين مبلغ وصول شود، 1800 ميليارد ريال تسهيلات ديگر نيز ميتوانيم پرداخت نماييم و پرداخت تسهيلات اين بانک به حدود 8000ميليارد ريال خواهد رسيد که به نوبه خود اثر شگرفي در بخش کشاورزي استان و رونق توليدات کشاورزي خواهد داشت.

حمايت از توليد و اشتغال در حوزه کشاورزي

وي با اشاره به مهم ترين فعاليت هاي بانک کشاورزي استان در سال 97 اظهار کرد: اصلي ترين رسالت بانک کشاورزي حمايت از توليد و اشتغال در حوزه کشاورزي و صنايع تبديلي وابسته به آن است.

مدير شعب بانک کشاورزي در استان کهگيلويه وبويراحمد افزود : بانک کشاورزي به عنوان بانک عامل سازمانهاي حمايتي در زمينه نوسازي مسکن روستايي و شهري زلزله زدگان و توزيع تسهيلات مربوط به کميته امداد ،بنياد مسکن و بنياد شهيد فعاليت دارد .

فرح بخش با بيان اينکه بانک کشاورزي بيشترين پرداخت را در زمينه اشتغال روستايي داشته است، عنوان کرد: بيش از 1038 ميليارد ريال تسهيلات اشتغال روستايي توسط اين بانک پرداخت شده است، به طوري که بانک کشاورزي با جذب بيش از 80 درصد اعتبار اشتغال روستايي رتبه اول را در استان در اين زمينه دارد .

فرح بخش ياد آور شد: بر اساس رتبه بندي به عمل آمده در بحث پرداخت تسهيلات اشتغال روستايي ، بانک کشاورزي استان کهگيلويه و بويراحمد رتبه هشتم را در بين بانکهاي کشاورزي کشوردارد.

وي عنوان کرد: در حوزه بيمه در سال 97-96 نسبت به سال قبل از آن پرداخت غرامت ها رشد 5/1 برابري داشته است.

فرح بخش يادآور شد: کل حق بيمه دريافتي از بيمه گذاران در سال زراعي 97-96 حدود 89 ميليارد ريال بوده در حاليکه مبلغ کل غرامت مصوب شده بيش از 291 ميليارد ريال مي‎باشد و از اين ميزان غرامت مصوب شده مبلغ 88 ميليارد ريال آن پرداخت شده ، مبلغ 82 ميليارد ريال آن تهاتر شده و مبلغ 121 ميليارد ريال آن در حال پيگيري جهت پرداخت به بيمه گذاران مي‌باشد.

وي گفت:کشاورزان ميتوانند جهت بيمه محصولات کشاورزي براي سال زراعي 98 – 97 از محل طلبشان از صندوق بيمه ، حق بيمه هاي سال جاري خود را تهاتر نمايند .

بيمه محصولات كشاورزي چتر حمايتي كشاورزان

فرح بخش از بيمه محصولات کشاورزي به عنوان چتر حمايتي کشاورزان نام برد و گفت:اميداوريم که پوشش 100 درصدي بيمه در استان داشته باشيم.

وي بيمه محصولات کشاورزي را امري لازم عنوان کرد و گفت:اين موضوع مانند ساير مولفه‌هاي کشاورزي که در زمينه کاشت، داشت و برداشت وجود دارد بايد مد نظر کشاورزان قرار گيرد.مدير شعب بانک کشاورزي کهگيلويه و بويراحمد گفت: کل حق بيمه دريافتي بابت بيمه محصولات کشاورزي استان در سال 97 – 98 تا کنون 263 ميليارد ريال است که حق بيمه سهم بيمه گذار 99 ميليارد ريال و حق بيمه دولت 164 ميليارد ريال مي‌باشد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته