جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1398/02/07 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 6097

 مطالعات نشان مي دهد؛
 غذاهاي فرآوري شده مي توانند اعتيادآور باشند 

 نتايج مطالعه جديد نشان مي دهد غذاهاي بسيار فرآوري شده نظير شکلات، پيتزا و سيب زميني سرخ کرده مي توانند بسيار اعتيادآور باشند.به گزارش مهر، چاقي و اضافه وزن يکي از مشکلات بسيار جدي در بسياري از کشورهاي دنيا به شمار مي‌رود. مطالعات پيشين نشان داده بود که غذاهاي بسيار فرآوري شده و يا غذاهايي که در آن از چربي زياد و يا کربوهيدارت تصفيه شده (نظير آرد يا شکر سفيد) استفاده مي‌شود، مي‌تواند به بروز اعتياد غذايي بيانجامد.

مطالعات باليني بر روي انسان‌ها نشان داده بود که برخي افراد در مواجهه با چنين غذاهايي، رفتاري مشابه اعتياد به موادمخدر را بروز مي‌دهند. با اين حال غذاهاي غيرفرآوري شده‌اي نظير برنج قهوه‌اي يا ماهي قزل آلا موجب ايجاد چنين رفتارهايي نمي‌شوند.مطالعات محققان دانشگاه ميشيگان نشان داده است افرادي که شاخص توده بدني بالاتري دارند، با مصرف غذاهاي فرآوري شده با مشکلات بيشتري روبرو مي‌شوند. به اين ترتيب شايد بتوان گفت که برخي افراد بيشتر مستعد اعتياد به اين گونه موادغذايي هستند.

اين دانشمندان بر اين باورند که اگر غذاها موجب بروز رفتار اعتيادآميز شوند، بايد در برخي سياست‌هاي مرتبط با آنها و به ويژه تبليغات و بازاريابي آنها در ميان کودکان تجديدنظر کلي کرد.محققان تاکيد دارند که بايد در آينده پژوهش‌هاي ديگري درباره تغييرات ايجاد شده ناشي از غذاهاي فرآوري شده بر روي رفتار و نيز ساختار مغز انسان انجام شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته