جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1398/02/26 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 6114

 ميز خبر 

 رئيس دانشگاه آزاد سيستان و بلوچستان:

افزايش جذب دانشجوي خارجي در دانشگاه آزاد سيستان و بلوچستان

ارئيس دانشگاه آزاد اسلامي استان سيستان و بلوچستان تاکيد کرد: افزايش جذب دانشجوي خارجي در دانشگاه آزاد اسلامي استان در دستور کار قرار دارد.

به گزارش مهر، دکتر سلطانعلي مير با بيان اينکه افزايش جذب دانشجوي خارجي در دانشگاه آزاد اسلامي استان در دستور کار قرار دارد، گفت:با همکاري با مجموعه اجرايي استان، مقرر شده از ترم آينده جذب دانشجوي خارجي به چند برابر افزايش داشته باشد.

وي ادامه داد: از آنجا که ممنوعيت اتباع بيگانه براي تحصيل برداشته شده، اين طرح با اقبال خوبي روبرو خواهد شد.

وي با بيان اينکه دانشگاه آزاد اسلامي استان سيستان و بلوچستان در سال گذشته موفق به کسب رتبه‌هاي علمي و پژوهشي در سطح کشور شد، گفت: رتبه اول راه‌اندازي 12 آموزشکده سما و ساختمان آموزشي براي نخستين بار، رتبه اول برگزاري همايش‌هاي علمي و پژوهشي، کسب رتبه اول پايان‌نامه برتر با موضوع ريزگرد توسط يکي از دانشجويان دکتري دانشگاه آزاد اسلامي استان، رتبه اول کشوري در نمايشگاه پژوهشي و… از جمله افتخارات دانشگاه آزاد اسلامي استان است.

مير از برگزاري کرسي‌هاي ترويجي توسط دانشگاه آزاد اسلامي استان خبر داد و گفت: تاکنون 10 کرسي برگزار شده و 10 کرسي ديگر در آينده نزديک برگزار خواهد شد.

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي استان سيستان و بلوچستان تاکيد کرد: قرارگاه جهادي دانشگاه آزاد اسلامي استان سيستان و بلوچستان از ابتداي سيل در کنار مردم بوده و روزانه هزار پرس غذاي گرم بين مردم سيل زده توزيع و اخيراً با کمک‌هاي همکاران دانشگاه سبد کالا بين مردم سيل زده زابل توزيع شد.

رئيس دانشگاه علوم پزشکي تهران:

راه‌اندازي اولين شعبه خارجي دانشگاه علوم پزشکي تهران در عراق

رئيس دانشگاه علوم پزشکي تهران از تلاش اين دانشگاه براي راه اندازي شعبه خارجي خبر داد و گفت: در حال حاضر با کشور عراق رايزني‌هاي لازم صورت گرفته و به زودي اولين شعبه دانشگاه تهران در اين کشور راه اندازي خواهد شد.دکتر عباسعلي کريمي در گفت و گو با ايسنا ضمن بيان اين مطلب به مهمترين برنامه‌هاي حوزه بين الملل دانشگاه علوم پزشکي تهران اشاره کرد و گفت: خوشبختانه ما در سال گذشته فعاليت خوبي در عرصه بين الملل دانشگاه انجام داديم به گونه‌اي که بيش از 950 دانشجوي خارجي از حدود 46 کشور دنيا در دانشگاه علوم پزشکي تهران در رشته‌هاي مختلف پزشکي در اين دانشگاه جذب شدند و اغلب اين دانشجويان در رشته‌هاي نظير پزشکي، دندانپزشکي و پرستاري تحصيل مي‌کنند.

وي در ادامه تاکيد کرد: موضوعي که در دانشگاه علوم پزشکي تهران مطرح است اين است که علاوه بر آموزش و پژوهش، خدمات درماني و بهداشتي به کشورهاي همسايه ارائه دهيم به گونه‌اي که تعداد بسيار زيادي از بيماران کشورهاي مجاور براي درمان به مراکز درماني اين دانشگاه مراجعه مي‌کنند.

دکتر کريمي تاکيد کرد: موضوع توريسم سلامت از ديگر فعاليت‌هاي مهم حوزه بين الملل دانشگاه علوم پزشکي تهران به شمار مي‌رود و در اين زمينه امسال با همکاري دانشگاه تهران نمايشگاه بين الملل مشترک را برگزار نموديم چرا که دو دانشگاه حدود 70 سال پيش در قالب يک دانشگاه فعاليت خود را انجام مي‌دادند و در حال حاضر نيز مي‌توانند برنامه‌هاي بين‌الملل موفقي داشته باشند.

رئيس دانشگاه علوم پزشکي تهران خاطر نشان کرد: تلاش داريم در برخي از کشورهاي مجاور شعبه‌اي از اين دانشگاه راه اندازي کنيم به گونه‌اي که اولين شعبه اين دانشگاه در کشور عراق راه اندازي خواهد شد و با وزير علوم اين کشور هماهنگي‌هاي لازم انجام گرفته است. اميدواريم به زودي اين شعبه در اين کشور راه اندازي شود و ما در سال‌هاي آينده علاوه بر 2000 دانشجوي خارجي در داخل دانشگاه، بتوانيم در کشورهاي مجاور شعبه داشته باشيم و آمار اين دانشجويان افزايش يابد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته