جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1398/02/30 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 6117

 خبر 

 معاون خدمات شهري و اجرايي شهرداري تبريز:

انتقال دستفروشان باغ گلستان گامي مهم براي احياء قديمي ترين پارک تبريز

تبريز-توفيقي

معاون خدمات شهري و اجرايي شهرداري تبريز انتقال دستفروشان باغ گلستان تبريز به محلي جديد را گامي مهم براي احياء قديمي ترين پارک تبريز و حل معضل سد معبر عنوان کرد.محمدرضا قربانيان تبريزي در حاشيه مراسم ويژه واگذاري مکان جديد به دستفروشان باغ گلستان با بيان اين مطلب اظهار داشت:اجراي اين طرح در اين نقطه مهم و حساس شهر، موجب حمايت از کسب و کار اقشار کم درآمد است.

وي با اشاره به تاريخچه ديرين باغ گلستان و نقش حياتي اين مجموعه تفريحي براي سلامت شهروندان و گذران اوقات فراغت بخش زيادي از شهروندان، گفت: آزادسازي معابر اين مجموعه از ماه‏ها قبل توسط حوزه معاونت خدمات شهري و با رعايت تمامي جوانب از جمله رعايت وضعيت کسب و کار دستفروشان در حال پيگيري بود.

قربانيان تبريزي افزود: در نهايت با پيگيري‌هاي مستمر اين حوزه و تعيين مکان جديد، کار انتقال دستفروشان و آزاد سازي معابر اين مجموعه آغاز شد.معاون خدمات شهري و اجرايي شهرداري تبريز انتقال دستفروشان از باغ گلستان را اقدامي با ارزش در زمينه حذف سد معبر شهري از يکي از حساسترين و با‏ارزشترين منطقه تبريز دانسته و گفت:از همکاري تمامي نهادها از جمله نيروي انتظامي و شهرداري‎هاي مناطق 4و8 در اين زمينه قدرداني مي‏کنم.

تفاهم دوسويه شهرداري و شركت عمران براي توسعه شهر انديشه

شهريار-برزگر

بهروز کاوياني شهردار انديشه به همراه صادق جعفري رئيس شوراي شهر و ساير اعضاي اين شورا با سرپرست جديد شرکت عمران انديشه ديدار و گفتگو نمودند.

اين ديدار اولين نشست رسمي و مشترک دو مجموعه "مديريت شهري" و "شرکت عمران" شهر انديشه در سال جاري محسوب مي‎شد. حضور مسلم خاني سرپرست جديد شرکت عمران شهر انديشه نقطه عطفي شد تا اين دو مجموعه برنامه هاي خود را با هم تطبيق نمايند.

رسيدگي به مشکلات ساکنان مسکن مهر از جمله مسائلي بود که در اين جلسه مطرح شد و مقرر شد از آنجائيکه تعداد قابل توجهي از شهروندان در آن سکونت دارند پيمانکار مربوطه کليه مشکلات عمراني آن را برطرف سازد و شهرداري نيز نسبت به صدور پايانکار مساعدت بيشتري نمايد.

تسهيل در مسير صدور پايانکار براي بازار ايراني اسلامي از ديگر توافقات اين نشست به شمار مي‎رود و مقرر شد مجموعه شهرداري و شوراي شهر نسبت به رفع اين مشکل همکاري و مساعدت لازم را در چارچوب قانون بعمل آورد.

تحويل قراردادهاي واگذاري زمين مربوط به ارزش افزوده در مرکز شهر از ديگر توافقات اين جلسه بود و شرکت عمران موافقت کرد تا تمام اقدامات قانوني در واگذاري اين زمين‎ها و همچنين ساير قطعات تحويلي، اقدامات لازم را انجام دهد.

از آنجائيکه تامين سرانه‎هاي شهري يکي از مهمترين خواسته‎هاي شهروندان مي‎باشد، مقرر گرديد شهرداري و شرکت عمران در خصوص طراحي و اجراي سرانه‎هاي خدماتي با هماهنگي و همکاري دو طرفه اقدام نمايند.

در پايان اين نشست علاوه بر ضرورت همکاري هاي دو جانبه و تعاملات فيمابين، در خصوص پياده راه سبز نيز گفتگو شد و مقرر گرديد جهت اخذ مجوزهاي لازم و شروع عمليات اجرايي از سوي دو طرف تسريع بعمل آيد.

بازديد شهردار تبريز از سيزدهمين نمايشگاه بين‌المللي گل و گياه

تبريز-توفيقي

شهردار تبريزاز سيزدهمين نمايشگاه بين‌المللي گل و گياه تبريز بازديد کرد.

ايرج شهين‌باهر با حضور در نمايشگاه بين‌المللي تبريز در جريان آخرين‌هاي حوزه گل و گياه، ابزار، ادوات باغباني و تجهيزات گلخانه‌اي کشور قرار گرفت.

شهردار تبريز در اين بازديد با حضور در غرفه‌هاي مختلف پاي صحبت‌هاي فعالان عرصه گل و گياه نشست و از حمايت شهرداري تبريز از طرح‌هاي نو و ابتکاري متخصصان گل و گياه خبر داد.

سيزدهمين نمايشگاه بين‌المللي گل و گياه، ابزار، ادوات باغباني و تجهيزات گلخانه‌اي و پانزدهمين نمايشگاه فضاي سبز در محل نمايشگاه بين‌المللي تبريز برگزارشد.

سالن شهريار نمايشگاه بين المللي تبريز ميزبان استان هاي آذربايجان شرقي، آذربايجان غربي، اصفهان، مازندران، گيلان، تهران، خراسان رضوي، در زمينه هاي انواع دستگاه‎هاي تصفيه آب، گلهاي آپارتماني، بيروني، کاکتوس، گلهاي فصلـي، محصولات گياهي و داروئـي و... است.

شهرداري تبريز از جمله معدود شهرداري‌هاي کشور است که در سال‌هاي اخير با توليد انواع گل و گياه در گلخانه‌ها به خودکفايي رسيده و امسال در راستاي استقبال از بهار 2ميليون بوته گل در سطح شهر توسط شهرداري تبريز کاشته شده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته