جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1398/02/29 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 6116

 خبـــرنامه 

 ادعاي قطبي

پرسپوليس پيش از برانکو، با من تمام کرده بود!

افشين قطبي سرمربي فولاد خوزستان ادعاي عجيبي را مطرح کرده است؛ ادعايي که البته درست به نظر مي‌رسد. قطبي در مصاحبه‌ با ايسنا گفته: «دوستي به نام آقاي حاج باقر در ايران دارم که بزرگ‌ترين خانواده من در ايران است و او و خانواده‌اش هميشه به من محبت داشته‌اند. زماني که از ايران دور بودم، هميشه با او صحبت بازگشت به ايران را داشتم. اين موضوع را هم تاکنون نگفته‌ام و خوب است که در اين مصاحبه آن را بگويم. قبل از اين که برانکو سرمربي پرسپوليس شود، من با پرسپوليس تمام کرده بودم و قرار بود من سرمربي پرسپوليس شوم. توافقات صورت گرفته بود ولي در دقيقه 95 همان دست‌هاي پشت پرده باعث شد که من سرمربي پرسپوليس نشوم. من آن زمان ناراحت شدم زيرا دوست داشتم به پرسپوليس برگردم. وقتي اين اتفاق افتاد، من هم براي کار به چين و تايلند رفتم.»

اهالي فوتبال حتما به ياد دارند که وقتي صحبت 4 سال پيش وقتي صحبت از برکناري حميد درخشان و آمدن مربي جديد به پرسپوليس اسم افشين قطبي هم در کنار اسم برانکو مطرح شده بود. حتي خبرهايي هم درباره توافق پرسپوليس با قطبي منتشر شد اما در نهايت اين اتفاق نيفتاد و برانکو به عنوان سرمربي جديد به پرسپوليس آمد.

چالش سه جانبه فوتبال ايران

گل‌محمدي، پديده و تيم اميد

در شرايطي که رئيس فدراسيون فوتبال از توافق با يحيي گل‌محمدي براي هدايت تيم اميد خبر داده است، مالک باشگاه پديده گفت: ما با يحيي براي فصل بعد تمام کرده‌ايم.

مهدي تاج در مصاحبه‌اي مدعي شد براي سرمربيگري تيم اميد مذاکره خوبي با يحيي گل محمدي داشته و توافقات عمده حاصل شده است.

تاج گفت: تنها مانعي که آقاي گل محمدي ديد، مذاکره با تيم پديده بود. قرار شد خودم با اين تيم صحبت کنم. ما بايد در المپيک هم بدرخشيم. مي‌شود گفت تا اندازه زيادي با يحيي تمام کرده‌ايم.

بعد از اين صحبت‌هاي مهدي تاج، يحيي گل محمدي و فرهاد حميداوي مالک باشگاه پديده ميهمان تلفني برنامه شبکه خراسان رضوي شدند.

گل محمدي درباره مذاکره اش با فدراسيون فوتبال و نگراني هواداران پديده از جدايي اش گفت: صحبت کلي با فدراسيون داشتم و کار نهايي انجام شده است ولي مشخص نيست. در چند روز آينده همه چيز مشخص مي‌شود.

سرمربي پديده درباره اينکه به نظر مي‌رسد پاسخش براي حضور در تيم اميد و جدايي از پديده مثبت است، گفت: هنوز مشخص نيست. بايد مشورتي با دوستان و خانواده ام داشته باشم. فقط صحبت کلي با فدراسيون داشتم. اينجا هرچه موفقيت کسب کرديم مديون هواداران و حمايت‌هاي خوبشان هستيم. فراموش نمي‌کنم لحظاتي که تا آخرين ثانيه‌ها ما را تشويق مي‌کردند. خيلي از گل‌هاي ما در ثانيه‌هاي پاياني به ثمر رسيد.

در ادامه فرهاد حميداوي مالک باشگاه پديده روي خط آمد. وي که به نظر مي‌رسيد از خبر مذاکره گل محمدي با تيم اميد جا خورده است، گفت: ما براي فصل بعد با يحيي تمام کرده‌ايم. حتي با مدير برنامه‌هاي ايشان راجع به بازيکنان مورد نياز و جزئيات برنامه‌ها براي فصل بعد صحبت کرديم. به غير از امضا، همه کار کرده‌ايم. ما با هم «يا علي» را گفته‌ايم.

مالک باشگاه پديده در واکنش به اين جمله که در فوتبال ايران امضا مهمتر از توافق است؟ خاطرنشان کرد: اين در مورد همه اين صدق نمي‌کند. يحيي جزو آدم‌هايي است که اين قانون درباره اش صدق نمي‌کند.

مجدداً يحيي گل محمدي در خصوص اظهارات مالک باشگاه پديده صحبت کرد و گفت: بله صحبت‌هاي خوبي با باشگاه داشتيم. از اين‌طرف آقاي تاج خودش تماس گرفت و نشستي با هم داشتيم. چيزي مشخص نيست. تا چند روز آينده تصميم مي‌گيرم. چه اينجا باشم چه آنجا براي هر دو تيم آرزوي موفقيت مي‌کنم. هنوز نه قراردادي امضا کرده‌ام نه توافق نهايي بوده. ان شاءالله هرچه قسمت باشد.

گل محمدي ادامه داد: صحبت‌هايي که با آقاي تاج داشتم دليل بر اين نيست که از پديده جدا شوم. تا چند روز آينده قضيه مشخص مي‌شود.

اتفاق ويژه

تيام در حال مذاکره با استقلال

استقلال در اين فصل نتايج مطلوبي کسب نکرد و همين اتفاق باعث شد تا فرهاد مجيدي به هواداران تيم وعده فصل آينده پرشکوهي را دهد. مجيدي مي‌داند که پيراهن بزرگ استقلال به تن برخي بازيکنان گشاد است و در فصل نقل و انتقالات بايد تيم را ترک کنند. يکي از اين بازيکن که مجيدي از توانايي او رضايت کافي را ندارد گادوين منشا است که به نظر مي‌رسد به زودي آبي‌ها را ترک کند.

براي جانشيني او مامه تيام، ستاره سنگالي و فعلي تيم عجمان در صدر فهرست بازيکنان مدنظر فرهاد قرار دارد. خبر خوش براي استقلالي‌ها اين است که تيام نيز کاملا آماده بازگشت به استقلال است و اين را رسما اعلام کرد. شماره 7 سابق آبي‌ها در لايو اينستاگرام خود پاسخ‌گوي هواداران بود که در جواب به يک کاربر که پرسيده بود امسال به استقلال برمي‌گردي؟ گفت در حال مذاکره هستيم و همه چيز به زودي مشخص مي‌شود. به نظر مي‌رسد تيام نيز دلتنگ حضور در جمع دوستان سابقش در تهران است.

مذاکره ذوب‌آهن و تراکتور درباره سه بازيکن سرباز

مسئولان باشگاه تراکتورسازي رايزني با همتايان خود در ذوب آهن را براي حفظ بازيکنان سرباز آغاز کرده اند.

احسان پهلوان، دانيال اسماعيلي فر و مهدي مهدي پور 3 بازيکني هستند که نيم فصل ليگ هفدهم براي گذراندن خدمت سربازي از ذوب آهن با قرارداد قرضي راهي تراکتورسازي تبريز شدند. حالا با پايان سربازي اين 3 بازيکن همزمان با اتمام ليگ برتر هجدهم آنها به واسطه قراردادي که با ذوب آهن دارند بايد به اصفهان برگردند و کارشان را با اين تيم از سر بگيرند.در چنين شرايطي مسئولان تراکتورسازي رايزني هايي را با ذوب آهني ها آغاز کردند تا بتوانند رضايتنامه بازيکنان سرباز را بگيرند. در اين شرايط تراکتوري ها بيشتر از همه به دنبال حفظ دانيال اسماعيلي فر هستند و پيشنهاد جدي تري درباره او به باشگاه ذوب آهن ارائه دادند.

اگر چه باشگاه تراکتور براي حفظ سربازانش به ذوب آهن نامه نگاري کرده اما هنوز باشگاه اصفهاني پاسخي به اين نامه نداده و بايد ديد چه سرنوشتي در انتظار 3 بازيکن مذکور است. با اين حال احتمال بازگشت احسان پهلوان که روزهاي خوبي را در تراکتورسازي سپري نکرد به ذوب آهن بيشتر از دو بازيکن ديگر متحمل به نظر مي رسد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته