جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1398/02/26 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 6114

 ميز خبر 

 بر اساس دستور شوراي عالي امنيت ملي؛

توقف برخي تعهدات برجامي ايران از سوي سازمان انرژي اتمي آغاز شد

اجراي برنامه‌هاي مربوط به توقف برخي تعهدات کشور در برجام که در بيانيه شوراي عالي امنيت ملي بر آن تاکيد شد آغاز شده است.به گزارش صداوسيما، يک مقام مطلع در سازمان انرژي اتمي اعلام کرد: اجراي برنامه‌هاي مربوط به توقف برخي تعهدات کشور در برجام که در بيانيه شوراي عالي امنيت ملي بر آن تاکيد شد آغاز شده است.

وي افزود: توقف برنامه‌هاي مربوط به رعايت سقف توليد اورانيوم غني شده و همچنين توليد بدون محدوديت آب سنگين در تأسيسات اراک که در دوره 60 روزه مربوط به گام اول بر انجام ان تاکيد شده، برنامه‌هايي است که با جديت دنبال مي‌شود.اين مقام مسئول گفت: طي روزهاي جاري براي آگاهي افکار عمومي از اقدامات انجام شده، برنامه‌هايي براي بازديد نمايندگان رسانه‌هاي گروهي از تأسيسات فعال در نطنز و اراک پيش بيني شده که بزودي اعلام خواهد شد.

نشنال اينترست خبر داد؛

احتمال اخراج بولتون از کاخ سفيد در پي اختلاف با ترامپ و پمپئو درباره ايران

نشنال اينترست به نقل از منابع آگاه از احتمال اخراج جان بولتون از کاخ سفيد خبر داد.

به گزارش ايلنا به نقل از «نشنال اينترست»، منابع آگاه خبر دادند که ترامپ خواهان اخراج جان بولتون است. بر اساس اين خبر، افزايش تنش با ايران، يکي از دلايلي است که ترامپ را قانع کرده‌ است تا جان بولتون را اخراج کند. البته ترامپ تاکنون اين موضوع را صريحا بيان نکرده است. حتي بارها از علاقه شخصي خود به بولتون صحبت کرده است.

ترامپ اخيرا در مصاحبه‌اي در مورد بولتون گفت: بولتون مواضع شديد و جنگ‌طلبانه‌اي دارد و من مدام بايد او را متعادل کنم.

وي هم‌چنين در مورد علاقه خود به بولتون گفت: من جان بولتون را عميقا دوست دارم.

آماده‌باش امنيتي بي‌سابقه در اطراف تأسيسات نفتي کويت

بعد از هشدار امير کويت به نيروهاي گارد ملي اين کشور در پي تحولات اخير منطقه، رسانه‌هاي کويتي از آماده‌باش امنيتي بي‌سابقه به ويژه در اطراف تأسيسات نفتي و آب‌هاي منطقه‌اي خبر دادند.

به گزارش ايسنا، روزنامه القبس کويت به نقل از منابع آگاه اعلام کرد: گارد سواحل کويت براي حمايت از آب‌هاي منطقه‌اي در برابر هرگونه تجاوزاتي در آماده باش است. در سايه تحولات اخير نيروهاي گارد سواحل تدابير امنيتي شديدي را اتخاذ کرده و گشت‌هاي آن‌ها در مناطق مختلف مستقر شده‌اند.اين منابع تأکيد کردند که مأموريت گارد ملي درباره حمايت از تأسيسات نفتي در راستاي طرح وزارت کشور براي حمايت از تأسيسات حياتي در برابر هرگونه تجاوز يا طرح تروريستي است.

اوکراين روسيه را تحريم کرد

نخست وزير اوکراين از اقدام کي‌يف براي اعمال تحريم‌هاي اقتصادي جديد عليه روسيه خبر داد.به گزارش مهر به نقل از تاس، «ولاديمير گوريزمان» نخست وزير اوکراين، اعلام کرد که کي‌يف در واکنش به اقدامات روسيه تحريم‌هاي اقتصادي جديدي را عليه مسکو به اجرا مي‌گذارد.

اين تحريم‌ها شامل محصولات صنعتي، کودهاي معدني، محصولات کشاورزي، وسايل نقليه، چوب و ديگر موارد مي‌شوند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته