جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1398/03/08 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 6124

 سپاهان – پرسپوليس
 جنگ تمام عيار براي فيناليست شدن 

 تکليف دومين تيم فيناليست جام حذفي، امشب مشخص مي شود.

تکليف ديگر تيم فيناليست جام حذفي در اين فصل ، امشب با برگزاري ديدار حساس بين دو تيم سپاهان و پرسپوليس مشخص خواهد شد. قهرمان و نايب قهرمان ليگ هجدهم به فاصله کمتر از دو هفته از پايان ليگ به مصاف هم مي‌روند. اين دو تيم رقابت سخت و فشرده‌اي در ليگ داشتند و تا آخرين هفته تکليف قهرمان مشخص نشده بود تا اينکه نهايتاً سرخپوشان براي سومين دوره پياپي جشن قهرماني گرفتند. تيم پيروز اين ديدار، در بازي فينال در تاريخ 12 خرداد به مصاف تيم دسته دومي داماش گيلانيان خواهد رفت و از شانس بالايي براي قهرماني برخوردار خواهد بود.

پرسپوليس و سپاهان در 2 دهه اخير جدال‌هاي تماشايي زيادي در ليگ و حذفي با يکديگر داشتند به نحوي که تقابل دو تيم ال‌کلاسيکوي ايران نامگذاري شده است. اين دو تيم در 6 دور? جام حذفي باهم روبه‌رو شده‌اند که در 3 دوره سپاهان موفق به حذف پرسپوليس شده و در 3 فصل نيز اين پرسپوليس بوده که توانسته حريف قدرتمند خود را از گردونه رقابتها خارج کند.هر دو تيم از جمله تيم‌هاي پرافتخار جام حذفي به شمار مي‌آيند ولي مدتهاست که در اين جام به موفقيت دست نيافته‌اند. پرسپوليس با 5 قهرماني و 2 نايب قهرماني پس از استقلال موفق‌ترين تيم تاريخ اين جام است و سپاهان با 4 قهرماني پس از ذوب‌آهن، چهارمين تيم پرافتخار جام حذفي است. هر دو تيم آخرين بار در فصل 92-91 فيناليست شده‌اند که آن دوره با قهرماني سپاهان پايان پذيرفت. پرسپوليس نيز از سال 90-89 طعم قهرماني را نچشيده‌ است.

*مصاف دو مربي موفق

برانکو ايوانکويچ با 3 بار قهرماني در ليگ برتر، دومين مربي پرافتخار تاريخ اين مسابقات محسوب مي‌شود. پروفسور با پرسپوليس دو بار فاتح سوپرجام شده و تا فينال ليگ قهرمانان آسيا نيز پيش رفته، کسب موفقيت در جام حذفي بزرگترين نقص کارنامه برانکو در پرسپوليس است که در اين فصل تا آستانه رفع آن پيش رفته است.

امير قلعه‌نويي که در تيم ملي جانشين برانکو شد هرچند که مانند ليگ برتر پرافتخارترين مربي جام حذفي نيست ولي با 2 قهرماني جزو موفق‌ترين مربيان تاريخ رقابتهاست و در صورت قهرماني در اين فصل در کنار علي دايي، علي پروين و بهمن صالح‌نيا پرافتخارترين مربي جام‌حذفي خواهد شد. از آخرين قهرماني قلعه‌نويي در جام حذفي 11 سال مي‌گذرد.ژنرال تاکنون خارج از تهران مغلوب پرسپوليس نشده است و اين آمار سپاهان را براي موفقيت در اين بازي اميدوار مي‌سازد.

*مسير صعود تا نيمه‌نهايي

پرسپوليس در نخستين بازي اين فصل در مرحله يک شانزدهم نهايي در خانه، نود اروميه را با يک گل شکست داد.اين تيم در يک هشتم‌نهايي در رشت به سختي و در دقايق پاياني به يک برد حداقلي ديگر مقابل سپيدرود دست يافت و در يک چهارم نهايي نيز در تهران با پديده مشهد ديدار کرد و پس از تساوي در وقت قانوني و اضافي در ضربات پنالتي حريف مشهدي خود را حذف کرد.

سپاهان نيز در گام نخست، شهرداري ماهشهر را در اصفهان شکست داد تا در مرحله يک هشتم نهايي با نساجي روبه‌رو شود که اين بازي در پايان 120 دقيقه به تساوي يک-يک انجاميد و در ضربات پنالتي تيم پيروز ميدان لقب گرفت. در يک چهارم نهايي نيز جدال سپاهان با مس کرمان در 120 دقيقه گلي نداشت تا باز هم تکليف برنده بازي در ضربات پنالتي مشخص شود و در يک نبرد ماراتن گونه، سپاهان 9 بر 8 به پيروزي رسيد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته