جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑíÇÝÊ Pdf ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1386/07/01 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران - يكشنبه نسخه شماره 2866

 آگهي صفحه 11 

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي هيدج:
تاسيس دانشگاه آزاد اسلامي از تجربه هاي موفق
 در عرصه آموزش عالي کشور است

زنجان- خبرنگار آفرينش: رئيس دانشگاه آزاد اسلامي هيدج گفت: تاسيس دانشگاه آزاد اسلامي که از ثمرات ارزشمند انقلاب اسلامي محسوب مي گردد از تجارب گرانبها و موفق در عرصه آموزش عالي کشور مي باشد. مهندس حسين نقي لو در گفتگوي اختصاصي با خبرنگار آفرينش در زنجان با بيان مطلب فوق افزود: وجود منابع انساني و نيروهاي تحصيل کرده در مقاطع عالي تحصيلات دانشگاهي از معيارهاي توسعه همه جانبه و پايدار جوامع به شمار مي آيد.
وي ارزيابي مهم منابع انساني در نيل به اهداف توسعه گفت: منابع انساني جايگاه نخست را در مسير توسعه دارد و تعيين کننده مسير و اهداف توسعه و راهکارهاي رسيدن به آن قلمدادمي گردد.
به گفته نقي لو، ايجاد ساختار قوي و توانمند اقتصادي، استحکام بخشيدن به چارچوبهاي امنست مالي و تربيت مديران شايسته، ايجاد عقلانيت و دانايي محوري، تعميم فرهنگ عمومي و پژوهش و تحقيق و همه لوازم توسعه و ايجاد رفاه عمومي در سايه وجود مراکز علمي و تخصصي از جمله دانشگاه مي باشد.
رئيس شوراي اسلامي شهر هيدج با اشاره به تاثيرات مثبت تاسيس دانشگاه آزاد اسلامي در اين شهر گفت: با راه اندازي و تاسيس دانشگاه آزاد اسلامي تمرکز از مراکز برخوردارکشور به مناطق غير برخوردار و محروم سوق پيدا کرد و سبب شد مردم و علاقمندان به تحصيل به آساني وارد مراکز علمي شوند.
نقي لو در خصوص راه اندازي مرکز هيدج افزود: دانشگاه آزاد اسلامي مرکز هيدج با تکيه بر حمايت ها و کمک هاي مردمي شکل گرفت و در سوم شهريور ماه سال 1383 به تصويب هيات امناي محترم دانشگاه آزاد اسلامي رسيد و در مهرماه همان سال با پذيرش 256 دانشجو و در 2 رشته کامپيوتر و حسابداري در مقطع کارداني فعاليت خود را آغازکرد.
رئيس مرکز آموزشي شهر هيدج تصريح کرد: دانشگاه آزاد اسلامي مرکز هيدج در مدت زمان کمتر از 3 سال توانسته بيش از 5000 متر مربع فضاي آموزشي و رفاهي براي 850 دانشجوي خود مهيا نمايد.
وي ادامه داد: جذب 12 نفر هيات علمي و 5 نفر بورسيه و تصويب 12 رشته در مقطع کارداني، راه اندازي سايت هاي کامپيوتري و کارگاهي و مرتفع نمودن نيازهاي آموزشي از ديگر اقدامات صورت گرفته اين مرکز به شمار مي آيد.
وي رشته هاي موجود اين دانشگاه را در مقطع کارداني کامپيوتر پيوسته و ناپيوسته، حسابداري پيوسته و نا پيوسته، مکانيک با گرايش ماشين آلات، امور بانکي، ساختمان، عمران (نقشه برداري و ژئوديزي)، برق (الکترونيک)، معماري، عمران (کارهاي عمومي ساختمان) و امور مالي مالياتي عنوان نمود و اضافه کرد: پرونده 6 رشته در مقطع کارشناسي و 5رشته در مقطع کارداني به وزارت علوم ارسال شده است.
وي رشته هاي در شرف تاسيس مرکز را 9رشته در 2 مقطع کارداني و کارشناسي عنوان کرد و افزود: رشته هاي زبان انگليسي، مديريت بازرگاني، مديريت صنعتي، علوم و صنايع غذايي در مقطه کارشناسي و رشته هاي عمران و فاضلاب، تربيت بدني، برق قدرت، برق الکترونيک و ساخت و توليد در مقطع کارداني در شرف تصويب و تاسيس مي باشند.
رئيس دانشگاه آزاد اسلامي مرکز هيدج تعداد فارغ التحصيلان اين مرکز دانشگاهي را بيش از يکصد نفر عنوان کرد.
نقي لو در تشريح فعاليت هاي ديگر عمراني اين مرکز افزود: علاوه بر ساختمان آموزشي موجود درصدد هستيم مقدمات اجرايي سايت 50 هکتاري مرکز را به منظور توسعه آتي مرکز به زودي شروع کنيم که تاثير جدي و عميقي بر سيماي شهر هيدج برجاي خواهد گذاشت. وي در پايان، تجهيز کتابخانه مرکز با بيش از 4000 جلد کتاب، راه اندازي سايت کامپيوتري شماره 1و2و با 30 دستگاه کامپيوتر، برگزاري همايش بحران، آرامش، خانواده، برگزاري همايش افسردگي و عوامل موثر در ازدواج موفق، برگزاري همايش بررسي راهکارههاي توسعه اقتصادي و اجتماعي و فرهنگي شهر هيدج، برگزاري مسابقات ورزشي و تخصيص وام شهريه و تقسيط به دانشجويان را از ديگر فعاليتهاي صورت گرفته دانشگاه آزاد اسلامي مرکز هيدج عنوان کرد.
       سرپرست استان زنجان

 


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي و قلمرو ورزش
سياسي و سياسي خارجي
دريچه هنر
مرز پرگهر
دانش و پژوهش
خبر دانشگاه
آموزش و سنجش
اقتصاد و بازار
گزارش تصويري روز
آگهي هاي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته