جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1398/03/20 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 6131

 نهادهاي مالي 

 برنامه‌هاي بانک مسکن براي مستاجران به‌زودي اعلام‌ مي‌شود

بانک صادرات - مديرعامل بانک مسکن با بيان اينکه بانک مسکن آمادگي احياي بازار پيش فروش و پيش خريد مسکن را دارد اما بايد مراحل اصلاح قانون مرتبط با آن در مجلس طي شود و به اتمام برسد، گفت: براي تقويت توان پرداخت اجاره مسکن هم تمهيداتي را انديشيده‌ايم و قرار بر اين است که صندوقي براي کمک به افزايش توان مستاجران تشکيل شود که در صورت تصويب ، جزييات آن را اعلام مي‌کنيم.

ابوالقاسم رحيمي‌انارکي در گفت‌وگو با ايلنا درباره ضرورت آغاز به‌کار بازار پيش‌فروش و پيش‌خريد مسکن براي خروج از رکود بازار اظهار داشت: بانک مسکن آمادگي احياي بازار پيش فروش و پيش خريد مسکن را دارد اما بايد مراحل اصلاح قانون مرتبط با آن در مجلس طي شود و به اتمام برسد.

وي با بيان اينکه اگر قانون پيش‌فروش و پيش‌خريد ملک اصلاح نشود مورد استقبال قرار نمي‌گيرد،‌ گفت: شرکت سرمايه‌گذاري بانک مسکن اين آمادگي را دارد که پيش‌فروش مسکن را مجددا راه‌اندازي کند اما ساير سازندگان مسکن تا زماني که قانون اصلاح نشود از اين موضوع استقبال نمي‌کنند.

رحيمي‌انارکي با اشاره به تدوين و طراحي بسته جديد رونق مسکن توسط بانک مسکن تاکيد کرد: بسته رونق مسکن آخرين مراحل را براي تصويب مي‌گذراند به زودي نهايي مي‌شود و اين بسته مي‌تواند هم طرف عرضه و هم تقاضا را در بازار تقويت کند و بازار رهن و اجاره را پوشش مي‌دهد.

مديرعامل بانک مسکن درباره يکي از محورهاي بسته رونق مسکن مبني بر ارايه تسهيلات با سود شناور با توجه به درآمد خانوار، گفت: ارايه تسهيلات با سود شناور يکي از برنامه‌هاي بانک مسکن است اما هنوز نهايي نشده‌ است. هيات دولت ،‌ بانک مرکزي، سازمان بورس و اوراق بهادار در تصويب اين بسته تصميم‌گير هستند و نقش دارند.

دکتر علي صالح آبادي:

اولويت بانک توسعه صادرات تامين سرمايه درگردش بنگاههاي توليدي است

بانک توسعه صادرات - مديرعامل بانک توسعه صادرات ايران گفت: تامين نياز بنگاه هاي توليدي به تامين سرمايه درگردش با توجه به افزايش نرخ ارز در اولويت برنامه هاي اين بانک است.

به گزارش روابط عمومي بانک توسعه صادرات ،دکتر علي صالح آبادي، در نشست تخصصي صادرات اتاق بازرگاني کاشان با اعلام اين مطلب افزود: هرچند منابع ما به نسبت گذشته چندان افزايش نداشته اما در رفع اين نياز بنگاه هاي توليدي عزم جدي داريم.

دکتر صالح آبادي اضافه کرد: امروز فرصت خوبيست که پس از دو سال از افتتاح شعبه بانک توسعه صادرات در کاشان، عملکرد خود را در حوزه حمايت از صادرات ارزيابي کنيم.

وي يادآور شد: تلاش ما اين بوده که نرخ هاي مصوب بانک مرکزي را رعايت کنيم در اين راستا منابع صندوق توسعه ملي با نرخ 11 درصد و ساير منابع با نرخي بين 16 تا 18 درصد در اختيار مشتريان قرار گرفته است.

مديرعامل بانک توسعه صادرات افزود: خوشبختانه شعبه بانک توسعه صادرات در کاشان در مدت فعاليت خود تا امروز مشتريان خوبي را جذب کرده و توانسته ضمن تعامل مطلوب با مجموعه بانک، بسته اي متنوع از خدمات و تسهيلات را به مشتريان ارائه دهد.

صالح آبادي تاکيد کرد: بر اين باورم که کليد حل مشکلات کشور، صادرات غير نفتي است، در شرايط فعلي آنچه وضعيت شرکت ها را بهبود مي دهد، صادرات است.

کاهش قيمت تمام شده پول از موفقيت هاي بانک شهر در يکسال اخير

بانک شهر - معاون مالي و اقتصادي بانک شهر با اشاره به اهميت کيفيت خدمات بانکي و نقش آن در افزايش رضايتمندي مشتريان، از کاهش قيمت تمام شده پول در اين بانک، طي يکسال اخير خبر داد.

به گزارش مرکز ارتباطات و روابط عمومي بانک شهر، حسن رستم پناه با اشاره به برخي تغييرات صورت گرفته در اين بانک در يکسال گذشته اظهار کرد : در اين مدت و بر مبناي حرکت در جهت اصول بانکي، سياست اين بانک به جاي سود دهي به سپرده ها، به سمت افزايش خدمات بانکي، تغيير کرده است.

وي افزود: در اين راستا شاهد آن هستيم که طي اين مدت، قيمت تمام شده پول به طور چشمگيري از حدود 24 درصد به کمتر از 19 درصد کاهش يافته است که اين موفقيت بزرگي در سيستم بانکداري است .

معاون مالي و اقتصادي بانک شهر، وضعيت نقدينگي اين بانک را بسيار مطلوب ارزيابي کرد و گفت: همه اقدامات بانک شهر در چارچوب قوانين و مقررات بانک مرکزي در حال انجام است و تمامي خدمات با تکيه بر اصول بانکداري انجام مي شود که همين موضوع در معرفي و ارائه خدمات بانک شهر به مردم بسيار تاثير گذار بوده است.

رستم پناه خاطر نشان کرد : در نظر سنجي اخير، بانک شهر جزء 5 بانک محبوب از نگاه مردم معرفي شده است که نشان دهنده حرکت اصولي است که در جهت ارائه خدمات با کيفيت بانکي و کسب رضايتمندي مشتريان انجام مي شود.

بانک صادرات با تمامي ظرفيت از صنعت و توليد کشور حمايت مي‌کند

بانک صادرات - مديرعامل بانک صادرات ايران در بازديد از شهرک صنعتي ماموت، طرح «طراوت» را يکي از مهمترين طرح‌هاي اين بانک براي حمايت از صنايع بزرگ کشور در سال جاري عنوان و آمادگي بانک صادرات ايران را براي تامين مالي طرح‌هاي توسعه پروژه‌هاي اين مجموعه اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومي بانک صادرات ايران، حجت‌اله صيدي طي بازديدي از شهرک صنعتي ماموت و نشست با مديران اين مجموعه، ظرفيت‌ها و قابليت‌هاي اين بانک براي ارائه خدمات مالي و بانکي را برشمرد و گفت: موفقيت شرکت‌ها و بنگاه‌هاي بزرگي چون ماموت مايه افتخار صنعت کشور بوده و مالکيت دارايي‌هاي بزرگ در سطح کلان متعلق به کل کشور است و همه در قبال آن احساس مسئوليت مي‌کنند چراکه اين مجموعه براي کشور ارزش افزوده ايجاد مي‌کند و در واقع ثروت کشور است و دراين راستا بانک صادرات ايران آمادگي دارد با تمامي ظرفيت از طرح‌هاي توسعه‌اي و صادرات اين شرکت پشتيباني کند.

وي اظهار کرد: در بحث ارز در همه عرصه‌ها و همه جاي دنيا نيازهاي اين مجموعه تامين خواهد شد. اين آمادگي وجود دارد تا جهت افزايش خط اعتباري نيز حمايت‌هاي ويژه‌اي از توليد صورت گيرد.

صيدي تصريح کرد: بانک صادرات ايران فارغ از سودآوري‌، به دنبال حمايت از صنعت است و از اين رو با انعطاف‌پذيري به دنبال حل مشکلات توليد هستيم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته