جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1398/03/13 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 6128

 دکتر لاريجاني در ديدار با سفير سوريه:
 رفتار سعودي‌ها و اماراتي‌ها در دراز مدت به زيان آنها است 

 
رئيس مجلس شوراي اسلامي با بيان اينکه اجلاس هاي اخير و اجلاس مکه نشان داد که برخي از کشورهاي عربي تجربه شکست‌هاي گذشته خود را تکرار مي کنند ، گفت: رفتارهاي سعودي ها و اماراتي ها در درازمدت به زيان آنها است.

به گزارش خانه ملت، دکتر علي لاريجاني در ديدار با عدنان محمود سفير سوريه در ايران گفت: خوشحاليم کشور و حکومت سوريه در ميان شيطنت‌هاي صورت گرفته در سال‌هاي گذشته با درايت عمل کرد و با مقاومت خود پيروز شد.

رئيس مجلس شوراي اسلامي، ادامه داد: مايه تاسف است در سال هاي گذشته برخي از کشورهاي عربي منطقه عليه سوريه گرد هم جمع شده‌اند و ضد اين کشور عمل مي کنند و البته با مقاومت سوريه اين کشورها شکست خوردند.

وي با اشاره به اينکه اجلاس هاي اخير و اجلاس مکه نشان داد که برخي از کشورهاي عربي تجربه شکست‌هاي گذشته خود را تکرار مي کنند، ادامه داد: اين کشورهاي با تصور دستيابي به موفقيت اقدام به برگزاري جلسه و صدور بيانيه مي‌کنند، البته در اينجا بايد از دولت سوريه و رئيس جمهور عراق تشکر کنم که نشان دادند که اين اظهارات را قبول ندارند؛ رفتارهاي سعودي ها و اماراتي ها در درازمدت به زيان آنها است.

دکتر لاريجاني با تاکيد بر اينکه در روز قدس مردم منطقه از مظلوميت مردم فلسطين دفاع و طرح ترامپ با عنوان معامله قرن را تقبيح کردند، عنوان کرد: ما دولت سوريه را دولت دوست و برادر خود مي دانيم.

در ادامه اين نشست عدنان محمود سفير سوريه در ايران، گفت: در همه زمينه ها و جبهه ها جنگ ادامه دارد، اما در زمينه منطقه‌اي جنگ آشکارتر است، رژيم صهيونيستي از زمان آغاز جنگ در سوريه با گروه هاي تروريستي همکاري کرده و سعي در آسيب رساني دارد.

سوريه مواضع اجلاس مکه را رد کرده است

وي با اشاره به اينکه کشور سوريه درخصوص اجلاس مکه بيانيه اي را صادر و مواضع آن را رد کرده است، تاکيد کرد: حضور ايران در سوريه مشمول قوانين و به درخواست خود کشور سوريه و در راستاي مبارزه با تروريست است.

اجلاس مکه دستاوردي نداشت

عدنان محمود با تاکيد بر اينکه اجلاس مکه دستاوردي نداشته است، عنوان کرد: کشورهايي که اينگونه اجلاس ها را برگزار مي کنند بهاي جنگ در منطقه را مي‌دانند، جنگ امروز جنگ تجهيزات نيست، بلکه جنگ تفکرات عليه جبهه مقاومت است.

ايران اساس استراتژيک منطقه است

سفير سوريه در ايران با اشاره به اينکه حاشيه مانور ترامپ سير نزولي دارد و به دنبال کسب سود است، تصريح کرد: نظرسنجي ها نشان مي دهد در صورت وقوع جنگ اين اتفاق به زيان ترامپ و انتخابات آنها رقم مي‌خورد، جمهوري اسلامي ايران اساس استراتژيک منطقه است و آن را مديريت مي کند. امروز بسيار مهم است که دستاوردهاي جبهه مقاومت در سوريه را تثبيت و طرح هاي ترامپ و آمريکا را شکست دهيم./


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته