جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1398/02/26 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 6114

 سکانس پاياني ليگ برتر
 کدام تيم جام قهرماني را بالاي سر مي برد؟ 

 ديدارهاي هفته سي ام ليگ برتر فوتبال باشگاه هاي کشور، امروز به صورت همزمان از ساعت 21:30 برگزار مي شود. در روز پاياني مسابقات هيجان قهرماني بين هواداران پرسپوليس و سپاهان از اصفهان تا شهر جم بوشهر در خليج فارس به اوج مي رسد. شاگردان برانکو و قلعه نويي در آخرين پيچ کورس قهرماني هستند و البته روي کاغذ شانس پرسپوليس بيشتر است زيرا با يک مساوي سومين قهرماني متوالي خود را در ليگ برتر جشن مي گيرد اما سرخپوشان تهراني 4 هفته است که در ليگ برتر پيروز نشده اند و به دليل خستگي، شادابي ابتداي فصل را ندارند. نگاهي به ديدارهاي اين هفته مي اندازيم:

استقلال تهران - سپيدرود رشت؛ جنگ بقا و نايب قهرماني

مردود شدن گل صحيح استقلال مقابل صنعت نفت باعث شد که اين تيم در هفته پاياني از کورس قهرماني خارج شود. با اين حال آبي پوشان براي کسب سهميه قطعي آسيا بايد تلاش کنند و اگر در تقابل با قرمزپوشان شهر رشت پيروز نشوند ممکن است رده سوم جدول ليگ را هم از دست بدهند؛ اتفاقي که اصلا به مذاق هواداران ناراحت استقلالي خوش نخواهد آمد. البته آبي پوشان شانس نايب قهرماني هم دارند به شرطي که استقلال خوزستان از سپاهان امتياز بگيرد که احتمالش کم است.

سپيدرود هم براي بقا تلاش مي‌کند و با انگيزه‌اي فراوان به ميدان مي آيد بنابراين استقلال اگر اين تيم را دستکم بگيرد ممکن است دچار غافلگيري شود. استقلال در اين بازي فرهاد مجيدي سرمربي جديد خود را هم روي نيمکت ندارد و مجيدي از روي سکوها آخرين بازي فصل تيمش را نظاره مي‌کند.

استقلال بازي رفت را در رشت 5 بر صفر سپيدرود را شکست داد ولي بعيد است در اين بازي نتيجه بازي رفت تکرار شود.

ماشين سازي تبريز- پديده شهر خودرو؛ به دنبال سهميه آسيايي

ماشين سازي که هفته گذشته با يک امتيازي که از پرسپوليس گرفت مانع از قهرماني زودهنگام سرخپوشان تهراني شد، امروز مقابل تيم پديده قرار مي‌گيرد. پديده روي کاغذ شانس نايب قهرماني دارد ولي اين بخت زياد نيست. از سويي ديگر ماشين سازي 7 هفته است که رنگ برد را نديده و بعيد است در آخرين بازي فصل به پيروزي برسد ضمن اينکه بازيکنان رضا مهاجري انگيزه زيادي براي اين مسابقه ندارند اما پديده براي کسب سهميه تلاش مي‌کند. بازي رفت دو تيم با نتيجه مساوي 2 بر 2 به پايان رسيد.

سايپا - صنعت نفت آبادان؛ بدون حساسيت

اين بازي سومين سرمربيگري ابراهيم صادقي در سايپاست.
نارنجي پوشان هفته گذشته مقابل تيم استقلال خوزستان پيروز شدند و در اين بازي هم به دنبال برد هستند. صنعت نفت هم هفته قبل بعد از 4 برد متوالي مقابل استقلال تهران به مساوي رسيد. انگيزه دو طرف تقريبا برابر است. سايپا در صورت برد شانس ششم شدن را در ليگ دارد و صنعت نفت مي‌خواهد رتبه تک رقمي کسب کند و به رده هفتم برسد. نفت آبادان در بازي رفت هم 2 بر يک پيروز شده بود.بازي دو تيم حساسيت زيادي ندارد.

نفت مسجدسليمان - ذوب آهن اصفهان؛ عمليات بقاي کريمي

نفتي‌ها براي اينکه جشن بقا در ليگ برتر بگيرند بايد در خانه آماده‌ترين تيم ايران را شکست بدهند. ذوب آهن تنها نماينده صعود کرده ايران در ليگ قهرمانان آسياست و بسيار هماهنگ شده و به بلوغ تاکتيکي رسيده است اما نفت مسجدسليمان با فيروز کريمي به دنبال بقاست. بازي رفت دو تيم با نتيجه مساوي بدون گل به پايان رسيد. فيروز کريمي اين مرتبه براي نجات تيمش کار سختي پيش رو دارد.

سپاهان - استقلال خوزستان؛ نصف جهان در روياي قهرماني

شاگردان امير قلعه‌نويي با روياي قهرماني در هفته آخر به ميدان مي‌روند. آنها از برد خود مقابل تيم سقوط کرده استقلال خوزستان مطمئن هستند؛ تيمي که ضعيف ترين خط حمله و دومين خط دفاع ضعيف ليگ را در اختيار دارد و بعيد است بتواند از سپاهان امتياز بگيرد. حتي برخي به کنايه مي‌گويند استنلي کي‌روش در اين مسابقه بر تعداد گل‌هاي زده‌اش اضافه خواهد کرد تا با اقتدار آقاي گل ليگ شود. استقلال خوزستان هم اگر چه تلاش مي‌کند خود را حريفي چغر براي سپاهان قدرتمند نشان بدهد اما بعيد است که زورش به اين تيم برسد.

قلعه‌نويي و شاگردانش فقط اميدوارند که پرسپوليس مقابل پارس جنوبي بازنده شود تا آنها جام قهرماني را بالاي سر ببرند. بازي رفت دو تيم با نتيجه مساوي يک بر يک به پايان رسيد اما در آن زمان استقلال خوزستان شرايط بهتري داشت ولي اين تيم امروز انگيزه‌اي براي جنگيدن ندارد.

نساجي مازندران - پيکان تهران؛ شام آخر جلالي

تنش و درگيري بين کادرفني و مالک باشگاه نساجي باعث شده که وضعيت اين تيم در نوع خود جالب شود! حتي باشگاه حميد مطهري دستيار مجيد جلالي را يک هفته به پايان مسابقات اخراج کرد. اما پيکان هم وضعيتي متفاوت دارد حسين فرکي با خيال راحت روي نيمکت مي‌نشيند زيرا فصل آينده هم سرمربي پيکان است، برعکس جلالي که مي‌داند فصل بعد ديگر در اين تيم جايي ندارد. نساجي در رده يازدهم و پيکان روي پله نهم جدول ليگ ايستاده است. بازي رفت دو تيم هم در تهران يک بر صفر به سود نساجي به پايان رسيد.

فولاد خوزستان - تراکتورسازي تبريز؛ جدال قرمزپوشان

فولاد براي حفظ پله هفتمي در جدول ليگ تلاش مي‌کند و تراکتورسازي هم کورسويي از اميد دارد تا شايد آسيايي شود بنابراين دو تيم براي برد تلاش مي‌کنند به خصوص اينکه فولاد در بازي رفت هم 2 بر يک مقابل تراکتورسازي به پيروزي رسيده است. قرمزپوشان شمال و جنوب ايران هواداران زيادي دارند اما در اين فصل موفق نبودند.

پارس جنوبي - پرسپوليس؛ سرخپوشان به دنبال هت تريک قهرماني

هواداران پرسپوليس براي شروع اين مسابقه لحظه شماري مي‌کنند. آنها بي‌صبرانه منتظر هستند تا پرسپوليس بتواند در بازي با پارس جنوبي پيروز شود يا مسابقه با مساوي به پايان برسد و تيم محبوب آنها براي سومين فصل متوالي جام قهرماني را بالاي سر ببرد. از سويي ديگر هواداران نگران هم هستند چون اگر پارس جنوبي به پيروزي برسد در آن صورت اين تيم سپاهان است که جام قهرماني را از سرخپوشان تهراني مي‌ربايد.

مهدي تارتار اعلام کرده با تمام توان مقابل پرسپوليس بازي خواهد کرد زيرا نمي‌خواهد شرافت خودش ومکتب پرسپوليس را زير سوال ببرد. پرسپوليس هم اگر خواهان قهرماني است بايد از تيم پارس جنوبي امتياز بگيرد.

بازي رفت دو تيم با نتيجه 3 بر يک به سود پرسپوليس به پايان رسيد و علي عليپور دو گل از سه گل سرخپوشان را در آن بازي زد. البته شرايط کاملا با آن بازي فرق مي‌کند بازيکنان پرسپوليس به دليل فشردگي رقابت‌هاي ليگ برتر و ليگ قهرمانان آسيا خسته هستند ولي در اين بازي بايد با تمام توان به ميدان بروند و تيم مهدي تارتار را شکست دهند و جام را در شهر جم بالاي سر ببرند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته