جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1398/03/05 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 6122

 معادلات انرژي 

 وزير نفت:

هدف از تدوين شيوه‌نامه عرضه نفت در بورس انرژي شفافيت پولي است

وزير نفت با بيان اينکه تاکنون عرضه نفت و ميعانات گازي در بورس انرژي داراي شيوه‌نامه نبوده است، هدف از تدوين اين شيوه‌نامه را شفافيت پولي در عرضه عنوان کرد.

به گزارش خانه ملت، بيژن زنگنه درباره شيوه‌نامه نحوه عرضه نفت و ميعانات گازي در بورس انرژي که به‌تازگي ابلاغ شده است، گفت: تاکنون عرضه نفت و ميعانات گازي در بورس انرژي داراي شيوه‌نامه نبوده است و تنها با اجازه شوراي هماهنگي اقتصادي سران سه قوه در اين حوزه فعاليت داشتيم، اما با توجه به اينکه فروش نفت و ميعانات گازي در بورس انرژي در قانون امسال ذکر شد، شيوه‌نامه صريحي با در نظر گرفتن همه فعل و انفعالات فروش توسط وزارت نفت تدوين شده است.

وي افزود: در شيوه‌نامه عرضه نفت و ميعانات گازي در بورس انرژي به مباحثي همچون نحوه قيمت‌گذاري و نحوه تعديل قيمت‌ها اشاره شده، زيرا ممکن است از زماني که خريدار در بورس برنده مي‌شود تا زمان برداشت، دو تا سه ماه طول بکشد، از اين رو بايد مشخص شود قيمت‌ها چگونه تعديل مي‌شود تا دو طرف معامله متضرر نشوند و معامله منصفانه باشد.

وزير نفت درباره نقش تدوين شيوه‌نامه عرضه نفت و ميعانات گازي در بورس در عرضه‌هاي بعدي و اينکه آيا مي‌تواند در فروش بيشتر تاثير داشته باشد، تصريح کرد: اساس بر اين است که اين عرضه در مسائلي همچون قيمت‌گذاري شفافيت داشته باشد تا افرادي که مي‌خواهند قيمت دهند به‌درستي بدانند پول را چگونه از آنها دريافت مي‌کنيم، همچنين بتوانند محاسبات خود را به دقت انجام دهند و همه آنها به‌طور يکسان اطلاعات مربوط به خريد و فروش را داشته باشند.

مديرعامل شرکت بهينه‌سازي مصرف سوخت تاکيد کرد:

بهره‌برداري بهينه از توانمندي‌ استارت‌آپ‌ها و شرکت‌هاي دانش‌بنيان

مديرعامل شرکت بهينه‌سازي مصرف سوخت بر بهره‌برداري بهينه از توانمندي‌ و ظرفيت‌ شرکت‌هاي استارت‌آپ و دانش‌بنيان به‌منظور دستيابي به دانش فني و بومي‌سازي فناوري‌هاي انرژي کارآمد تاکيد کرد.

به گزارش شانا ، محسن دلاويز در نخستين نشست شوراي پژوهش اين شرکت ضمن تاکيد بر اهميت اهداف و فعاليت‌هاي اين شورا گفت: مهم‌ترين رسالت شوراي پژوهش، تدوين راهبردهاي پژوهشي و فناورانه و جهت‌دهي اثربخش به فعاليت‌هاي شرکت در حوزه پژوهش و فناوري است.

وي ادامه داد: بايد به آينده‌پژوهي در حوزه‌ فعاليت شرکت و همگامي با تازه‌ترين دستاوردهاي فناورانه توجه کرد.مديرعامل شرکت بهينه‌سازي مصرف سوخت همچنين بر همکاري با دانشگاه‌ها به‌منظور پاسخ‌گويي به نيازهاي پژوهشي شرکت بهينه‌سازي مصرف سوخت تاکيد کرد.در اين نشست مديرعامل شرکت بهينه‌سازي مصرف سوخت احکام اعضاي شوراي پژوهش شرکت بهينه‌سازي مصرف سوخت را اعطا کرد.

مدير گازرساني شرکت ملي گاز ايران خبرداد:

اختصاص 520 ميليارد تومان اعتبار براي گازرساني به زاهدان در سال 98

مدير گازرساني شرکت ملي گاز ايران از اختصاص اعتبار 520 ميليارد توماني براي توسعه و تکميل شبکه گازرساني زاهدان تا پايان سال 98 خبر داد.به گزارش شرکت ملي گاز ايران، سعيد مومني، در نشست بحث و بررسي براي اجراي ضربتي طرح گازرساني به سيستان و بلوچستان که با حضور مديران عامل چهار شرکت گاز خراسان رضوي، سمنان، گيلان و سيستان و بلوچستان برگزار شد، اجراي طرح توسعه گازررساني در استان سيستان و بلوچستان را کمک به بهبود رفاه و معيشت مردم و نقش‌آفريني در توسعه سياسي و امنيتي اين منطقه دانست و گفت: اجراي به‌موقع طرح‌هاي گازرساني در زاهدان يکي از مهم‌ترين برنامه‌هاي شرکت ملي گاز ايران و نظام اسلامي است و بدون ترديد، خدمت به مردم سيستان و بلوچستان از افتخارات کارکنان شرکت گاز است.

وي با تاکيد بر اينکه هيچ موضوعي نبايد سبب تعلل در اجراي پروژه‌هاي گازرساني در سيستان و بلوچستان شود، از شرکت‌هاي گاز استاني معين و پيمانکاران خواست تا افزون بر تسريع در اجراي طرح‌هاي واگذارشده، نسبت به مرمت مسيرهاي حفاري شده در کوتاه‌ترين زمان ممکن اقدام کنند.

مدير گازرساني شرکت ملي گاز ايران ضمن بررسي وضع گازرساني به بخش خانگي، نيروگاهي و عرضه گاز طبيعي فشرده (سي‌ان‌جي) زاهدان، اظهار کرد: اجراي طرح ضربتي گازرساني به زاهدان به معناي استفاده از توانمندي ديگر استان‌ها براي تسهيل و تسريع در گازرساني است، همان‌طور که شرکت گاز استان خراسان رضوي تجربه خوبي در زمينه گازرساني در ديگر استان‌ها داشته و با توجه به مجاورت جغرافيايي با سيستان و بلوچستان، طرح گازرساني به بخشي از شهر زاهدان با حجم 520 کيلومتر شبکه را بر عهده آنها گذاشتيم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته