جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1398/03/18 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 6129

 19 خرداد؛
 آغاز ثبت نام در پذيرش کارداني فني و حرفه اي 

 فرآيند ثبت نام در پذيرش با آزمون و بدون آزمون دوره هاي کارداني نظام جديد دانشگاه فني و حرفه اي همچنين موسسه هاي آموزش عالي غيردولتي و غيرانتفاعي از 19 خرداد آغاز مي شود.به گزارش ايرنا، متقاضيان مي‌توانند با مراجعه به سايت سازمان سنجش آموزش کشور نسبت به ثبت نام براي اين آزمون که 11 مردادماه برگزار مي‌شود، اقدام کنند.

ثبت نام و انتخاب رشته در اين آزمون، در يک مرحله انجام مي‌شود؛ بنابراين داوطلبان بايد همزمان با ثبت‌نام، نسبت به درج رشته محل‌هاي تحصيلي خود در فرم تقاضانامه اينترنتي، اقدام کنند.مبلغ ثبت نام 27 هزار و 500 تومان است و براي گزينش در رشته‌هاي تحصيلي مؤسسه‌هاي آموزش عالي غيردولتي و غيرانتفاعي، نسبت به پرداخت مبلغ 6 هزار و 900 تومان اقدام کنند.

پذيرش در 9 رشته انتخابي

پذيرش در 9 رشته امتحاني از طريق آزمون است که مشخصات اين رشته‌هاي امتحاني به همراه اطلاعات مربوط به منابع و ضرايب دروس آزمون هر يک از رشته‌ها و عناوين ديپلم، کد رايانه‌اي، همچنين ديپلم‌هاي مورد پذيرش (شاخه‌هاي فني و حرفه‌اي، کاردانش و نظري) متناسب با هر يک از کد رشته‌هاي امتحاني در سايت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر شده است.

همچنين پذيرش در 30 رشته امتحاني صرفاً بر اساس سوابق تحصيلي (بدون آزمون) است که متقاضيان اين رشته‌هاي امتحاني در اين مرحله، فقط بايد ثبت‌نام و انتخاب رشته کنند. پذيرش در اين دوره بر اساس معدل صورت مي‌گيرد.

يک استثنا

دانش‌آموزان يا دانش آموختگان شاخه تحصيلي نظري مجاز به ثبت‌نام در اين آزمون هستند. اين داوطلبان فقط مجاز به انتخاب رشته‌هاي تحصيلي کارداني ناپيوسته اند و معدل شان در مقايسه با داوطلبان شاخه تحصيلي فني و حرفه‌اي و کاردانش در رشته‌هايي که پذيرش بر اساس سوابق تحصيلي صورت مي‌گيرد، تراز خواهد شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته