جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1398/01/26 - روزنامه سراسري صبح ايران (دوشنبه) نسخه شماره 6089

 خبـــرنامه 

 نيم‌فصل درخشان ذوب‌آهن

بهتر از سپاهان

نتايج خوب ذوب‌آهن در نيم‌فصل دوم همچنان ادامه دارد. اين تيم با وجود استراحت دادن به بيش از نيمي از بازيکنان اصلي خود، موفق شد در تهران پيکان را با يک گل شکست دهد و 3 امتياز ديگر کسب کند. حالا ذوب‌آهن با 29 امتياز در رده هشتم جدول است و البته يک بازي عقب افتاده هم دارد.

براي ديدن سير صعودي ذوب‌آهن بايد جدول نيم‌فصل دوم ليگ هجدهم را مرور کنيم. مرور اين جدول به ما نشان مي‌‎دهد که شاگردان عليرضا منصوريان در نيم‌فصل دوم با 4 برد، 4 مساوي و يک باخت 16 امتياز کسب کرده‌اند؛ يعني درست به اندازه امتيازات سپاهان در نيم‌فصل دوم! اين را هم در نظر بگيريد که ذوب‌آهن يک بازي عقب‌افتاده دارد که با پيروزي يا تساوي در آن، امتيازات نيم‌فصل دوم خود را از سپاهان هم بيشتر خواهد کرد!

کنايه هاي ژنرال به استقلالي ها

انگار قهرمان آسيا شده بودند!

امير قلعه‌نويي بعد از باخت سپاهان به استقلال در نشست خبري به آبي‌هاي پايتخت تبريک گفت اما در يک مصاحبه راديويي طور ديگري صحبت کرد؛ جوري که انگار خيلي دلش پر بود! صحبت‌هاي سرمربي سپاهان با راديو تهران را بخوانيد:

*از هواداران سپاهان عذرخواهي مي‌کنم مسئوليت باخت استقلال با من است ما در نيم‌فصل دوم آن طور که بايد و شايد خوب نبوديم هميشه رک حرفم را مي‌زنم. تيم ما از لحاظ نتيجه‌گيري در اين مدت خوب نبود و حقيقت را کتمان نمي‌کنم اما از لحاظ نوع بازي و ايجاد موقعيت خوب هستيم. چند سال قبل با استاد خودم، آقاي معيني به نشستي در هلسينکي رفتيم که آنجا عملکرد مربيان را دو جور آناليز مي‌کنند که يک جنبه‌اش ايجاد موقعيت بود. سپاهان به نحو احسن در اين مورد عمل مي‌کند اما اگر گل نزنيد، قطعا گل مي‌خوريد. چند هفته است در ديدارهاي ما عدالت ايجاد نمي‌شود و با بدشانسي توپ‌هايمان گل نمي‌شود و با کمترين موقعيت گل مي‌خوريم که البته مقصر اين موضوع هم من هستم.

*وقتي در ورزشگاه آزادي مقابل استقلال برنده شدم به حريف خسته نباشيد گفتم و در بازي اخير که در نقش جهان شکست خوردم هم به حريف تبريک و خسته نباشيد گفتم. بايد حرمت ها را نگه داشت. در فوتبال همه چيز برد و باخت نيست و من با اين کار فهم، شعور و تربيت خانوادگي خودم را نشان دادم. چه زماني که بازنده بودم تبريک گفتم و چه زماني که برنده شدم اين کار را انجام دادم فوتبال اين مسائل را مي‌‌طلبد.

*خدا را شکر مي‌کنم سپاهان به تيمي تبديل شده که وقتي حريفي که بيش از 100 ميليارد هزينه کرده ما را شکست مي‌دهد از شادي مربي خود را بالا مي‌اندازد که انگار قهرمان آسيا شده‌اند! ما در بازي با استقلال تا قبل از گل مشکل خاصي نداشتيم و فقط از لحاظ تکنيک فردي مقابل بازيکني مثل پاتوسي مشکل داشتيم. بهترين موقعيت‌مان نصيب سجاد شهباززاده شد که وقتي آن توپ گل نشد به اعضاي نيمکت تيم گفتم خدا اين بازي را به خير بگذراند ما موقعيت‌هاي 70، 80 درصدي که به دست ‌آورديم را به گل تبديل نکرديم. تا دقيقه 82 همه چيز خوب بود و استقلال حتي به دروازه ما هم نزديک نشد،‌ اما در ادامه نمي‌دانم چه اتفاقي افتاد که ما دچار سکته تاکتيکي شديم و تمرکز تيم‌مان به هم ريخت. شايد استقلال يک نفس‌گير کرد و توانست در 7، 8 دقيقه پاياني بهتر باشد.

تائيد منشا

رحمتي گفت تو پنالتي نزن!

ماجراي دربي تهران و پنالتي جنجالي استقلال کم کم داشت به باد فراموشي سپرده مي‌شد اما گادوين منشا که مهمان برنامه فوتبال برتر بود، ناچار شد در پاسخ به سوالات محمد حسين ميثاقي در اين باره توضيحاتي بدهد. منشا در حرف‌هايش تائيد کرد که سيد مهدي رحمتي به او گفته پنالتي را نزند: « من رفتم که توپ را بردارم و پنالتي را بزنم. بعد متوجه شدم که من نبايد ضربه پنالتي بزنم و بازيکن ديگري مي خواهد اين ضربه را بزند و اين لحظات در فوتبال طبيعي است. يادم نمي‌آيد کدام بازيکن مي‌خواست پنالتي بزند اما رحمتي آمد و به من گفت که پنالتي را نزنم!»

پاسخ منفي به اعتماد برانکو

فرصت‌سوزي شريفي

مهدي شريفي در برابر سايپا با حضور در ترکيب 11 نفره پرسپوليس اين شانس را داشت تا توانايي‌هاي خود را بيش از پيش به کادر فني نشان دهد اما او نتوانست در اين امر موفق شود. شريفي در نيمه اول بازي برابر سايپا تحرک خاصي نداشت در آغاز نيمه دوم جاي خود را به مهدي ترابي داد تا ادامه بازي را از روي نيمکت تماشا کند. شريفي درحالي اين فرصت را از دست داد که مي‌توانست از آن به نحو احسن استفاده کند اما عدم انجام حرکت مثبت از سوي او برانكو را مجاب کرد که تصميمش را عوض کند و در نيمه دوم از ستاره شماره 9 خود يعني مهدي ترابي براي تغيير روند بازي استفاده کرد. با اين تفاسير بعيد به نظر مي‌رسد تا پايان فصل دوباره چنين فرصتي در اختيار شريفي قرار داده ‌شود و دوباره در ترکيب فيکس سرخپوشان حضور پيدا نمايد.

هافبک استقلال ساز جدايي را کوک کرد

هافبک عراقي تيم فوتبال استقلال به مسئولان اين باشگاه تأکيد کرده که اگر پولش را ندهند، از استقلال جدا خواهد شد.

طارق همام يکي از خريد‌هاي خارجي استقلال در اين فصل بود که بيشتر بازي‌هاي اين تيم را به دليل مصدوميت يا بازي در تيم ملي عراق از دست داد.

اين بازيکن که به نسبت الحاجي گرو و مارکوس نيوماير عملکرد خوبي در نيم فصل اول داشت، در نيم فصل دوم تنها در يکي دو بازي آن هم چند دقيقه به ميدان رفت. طارق که به خاطر حضور در اردوي تيم سابقش در نيم فصل اول خبرساز شده بود، در بازي‌هاي تيم ملي در دو مقطع آسيب ديد.

در خصوص مصدوميت آخر او حرف و حديث‌هاي زيادي مطرح شده، تا جايي که کادر پزشکي استقلال هم در مقطعي از حضور اين بازيکن اظهار بي‌اطلاعي کرد. خبر مي‌رسد که هافبک جوان عراقي به دليل عدم پرداخت مطالباتش در تمرينات شرکت نمي‌کرده و مديران استقلال براي اينکه موضوع رسانه‌اي نشود، چند بار با اين بازيکن مذاکره کرده و به اين بازيکن قول پرداخت پولش را دادند.

اين بازيکن هم هفته گذشته در يک جلسه تمريني شرکت کرد، اما به مديران باشگاه تأکيد کرده که اگر پولش را ندهد، از استقلال جدا خواهد شد. طارق در شرايطي به استقلال آمده که نتوانست بازي‌هاي زيادي براي اين تيم انجام دهد و با توجه به گراني ارز، حضور او با هزينه زيادي در استقلال همراه بوده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته