جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1398/03/20 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 6131

 رييس کل بانک مرکزي:
 سقف وام مسکن 60 درصد افزايش يافته است 

 رييس کل بانک مرکزي گفت: سقف تسهيلات وام مسکن در گذشته براي زوجين 100 ميليون تومان بود که اين رقم در حال حاضر به 160 ميليون تومان در شهر‌هايي مانند تهران افزايش يافته، همچنين سقف وام مسکن 60 درصد افزايش پيدا کرده است.به گزارش ايرنا، عبدالناصر همتي در جلسه علني مجلس شوراي اسلامي درخصوص عملکرد بانک مرکزي براي رونق مسکن گفت: مسکن يکي از مهمترين بخش‌هاي توليد کشور است و با توجه به تاکيد بر رونق توليد در سال جاري و ارتباط مسکن با ساير صنايع و ميزان اشتغال، بانک مرکزي توجه ويژه‌اي به اين بخش دارد.

رئيس کل بانک مرکزي افزود: با برنامه‌هاي دولت براي رونق توليد در سال 98 و پشتيباني مالي سيستم بانکي، شاهد رونق مسکن در سال جاري هستيم.همتي اظهار داشت: اعتباراتي که سيستم بانکي براي ساخت مسکن در سال 97 اختصاص داد، نسبت به سال 96 افزايش صددرصدي داشت، در واقع مجموعه اعتبارات مربوط به ساخت و ساز مسکن در سال 96 در حدود 56 هزار ميليارد بود که اين رقم در سال 97 به 103 هزار ميليارد تومان افزايش پيدا کرد.

همتي با اشاره به دلايل افزايش قيمت مسکن اظهار داشت: افزايش قيمت مسکن به دليل قيمت‌هاي نسبي و تمايل مردم به خريد مسکن و حفظ ارزش دارايي‌ها بود، با سياست‌هاي اخذ شده براي تثبيت اقتصادي و با اجرايي کردن طرح ملي مسکن و پشتيباني سيستم بانکي شاهد کنترل قيمت مسکن در سال 98 هستيم.

وي گفت: اواخر سال گذشته شوراي پول و اعتبار وام ساخت مسکن را افزايش داد، اين وام قابليت تبديل شدن به وام خريد را نيز داراست، بدين معنا که فردي که اين تسهيلات را دريافت مي‌کند، مي‌تواند آن را به خريدار منتقل کند. اين سياست ابلاغ شده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته