جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1398/02/29 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 6116

 فرصت فروش سهام بانک هاي نظامي پايان مي يابد 

 فرصت فروش سهام پنج بانک و موسسه اقتصادي نظامي (انصار، مهر اقتصاد، حکمت ايرانيان، قوامين و کوثر) که قرار است در بانک سپه ادغام شوند، امروز پايان مي يابد.

به گزارش تسنيم ،روند اجرايي ادغام پنج بانک و موسسه اقتصادي نظامي (انصار، مهر اقتصاد، حکمت ايرانيان، قوامين و کوثر) در بانک سپه از 18 فرودين امسال با خريد سهام آنها آغاز شد و قرار است خريد سهام اين بانک ها تا (29 ارديبهشت) تداوم يابد.در اين مرحله، اشخاص حقيقي و حقوقي غيروابسته به نيروهاي مسلح مي توانستند سهام خود را بر اساس نرخ تعيين شده به فروش برسانند.

نرخ فروش سهام بانک هاي نظامي

بر اساس اطلاعيه هاي منتشر شده، قيمت هر سهم بانک انصار 2086 ريال قيمت گذاري شده است. بهاي هر سهم بانک قوامين نيز يک هزار ريال و قيمت هر سهم بانک حکمت ايرانيان براي سهامداران حقيقي هزار ريال و براي سهامداران حقوقي 788 ريال تعيين شده است.هر سهم موسسه اعتباري کوثر نيز به نرخ هزار ريال خريداري مي شود. همچنين قرار شده است که هر سهم مهر اقتصاد نيز براي سهامداران حقيقي هزار ريال باشد.

انتقاد از قيمت گذاري

با وجود اينکه کارشناسان از ادغام اين بانک ها و موسسه هاي مالي حمايت کرده و آن را گامي مهم براي ساماندهي و منظم کردن شبکه بانکي کشور مي دانند، اما انتقاداتي نيز درباره روند قيمت گذاري سهام اين بانک ها و تضييع حقوق سهامداران خرد مطرح شده است؛ به طوري که برخي آن را ناعادلانه مي دانند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته