جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1398/03/20 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 6131

 ميز خبر 

 عرضه بنزين 5000 توماني در بازارچه‌هاي مرزي

وزير کشور در نشست فراکسيون مستقلين گفت که در حال حاضر بنزين به قيمت 5 هزار تومان در بازارچه‌هاي مرزي عرضه مي‌شود که مي‌تواند جلوي قاچاق سوخت را بگيرد.

مهرداد لاهوتي، سخنگوي فراکسيون مستقلين در گفت‌وگو با ايسنا با اشاره به نشست اين فراکسيون با وزير کشور گفت: آقاي رحماني فضلي موضوع قاچاق سوخت را مطرح کرد و گفت: در حال حاضر شرايط بهتر شده چرا که سهميه‌اي از وزارت نفت اختصاص يافته و بنزين هزار توماني در بازارچه‌هاي مرزي به قيمت 5000 تومان عرضه مي‌شود که اين خبر خوبي است.

مديرعامل بزرگترين شرکت گازي روسيه:

تحريم ضد ايران و ونزوئلا يک سوم انرژي جهان را محدود کرد

مديرعامل بزرگ‌ترين شرکت نفتي روسيه گفت:تحريم‌هاي آمريکا ضد ايران و ونزوئلا، يک‌سوم ذخاير انرژي نفت جهان را دچار محدوديت کرده است.به گزارش مهر به نقل از رويترز، ايگور سچين، مديرعامل شرکت روسنفت روسيه گفت: آمريکا از انرژي به عنوان سلاح استفاده مي‌کند و دوران طلايي انرژي آمريکا، به دوران استعمارگري انرژي براي ديگر کشورها بدل شده است.

وي اعلام کرد که تحريم‌هاي آمريکا ضد ايران و ونزوئلا، يک‌سوم ذخاير انرژي نفت جهان را دچار محدوديت کرده و آمريکا جايگاه اخلاقي براي ادعاي رهبري بازار آزاد جهاني را از دست داده است.

مديرعامل روسنفت گفت: برخي دوست دارند روسيه را به استفاده سياسي از انرژي متهم کنند، اما بي‌ترديد امروز واقعيت اين است که آمريکا از انرژي به عنوان سلاحي سياسي در سطحي گسترده استفاده مي‌کند؛ تحريم‌ها يا حتي تهديد تحريم‌ها، تأثيري مخرب بر زيست‌بوم بازار جهاني انرژي دارد.

سچين، درباره ادعاي مسئولان آمريکايي مبني بر اينکه اين کشور با صادرات گاز، در واقع مولکول‌هاي آزادي را صادر مي‌کند، اعلام کرد: مولکول‌هاي گاز روسيه مانند گاز آمريکاست، اما گاز روسيه 30 درصد ارزان‌تر است. انگيزه آمريکا از محدود کردن صادرات گاز روسيه به اروپا، تنها ضربه زدن به روسيه نيست و آمريکا قصد کند کردن رشد اقتصاد اروپا را نيز دارد. مهم‌ترين دردسرساز امروز، سياست‌هاي دولت آمريکا است و تنها کشورهايي که آمريکا آنها را به سرکشي متهم مي‌کند از تحريم‌هاي اين کشور آسيب نمي‌بينند، شريکان و متحدان آمريکا نيز دچار آسيب مي‌شوند.

سچين اظهار کرد: سرکوب رقيبان، به الگوي غالب در سياست‌هاي اقتصادي و سياست خارجي آمريکا تبديل شده است.

وي پيش‌بيني کرد که آمريکا در سال جاري ميلادي، 2 ميليون و 500 هزار بشکه از عرضه روزانه نفت جهان را مشمول تحريم‌هاي خود مي‌کند. افزايش بيشتر توليد نفت آمريکا ممکن است نيازمند يک قرباني تحريمي جديد باشد.

اين مقام مسوول همچنين اعلام کرد که صادرات نفت آمريکا تا سال 2024 ميلادي به 9 ميليون بشکه در روز مي‌رسد و از روسيه و عربستان پيشي مي‌گيرد.

پايان عمليات کابل‌اندازي بين سکوهاي ميدان رشادت در عمق 64 متري دريا

عمليات کابل‌اندازي بين سکوهاي R4 و W4 ميدان رشادت منطقه لاوان به طول حدود هزار و 650 متر در عمق 64 متري دريا به همت همکاران واحد تعميرات زير آب اين منطقه لاوان و سکوي رشادت انجام شد.به گزارش شرکت نفت فلات قاره ايران، در اين عمليات سه رشته کابل برق هر يک به طول تقريبي 550 متر در بستر دريا تثبيت و ضمن اتصال به بخش فوقاني سکو، کابل‌ها از سطح آب تا عمق 50 متري به سازه سکو بسته شد.

فريبرز ادراکي، رئيس سکوي رشادت، هدف از اجراي اين عمليات را انتقال برق از سکوي رشادت (R4) به سکوي W4 براي راه‌اندازي پمپ‌هاي درون‌چاهي اعلام کرد و گفت: سرانجام اين موضوع سبب افزايش توليد نفت سکو مي‌شود.

اين‌گونه عمليات‌ها معمولا از سوي کشتي‌هاي مجهز به تجهيزات DP انجام مي‌گيرد که مستلزم صرف هزينه‌هاي بسيار زياد و زمان طولاني است، اما همکاران زبده و متخصص تعميرات زير آب با روش ابداعي بسيار ايمن و استاندارد، موفق شدند عمليات کابل‌اندازي را با همکاري کارکنان سکوي رشادت در کمترين زمان ممکن و پايين‌ترين هزينه با موفقيت به پايان برسانند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته