جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1398/02/26 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 6114

 خبرپزشكي 

 خطرهايي جدي در آرايشگاه هاي زنانه

هواي آلوده درون سالن‌هاي آرايشي که سرشار از بوي مواد شيميايي است مي‌تواند خطر‌هايي بسيارجدي متوجه مشتريان و بيش از همه کارکنان اين مراکز کند.

به گزارش بهداشت نيوز: کارشناسان در جديدترين پژوهش‌هاي خود دريافتند کارکنان آرايشگاه‌ها به ويژه افرادي که در زمينه کاشت ناخن فعاليت مي‌کنند تا صد برابر بيش از مشتريان يا ساير افراد در معرض خطر ابتلا به سرطان قرار دارند.بنابر پژوهش‌هاي انجام شده فرمالدئيد مورد استفاده در بيشتر وسايل شيميايي مخصوص کاشت ناخن يا حتي ساير موارد آرايشي، چون رنگ مو مي‌تواند سبب افزايش خطر بروز سرطان بين کارکنان آرايشگاه‌ها شود.کارشناسان با بررسي هواي موجود در سالن برخي آرايشگاه‌هاي مورد آزمون دريافتند سطح مواد شيميايي موجود درآن‌ها بيش از سطح ايمني است.از جمله سرطان‌هايي که کار در محيط آرايشگاه‌هاي فاقد سيستم تهويه مناسب مي‌تواندکارکنانش را درگير کند مي‌توان به سرطان معده، ريه، سرطان پوست، کارسينومسلول‌هايسنگفرشي، سرطان لنفوم هوچکين و حتي سرطان خون اشاره کرد.

نشانه هايي که مي گويند به لاکتوز حساسيت داريد

حتما بارها و بارها شنيده‌ايد که مصرف سبزيجات فيبر‌دار، به سلامت روده‌هايتان و پاک‌سازي آن‌ها کمک مي‌کند. درست است!

به گزارش بهداشت نيوزاما اگر در خوردن اين سبزيجات زياده‌روي کنيد، معده‌تان ورم مي‌کند و نفاخ مي‌شود. بيش از اندازه سالاد خوردن، گاز زيادي را در معده جمع مي‌کند و حتي از نظر ظاهري هم قسمت بالاي شکمتان را متورم نشان مي‌دهد.

قارچ‌برگرخورده‌ايد و اسهال شده‌ايد؟

موضوع اصلا گوشت همبرگر، نان ساندويچي يا سبزيجات داخل آن نيست. اگر هربار که ساندويچ‌هاي حاوي سس قارچ را مي‌خوريد، دل‌پيچه مي‌گيريد، احتمالا به لاکتوز حساسيت داريد. سس قارچ با شير آماده مي‌شود و براي شمايي که توان هضم لاکتوز را نداريد، مصرف آن مي‌تواند آزاردهنده باشد.

شير صبحگاهي حالتان را بد مي‌کند، اما مي‌توانيدصبح‌ها ماست بخوريد؟

کساني که توان تحمل لاکتوز را ندارند، واکنش‌هاي متفاوتي به موادغذايي نشان مي‌دهند. بعضي از آن‌ها، در حالي که به‌شدت به مصرف شير واکنش نشان مي‌دهند، با مصرف ماست دچار هيچ مشکلي نمي‌شوند. اين افراد مي‌توانند يک کاسه ماست را بدون دل‌پيچه بخورند، اما براي خوردن يک فنجان شير به مشکل برمي‌خورند.

بعضي روزها معده‌تان قفل مي‌شود؟

بي‌اشتهايي شديد در بعضي روزها، ممکن است به‌دليل خوب هضم نشدن موادغذايي باشد که در روز قبل ميل کرده‌ايد. وقتي معده و روده‌هايتان خوب کار نمي‌کنند، مي‌توانيد اين حالت را تجربه کنيد. اما اگر به اندازه کافي فراورده‌هاي پروبيوتيکي مثل ماست را مصرف کنيد يا اينکه روي ماست يا نوشيدني‌هايتان پودر خوراکي پروبيوتيک بريزيد .


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته