جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1398/03/18 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 6129

 خبـــرنامه 

 حسيني از قبل با سپاهان تمام کرده بود؟

با آغاز فصل نقل و انتقالات، نام بازيکني که بيش از سايرين به گوش مي رسيد محمدرضا حسيني بود که خبر حضورش در ليست سرخابي و حتي شايعه توافقات اوليه اش با استقلال در فضاي مجازي و رسانه اي منتشر شده بود.

در روزهاي گذشته حتي هواداران استقلال بيش از هواداران پرسپوليس و با توجه به اخبار ضد و نقيض، احتمال مي دادند که حسيني در تيمشان باشد و فصل آينده را با پيراهن آبي به ميدان برود اما به يکباره خبر از توافق نهايي محمدرضا حسيني با سپاهان روي خروجي سايت ها قرار گرفت که هواداران فوتبال به خصوص استقلال و پرسپوليس را تا حدودي متعجب کرد.

حتي مصاحبه اي در فضاي مجازي از قول حسيني انتشار يافت که به نظر موثق و واقعي نمي آيد اما در آن ذکر شده بود که حسيني با استقلال توافقات اوليه را انجام داده بوده و به دليل مشکلات مالي و عملي نشدن وعده هاي مالي مديران آبي، نتوانسته روي آينده فوتبالي اش ريسک کند.

از قول حسيني نوشته اند چندين بار خودش با مديران استقلال تماس گرفته اما پاسخ درستي دريافت نکرده است. در حاليکه استقلال از جمله باشگاههايي بود که پيگير حضور حسيني شده بود و مذاکراتي هم با اين بازيکن انجام شده بود.

با اين اوصاف به نظر مي رسد علي رغم مشکلات مالي شديدي که گريبان استقلال و پرسپوليس را گرفته، شايعه انتقال حسيني به دو تيم سرخابي بيشتر شبيه نوعي بازار گرمي براي اين بازيکن بوده و او از ابتدا تصميمش را براي حضور در تيم سپاهان گرفته بوده و حتي توافقات اوليه از مدتي قبل بين طرفين حاصل شده بود اما حسيني با بازارگرمي ويژه اي که انجام داد قيمتش را براي سپاهان بالا برد و حالا برخي خبرها حاکي از آن است که حسيني با قراردادي بالاي 2 ميليارد تومان در يک فصل به سپاهان پيوسته است! البته اينطور قراردادها يک ميليارد توماني هم آپشن و پاداش دارد!

بازار نقل و انتقالات فوتبال ايران با اين قيمت ها بهم ريخته و مطمئنا باشگاههايي مثل سپاهان و تراکتورسازي مي توانند اين رقمها را پرداخت کنند. در سال بحران مالي فوتبال ايران و باشگاهها، استقلال و پرسپوليس به مشکلات جدي خورده اند و در چند روز گذشته ماجراهاي برانکو و پاتوسي اين مشکلات را به خوبي نشان مي دهد.

ليگ ملت‌هاي واليبال

بازي برده از دست رفت

تيم ملي واليبال ايران در بازي نخست از هفته دوم ليگ ملت‌هاي 2019 در توکيو به مصاف برزيل رفت و با نتيجه 3 بر 2 از اين تيم شکست خورد.

سعيد معروف، امير غفور، ميلاد عبادي‌پور، پوريا فياضي، محمد موسوي، علي شفيعي و محمدرضا حضرت‌پور (ليبرو) بازيکنان شروع‌کننده ايران در بازي مقابل بهترين تيم 20 سال اخير جهان بودند. از همان ابتداي بازي مشخص بود که تاکتيک توصيه شده کولاکوويچ براي اين بازي، سرويس‌هاي قدرتمند و انتحاري است. بازيکنان ايران از اين تاکتيک نتيجه لازم را گرفتند و با درخشش امير غفور 25 بر 23 برنده شدند.

برزيل در ست دوم يواندري لئال و مائوريسيو سوزا را به ترکيب اصلي خود اضافه کرد و از همان ابتدا با قدرت بيشتر و تغيير روش بازي، جريان مسابقه را در دست گرفت. نتيجه ست دوم 16 بر 25 به سود برزيل رقم خورد.

در ست سوم بازي، سعيد معروف، بيشتر از بازيکنان سرعتي خود استفاده کرد و ترجيح داد مدافعان حريف را با سرعت، غافلگير کند. او از برنامه جديد تيم نتيجه لازم را گرفت و ايران در اين ست هم 25 بر 21 برزيل بزرگ را شکست داد.

انگيزه بازيکنان ايران در ست چهارم کمي بيشتر از قدرت تيم ملي برزيل بود. بازي در طول ست با برتري تيم ملي ايران پيش مي‌رفت، ولي اين تيم با نتيجه 33 بر 31 به سود برزيل خاتمه يافت. تک دفاع موسوي در امتياز 21 مقابل لئال از لحظات زيباي اين بازي بود. يواندري لئال، تأثيرگذارترين مهره برزيل در اين بازي بود و عملکرد اين تيم بعد از حضور او در زمين کاملاً تغيير کرد.

در ست پنجم، بازيکنان دريافت‌کننده ايران، تمرکز لازم را براي بازي نداشتند و همين موضوع سبب شد تا اختلاف امتياز از همان ابتدا زياد شود. نتيجه اين ست 15 بر 10 به سود برزيل رقم خورد تا اين تيم برنده بازي شود. اين نخستين شکست ايران در ليگ ملت‌هاي 2019 بود.

نيمار:

فقط به بارسا مي‌روم، نه رئال

روزنامه انگليسي ديلي‌ميل مدعي شد نيمار، ستاره برزيلي پاري سن ژرمن به مديران ارشد اين باشگاه اطلاع داده که با وجود تلاشهاي رئال مادريد براي راضي کردن او براي انتقال به مادريد، او تنها حاضر است PSG را به مقصد بارسلونا ترک کند و نه هيچ تيم ديگري.

پيش از اين روزنامه اسپورت اسپانيا نيز فاش کرده بود که با اينکه فلورنتينو پرز در روزهاي اخير سعي کرده نيمار را براي پيوستن به اين باشگاه اسپانيايي متقاعد کند ولي ستاره برزيلي پيشنهادهاي رئال را رد کرده است.

نيمار که دو فصل اخير را در پاريس سپري کرده از شرايط خود در اين باشگاه فرانسوي ناراضي است و شايعات زيادي درباره جدايي او از PSG و مقاصد احتمالي‌اش منتشر شده است. رئال مادريد و بارسلونا مهمترين مقاصدي هستند که گفته مي‌شود به احتمال زياد شاهد حضور نيمار خواهند بود.

نيمار در سال 2017 با قراردادي به ارزش 198 ميليون پوند از بارسلونا به PSG منتقل شد تا رکورد نقل و انتقالات فوتبالي در آن زمان را بشکند. ديلي‌ميل مي‌گويد PSG قصدي براي فروش ستاره برزيلي‌اش ندارد و او را يکي از مهره‌هاي اصلي خود مي‌بيند و اميدوار است در فصل‌هاي آينده بتواند با کمک نيمار به رويايش براي قهرماني در چمپيونزليگ دست يابد.

از سوي ديگر نيمار اين روزها وضعيت پرآشوبي دارد. او از يک سو با اتهام تجاوز جنسي روبرو شده و از سوي ديگر به دليل مصدوميت رقابت‌هاي کوپا آمه‌ريکا را از دست داده و از همراهي تيم ملي کشورش در اين رقابتها محروم شده است.

ديلي‌ميل مي‌گويد در ميانه اوضاع بغرنجي که نيمار با آن روبرو است، فلورنتينو پرز و دستيار او خوزه آنخل سانچز در روزها و هفته‌هاي گذشته بارها تلاش کرده‌اند تا نيمار را براي ترک پاريس و انتقال به برنابئو راضي کنند اما نيمار هر بار پيشنهادهاي آنها را رد کرده و گفته تنها به بازگشت به تيم سابقش، بارسلونا تمايل دارد. در نهايت نيمار موضع خود را به اطلاع مديران پاري سن ژرمن رسانده و اعلام کرده تنها تيمي که او خواهان انتقال به آن خواهد بود بارسا است و بس.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته