جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1398/02/25 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 6113

 خبر 

 کاخ سفيد طرح استقرار 120 هزار نيرو در غرب آسيا را بررسي مي‌کند

سرپرست پنتاگون مدعي شد طرحي را در دست بررسي دارد که در صورت حمله ايران يا اقدام به دستيابي به سلاح هسته‌اي بتواند 120 هزار نيرو به خاورميانه اعزام کند.

به گزارش آنا از نيويورک‌تايمز، به گفته مقاماتي که نام آن‌ها فاش نشده است پاتريک شاناهان در نشستي با شرکت دستياران ارشد امنيت ملي دونالد ترامپ رئيس‌جمهور آمريکا طرحي را ارائه کرد که در صورت حمله ايران به نيروهاي آمريکايي يا تسريع در دستيابي به سلاح هسته‌اي واشنگتن بتواند 120 هزار سرباز را به غرب آسيا بفرستد.

اين بازنگري که به ارائه طرح استقرار نيرو در خاورميانه انجاميد به دستور گروهي از تندروها به رهبري جان بولتون صورت گرفت اما اين گروه درخواست اشغال خاک ايران را نکردند زيرابه نيروهاي بيشتري نياز داشت.

نماينده مجلس عراق:

امکان ندارد در بحران کنوني ايران را رها کنيم

يک نماينده مجلس عراق گفت: ايران و عراق روابط مستحکم و راهبردي دارند و امکان ندارد در بحران کنوني آنها را رها کنيم.

به گزارش آنا از «الأتجاه»، «حسين علي فنجان» گفت: «ايران و عراق داراي روابط راهبردي و مستحکمي هستند و ما ملت ايران را ملتي دوست و مسلمان مي‌دانيم و ممکن نيست آنها را در بحران کنوني (در برابر تحريم آمريکا) تنها بگذاريم».

وي افزود: «بغداد بايد از فرصت تاريخي کنوني براي ميانجي‌گري ميان ايران و آمريکا استفاده کند تا منطقه از بحراني که ممکن است به جنگ بينجامد، خارج شود».

معاون وزير خارجه آمريکا:

معافيت بندر چابهار از تحريم‌ها، تمديد شده است

وزير خارجه افغانستان اعلام کرد که معاون وزير خارجه آمريکا تمديد معافيت بندر چابهار از تحريم‌هاي آمريکا را به اطلاع وي رسانده است.

به گزارش آنا از ديفنس، صبغه الله احمدي، سخنگوي وزارت خارجه افغانستان در يادداشتي توئيتري اعلام کرد که صلاح رباني، وزير امور خارجه افغانستان با آليس ولز معاون وزير امور خارجه آمريکا در امور آسياي جنوبي و مرکزي ملاقات و پيرامون بندر چابهار با وي گفتگو داشته است.

احمدي تصريح کرد که اين ديپلمات آمريکايي به وي اطلاع داده است که معافيت بندر چابهار از تحريم‌ها تمديد شده است.

اذعان رياض به حمله يمن؛ پمپاژ نفت شرق به غرب عربستان متوقف شد

مقامات سعودي با بيش از پنج ساعت تأخير به حمله پهپادي يمن به تأسيسات نفتي خود اذعان و اعلام کردند، پمپاژ نفت اين کشور از شرق و به غرب سعودي متوقف شده است.به گزارش فارس، حدود پنج ساعت بعد از آنکه يمن از حمله پهپادي به «تأسيسات حياتي» در عربستان سعودي خبر داد، مقامات سعودي به اين حمله اذعان کردند. سخنگوي سازمان امنيت عربستان از حمله به دو تأسيسات نفتي در دو استان در منطقه رياض خبر داد و هم‌زمان وزير انرژي سعودي نيز از حريق در تأسيسات نفتي وابسته به شرکت نفت آرامکو خبر داد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته