جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1398/01/26 - روزنامه سراسري صبح ايران (دوشنبه) نسخه شماره 6089

 در استان 

 معاون منابع طبيعي استان تهران خبر داد:

اجراي طرح توسعه زراعت چوب در تهران

شميرانات-ايرج صادقعلي

معاون فني اداره کل منابع طبيعي و آبخيزداري استان تهران گفت:با توجه به محدوديت بهره برداري چوب از جنگلهاي شمال کشور طرح توسعه زراعت چوب در استان تهران اجرا مي‌شود.

به گزارش خبرنگارآفرينش، سيد علي عظيمي در جمع خبرنگاران حاضر در اداره منابع طبيعي استان تهران با بيان اينکه اين اداره کل آمادگي لازم را جهت اجراي اين طرح دارد افزود: برخي شهرستان‌هاي استان تهران همچون فيروزکوه، دماوند، ري، ورامين، پاکدشت و شميرانات از پتانسيل خوبي براي توسعه زراعت چوب برخوردار هستند که با هماهنگي و برنامه ريزي هاي به عمل آمده با مجموعه جهاد کشاورزي تعميم اجراي اين طرح در سطح استان تهران در دستور کار قرار دارد.

وي ادامه داد: با تحقيقات و نظر کارشناسان دوگونه صنوبر و اکاليپتوس براي اجراي اين طرح در استان تهران بسيار مناسب است که در صدد هستيم نياز آبي اين گونه‌ها با استفاده از پساب‌هاي شهري تأمين شود.

عظيمي تأکيد کرد:براي تسريع در اين خصوص تأمين نهال مورد نياز و نظرات کارشناسي از سوي اين اداره کل انجام خواهد گرفت.

وي ادامه داد،در سال گذشته اين طرح در سطح 50 هکتار به مرحله اجرا درآمد.

مدير کل بيمه سلامت گلستان:

ارائه خدمات رايگان به بيمه شدگان بيمه سلامت

گرگان-قهرمان

در ادامه بازديد از مناطق سيل زده استان گلستان ، مديران اداره کل بيمه سلامت گلستان از اداره بيمه سلامت شهرستان سيل زده بندر ترکمن،دفاتر پيشخوان ،گميشان و بيمارستان بندر ترکمن بازديد نمودند .

اين بازديد ها در راستاي ارائه خدمات بهينه به بيمه شدگان در مناطق سيل زده و بررسي فرآيند هاي اجرايي و چگونگي تسهيل ارائه خدمات بيمه اي به بيمه شدگان صورت گرفت .حسيني در اين بازديد اعلام کرد :به منظور رفاه حال بيمه‎شدگان شهرستانهاي مناطق سيل زده که براي صدور دفترچه المثني به دفاتر پيشخوان مراجعه مي کنند ، بدون در دست داشتن هيچ گونه مدرکي تمديد دفترچه صورت گيرد تا مشمول زمان انتظار نشوند .

وي افزود :شرايط فوق الذکر تا پايان خرداد ماه سال جاري بوده و بيمه شدگان محترم ميتوانند از اين خدمات بهره‌مند گردند .

در اين برنامه ، مديران اداره کل بيمه سلامت گلستان در شهرستان گميشان و بيمارستان امام خميني بندر ترکمن حضور يافته و با مديران اين دو دستگاه در خصوص چگونگي ارائه خدمات به بيمه شدگان تحت پوشش سازمان بيمه سلامت در مناطق سيل زده گفتگو نمودند .

مدير کل بيمه سلامت گلستان در اين ديدارها ارائه خدمات رايگان به بيمه شدگان بيمه سلامت را بصورت هدفمند از جمله اهداف اين اداره کل عنوان کرد و گفت :وظيفه ما کمک به بيمه‎شدگان سيل زده است ولي اين امر بايد هوشمندانه و با برنامه ريزي صورت گيرد.

شهردار تبريز:

ساخت سريال «بي‌قراري 2» گامي مهم براي معرفي شهرتبريز

تبريز-توفيقي

شهردار تبريز مشارکت در ساخت سريال «بي‌قراري 2» را که از شبکه 2سيما پخش مي‌شود، گامي مهم و موثر براي معرفي هرچه بيشتر جاذبه‌هاي تاريخي و گردشگري تبريز دانست.

ايرج شهين‌باهر با حضور در برنامه تلويزيوني «بير گئجه، بير گوروش» شبکه استاني سهند، اظهار کرد: براي توسعه گردشگري، بايد تمام دستگاه‌ها دست به دست هم بدهند و شهروندان نيز تلاش کنند ميزبانان خوبي براي مسافران باشند.

وي تصريح کرد: با آمدن هر مسافر، حداقل 10 شغل ايجاد مي‌شود. به همين خاطر بايد براي رونق اقتصادي شهرمان به بحث گردشگري و توسعه آن توجه ويژه‌اي داشته باشيم.

شهردار تبريز با تاکيد بر اهميت کارهاي فرهنگي و هنري در معرفي داشته‌هاي تبريز براي گردشگران، گفت: در اين راستا سريال «روزهاي بي‌قراري» با مشارکت شهرداري تبريز و صدا و سيماي مرکز آذربايجان شرقي توليد شده که از شبکه 2 سيما به روي آنتن رفته است.

وي توضيح داد: در اين سريال تلويزيوني تقريبا بيشتر مکان‌هاي ديدني و زيبايي‌هاي تبريز براي مخاطبان به نمايش گذاشته شده که بي‌شک در تبليغ و معرفي شهرمان بسيار تاثيرگذار خواهد بود.

شهردار تبريز در بخش ديگري از صحبت‌هاي خود انتقادات مسافران درباره آسفالت سطح شهر را به‌جا دانست و افزود: افزايش بارندگي‌ها در سال 97 و از طرفي ديگر افزايش چندين‌ برابري قيمت قير نسبت به سال‌هاي گذشته باعث شد روند آسفالت‌ريزي در سطح شهر با مشکل مواجه شود اما با اين حال ما در حوزه لکه‌گيري و آسفالت اساسي اقدامات خوبي هم انجام داديم.

شهين‌باهر تاکيد کرد: با توجه به اطلاعيه‌هاي هواشناسي مبني بر افزايش ميزان بارش‌ها در بهار سال جاري، ما برنامه‌هاي عمراني خود از جمله آسفالت را بيش‌تر براي تابستان برنامه‌ريزي مي‌کنيم چرا که همزمان‌ بودن بارش باران و آسفالت‌ريزي باعث کاهش عمر و کيفيت آسفالت مي‌شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته