جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1398/03/18 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 6129

 خبر 

 رييس ستاد مرکزي فرماندهي آمريکا مدعي شد؛

تهديد‌هاي ايران همچنان وجود دارد

رييس ستاد مرکزي فرماندهي آمريکا (سنتکام) مدعي شد تهديد‌هاي ايران همچنان وجود داشته و حضور نظامي ايالات متحده در منطقه، موجب شد ايران در اقداماتش بازنگري کند.

به گزارش ايلنا به نقل از آسوشيتد‌پرس، «ژنرال فرانک مکنزي» رييس ستاد مرکزي فرماندهي آمريکا اظهارات بي‌اساسي درباره خاورميانه و ايران مطرح کرد.

مکنزي مدعي شد حضور نظامي آمريکا در خليج‌فارس موجب شد ايران عقب‌نشيني کرده و در تصميماتش بازنگري کند.

وي ادامه داد: «باور ندارم که تهديد‌هاي از سوي ايران کاملا از بين رفته و اين تهديد‌هاي همچنان وجود دارند.»

ترامپ چين را به افزايش تعرفه 300 ميليارد دلاري تهديد کرد

ترامپ چين را تهديد کرد که اگر به توافق موردنظر کاخ سفيد تن ندهد، دور جديدي از تعرفه‌ها به ارزش 300 ميليارد دلار را بر کالاهاي اين کشور اعمال خواهد کرد.

به گزارش آنا از اسپوتنيک، دونالد ترامپ، تهديد کرد که دور ديگري از تعرفه‌ها به ارزش 300 ميليارد دلار را بر کالاهاي چيني اعمال خواهد کرد.

وي در اين خصوص گفت: «در خلال گفتگوي ما با چين، اتفاقات جالب زيادي در حال رخ دادن است. بايد بينيم چه اتفاقي مي‌افتد. مي‌توانم حداقل 300 ميليارد دلار تعرفه بر کالاهاي چيني اعمال کنم که به وقتش آن را انجام خواهد داد اما فکر مي‌کنم که چين مي‌خواهد توافق کند.»

مسئولان چيني اعلام کردند که شرکت خودروسازي آمريکايي فورد را 23,6 ميليارد دلار جريمه کرده‌اند. اين کمپاني آمريکايي با شرکت خودروسازي چانگان، سرمايه‌گذاري مشترک انجام داده است.

ترزا مي از رياست حزب محافظه کار کناره گيري کرد

نخست وزير مستعفي انگليس از تمام مسئوليت هاي خود به عنوان رئيس حزب محافظه کار اين کشور کناره گيري کرد.

به گزارش مهر به نقل از خبرگزاري آلمان، «ترزا مي» که دو هفته پيش از نخست وزيري انگليس استعفا داده بود اين بار از رياست حزب حاکم محافظه کار کنار رفت.وي که حدود سه سال رياست اين حزب را عهده دار بود طي نامه اي کناره گيري خود را اعلام کرد.

به اين ترتيب روند رسمي ثبت نام نامزدهايي که تمايل به جانشيني وي و رياست دولت کنوني انگليس را دارند، آغاز مي شود.قرار است نتيجه نهايي انتخاب جانشين مي که مراحل مختلفي دارد، تا پايان ماه جولاي اعلام شود و تا آن زمان وي مسئوليت اداره امور دولت را عهده دار خواهد بود.

آمريکا تحريم نفتي عليه ونزوئلا را تشديد کرد

وزارت خزانه‌داري آمريکا با اعلام اينکه صادرات رقيق‌کننده‌ها به ونزوئلا شامل تحريم خواهد شد فشار را بر شرکت نفت دولتي اين کشور بيشتر کرد.

به گزارش آنا از رويترز، وزارت خزانه‌داري آمريکا با اعلام اينکه صادرات رقيق‌کننده‌ها به‌ وسيله شرکت‌هاي بين‌المللي کشتيراني به ونزوئلا شامل تحريم خواهند شد فشار را بر شرکت نفت دولتي اين کشور بيشتر کرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته