جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1398/02/30 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 6117

 خبر 

 آغاز ثبت نام ارز دانشجويي براي 6 ماه اول سال

سازمان امور دانشجويان با صدور اطلاعيه‌اي اعلام کرد:ثبت نام ارز دانشجويي براي 6 ماهه اول 1398 از طريق سامانه سجاد به نشاني portal.saorg.ir آغاز ‌شد.

به گزارش سازمان امور دانشجويان، روند و ضوابط پرداخت ارز بر اساس بخشنامه‌هاي بانک مرکزي جمهوري اسلامي ايران است و تأمين و پرداخت ارز دانشجويي (اعم از مقرري و شهريه) به نرخ بازار مندرج در سامانه معاملات الکترونيکي ارز( ETS)صورت مي‌گيرد.

تمام دانشجويان شاغل به تحصيل واجد شرايط دريافت ارز دانشجويي، (مشابه 6 ماهه دوم سال 97) مي‌توانند فرم‌هاي لازم به همراه مدارک مورد نياز را تکميل و در سامانه سجاد به آدرس portal.saorg.ir بارگذاري کنند.

سازمان امور دانشجويان فقط موظف به تأييد وضعيت تحصيلي دانشجويان بوده، روند و ضوابط پرداخت ارز بر اساس بخشنامه‌هاي بانک مرکزي ج.ا.ا است. ضمناً تأمين و پرداخت ارز دانشجويي (اعم از مقرري و شهريه) به نرخ بازار مندرج در سامانه معاملات الکترونيکي ارز (ETS) است.

ارز دانشجويي 6 ماهه اول صرفاً در بازه زماني يک فروردين 1398 تا 31 شهريور 1398 از فروردين تا آخر شهريور 1398 تعلق مي‌گيرد.

طبق نامه اداره سياست‌ها و مقررات ارزي بانک مرکزي جمهوري اسلامي ايران، مبناي نرخ ارز در خصوص تأمين و پرداخت ارز دانشجويي (اعم از مقرري و شهريه) به نرخ بازار مندرج در سامانه معاملات الکترونيکي ارز (ETS)است.

طبق بخشنامه بانک مرکزي، ارز دانشجويي به مقاطع دکتري، کارشناسي ارشد تعلق مي‌گيرد و براي مقطع کارشناسي فقط دانشجوياني که شروع به تحصيل آنها قبل از 31 ارديبهشت 97 است، مي‌توانند درخواست کنند.

با عنايت به نرخ ارز (آزاد)، توصيه مي‌شود تنها متقاضيان واقعي، درخواست خود را در سامانه سجاد بارگذاري کنند.

با توجه به اينکه تمام فرآيندها و خدمات به صورت غير حضوري و از طريق سامانه انجام مي‌شود، نيازي به مراجعه حضوري نيست.

متقاضيان جهت کسب اطلاعات بيشتر به قسمت سوالات متداول در سامانه سجاد مراجعه کرده و در صورتي که پاسخ مورد نظر شما وجود نداشت، سوالات خود را از طريق ايميل support@saorg.ir ارسال کرده و پيگيري کنند.

طبق مصوبه هيأت وزيران هزينه دريافتي از طريق سامانه بابت بررسي درخواست شما است و در صورت عدم تأييد قابل عودت نيست.

طي بخشنامه اي ابلاغ شد؛

حذف تدريجي ظروف پلاستيکي يک‌بار مصرف در دانشگاه‌ها

معاون اداري، مالي وزارت علوم، طي بخشنامه‌اي به رؤساي دانشگاه‌ها، مؤسسات آموزشي و پژوهشي و پارک‌هاي علم و فناوري بر ضرورت حذف تدريجي ظروف پلاستيکي يک‌بار مصرف در دانشگاه ها تاکيد کرد.

به گزارش وزارت علوم، محمدتقي نظرپور گفت: با توجه به سياست‌هاي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري در دومين جلسه شوراي مديريت سبز ستاد مصوب شد، تمام دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزشي و پژوهشي و پارک‌هاي علم و فناوري با فرهنگ‌سازي و برنامه‌ريزي مناسب براي کاهش و حذف تدريجي تمامي ظروف پلاستيکي و بطري‌هاي آب آشاميدني در تمام ساختمان‌ها اعم از غذاخوري‌ها، خوابگاه‌هاي دانشجويي، کوي اساتيد، مهمانسراها و… اقدام کنند.معاون اداري مالي وزارت علوم افزود: در اين بخشنامه ضمن قدرداني از دانشگاه‌هايي که تاکنون اقدام‌هاي مناسبي در اين مسير انجام داده‌اند از ساير دانشگاه‌ها درخواست شده است تا با استفاده از روش‌هاي جايگزين سازگار با محيط زيست ضمن رعايت استانداردهاي بهداشتي لازم در اين حرکت سهيم باشند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته