جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑíÇÝÊ Pdf ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1386/07/01 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران - يكشنبه نسخه شماره 2866

 بازنگري آيين نامه ارزشيابي مدارک تحصيلي خارجي  

گروه ازمون وسنجش : مدير امور دانشجويي وزارت بهداشت از بازنگري آيين نامه ارزشيابي مدارک تحصيلي فارغ التحصيلان و دانشجويان ايراني مشغول به تحصيل در خارج از کشور تا پايان سال جاري خبر داد.
دکتر حسن زاده در گفت وگو با ايسنا، گفت  در گذشته فارغ التحصيلان دانشگاههاي خارج از کشور تنها بر اساس دانشگاه  محل تحصيل خود ارزيابي مي شدند و به عبارت ديگر در آيين نامه ارزشيابي مدارک تحصيلي، فقط مورد تاييد بودن دانشگاه ملاک بود و توانمندي هاي فرد مورد سنجش قرار نمي گرفت در حالي که امکان داشت بعضي از دانشگاه ها علي رغم نداشتن اعتبار، در برخي از گروه ها بسيار قوي تر عمل مي کرد و برعکس.
وي با اشاره به بازنگري آيين نامه ارزشيابي مدارک تحصيلي گفت: در آيين نامه جديد توانمنديهاي افراد بسيار مورد توجه است و به عبارت ديگر در ارزشيابي مدارک تحصيلي، توانمندي و مهارتهاي افراد بيشتر ملاک ارزيابي است.
وي با بيان اينکه کميته بازنگري آيين نامه ارزشيابي مدارک تحصيلي تشکيل شده است، تصريح کرد: قرار است چک ليستي تهيه شود تا علاوه بر مسائل آموزشي و پژوهشي دانشگاه به بحث فرهنگي و فيزيکي نيز توجه شود.
دکتر حسن زاده با اشاره به مشکلات موجود در زمينه مسائل فرهنگي و آموزشي کشورهاي مختلف، گفت:  با جهاد دانشگاهي علوم پزشکي تهران جلساتي برگزار شده تا به خانواده هاي دانشجويان متقاضي اعزام، قبل از رفتن به خارج مشاوره لازم داده شود تا در مورد وضعيت تحصيلي و فرهنگي کشور مورد نظر همچون اعتبار دانشگاه، هزينه، وضعيت فرهنگي و ... راهنمايي کافي ارايه شود.
مدير امور دانشجويي وزارت بهداشت از online شدن اطلاعات دانشجويان در زمان فراغت از تحصيل خبر داد و افزود: بر اين اساس اطلاعات دانشجويان در زمان فارغ التصيلي در مرکز رويت مي شود که اين امر به تسريع در روند فراغت از تحصيل مي انجامد.
مدير امور دانشجويي وزارت بهداشت از بازنگري آيين نامه انتقال دانشجو از خارج به داخل خبر داد و افزود: آيين نامه دانشجويان ايراني که در خارج تحصيل مي کنند و مي خواهند مابقي درس خود را در داخل فراگيرند، ابهاماتي دارد که بايد رفع شود.
وي با اشاره به ممنوعيت انتقال و تحصيل اين دانشجويان در 7 دانشگاه علوم پزشکي کشور گفت: با توجه به تفاوت علمي ميان اين دانشجويان با دانشجوياني که از کنکور پذيرفته  شده اند، سعي شده به دانشگاه تيپ يک و حتي تيپ دو انتقال صورت نگيرد.
دکتر حسن زاده با تاکيد بر اينکه درصدد تقويت دانشگاه هاي داخل و حتي افزايش ظرفيت در بعضي از رشته ها هستيم، خاطر نشان کرد: قرار است فقط در رشته هاي خاصي که نياز وجود دارد، اعزام دانشجو انجام شود.
وي با اشاره به فعاليت شعب بين المللي دانشگاه هاي علوم پزشکي اظهار کرد: به مسوولين دانشگاه ها پيشنهاد شده است که برنامه آموزشي دانشگاه هاي مادر با شعب بين المللي متفاوت باشد.
وي با اشاره به چگونگي پذيرش در شعب بين المللي گفت: ورود به دانشکده پزشکي مهم نيست بلکه مهم برنامه ريزي خوب براي خروج دانشجويان است، در صورتي که فردي با ملاک علمي خوب پذيرفته نشود توانايي ادامه نخواهد داشت و دچار مشکل مي شود.  مدير امور دانشجويي وزارت بهداشت درخصوص فيلد آموزشي شعب بين المللي افزود: بعضي از دانشگاه ها در نظر دارند که فيلد آموزشي را خود تهيه کنند ولي تا آن زمان با بيمارستان هاي منطقه از جمله منطقه هاي مجاور قرارداد مي بندند.  وي افزود: البته در ارائه آموزش در بيمارستان هاي آموزشي بايد از اعضاي هيات علمي براي آموزش استفاده کنند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي و قلمرو ورزش
سياسي و سياسي خارجي
دريچه هنر
مرز پرگهر
دانش و پژوهش
خبر دانشگاه
آموزش و سنجش
اقتصاد و بازار
گزارش تصويري روز
آگهي هاي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته