جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1398/03/20 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 6131

 خبـــرنامه 

 ايران 3 - ژاپن صفر

تحقير سامورايي‌ها در خانه

تيم ملي واليبال ايران در ششمين مسابقه خود در رقابت‌هاي ليگ ملت‌هاي 2019 در سالن موسا شينو پلازا به مصاف ژاپن رفت که اين مسابقه با نتيجه 3 بر صفر و با امتيازهاي ( 22 - 25، 21 - 25 و 25 - 19 ) به سود شاگردان کولاکوويچ خاتمه پيدا کرد.

جيانگ ليو به عنوان داور اول و ابراهيم آل‌نعامه قطري هم به عنوان داور دوم اين بازي را سوت زدند. ايگور کولاکوويچ براي اين مسابقه از سعيد معروف، علي‌اصغر مجرد، علي شفيعي، پوريا يلي، ميلاد عبادي‌پور، پوريا فياضي و محمدرضا حضرت‌پور استفاده کرد.

ست نخست؛ 25 بر 22 به سود ايران

تيم جوان شده ايران شروع خوبي داشت. بازيکنان ايران تحت تاثير ميزباني ژاپني ها قرار نگرفتند و پرقدرت کار را آغاز کردند. در امتياز 8 بر 5 به سود ايران هر دو تيم به وقت استراحت فني اول رفتند. ناکاگائيچي در امتياز 11 بر 8 به سود ايران درخواست وقت استراحت کرد تا اختلاف تيم ها بيشتر نشود. برتري تيم ايران ادامه پيدا کرد تا تيم ها در امتياز 16 بر 12 به سود ايران راهي وقت استراحت فني دوم شوند. اين ست در نهايت با نتيجه 25 بر 22 به سود ايران خاتمه پيدا کرد.

ست دوم؛ 25 بر 21 به سود ايران

شروع ايران در ست دوم هم بهتر از ژاپن بود. سرويس هاي خوب علي شفيعي و حملات زهر‌دار ملي پوشان ايران نتيجه بازي را 8 بر 5 به سود ايران کرد تا تيم ها به وقت استراحت فني اول بروند. برتري ايران ادامه پيدا کرد تا اينکه در امتياز 16 بر 12 به سود شاگردن کولاکوويچ هر دو تييم به وقت استراحت فني دوم رفتند. زماني که بازي 19 بر 18 به سود ايران و ژاپني ها اختلاف امتياز را به يک رساندند کولاکوويچ درخواست وقت استراحت کرد. اين ست با نتيجه 25 بر 21 به سود ايران تمام شد.

ست سوم؛ 25 بر 19 به سود ايران

ست سوم با برتري قاطع تيم ايران آغاز شد. شاگردان کولاکوويچ با عملکرد خوب خود حريف را تحت تاثير قرار دادند تا اينکه در امتياز 8 بر 3 به سود ايران تيم ها به وقت استراحت فني اول رفتند. ژاپني ها با حماييت هواداران خود و البته هماهنگي بالا بازي را در امتياز 10 به تساوي کشاندند. نيشيدا و اوتاکه و ساير ملي پوشان ژاپن نتوانستند به روند خوب خود ادامه دهند تا اينکه در امتياز 16 بر 13 به سود ايران هر دو تيم به وقت استراحت فني دوم رفتند. اين ست در نهايت با نتيجه 25 بر 19 به سود ايران خاتمه پيدا کرد.

تيم ايران پيش از اين بازي موفق به کسب 4 برد مقابل ايتاليا، چين، آلمان و آرژانتين شد و نتيجه را به برزيل واگذار کرد.

به اين ترتيب تيم ملي واليبال ايران توانست انتقام سال گذشته را در خانه سامورايي‌ها از آنها بگيرد و با 5 پيروزي از 6 مسابقه به ايران بيايد. سامورايي‌ها سال گذشته در فرانسه و در هفته نخست شکست بهت‌آوري را به ايران تحميل کردند.

تيم ملي واليبال ايران در هفته سوم بايد در اروميه از تيم‌هاي کانادا، لهستان و روسيه ميزباني کند که برنامه مسابقات ايران در هفته سوم به شرح زير است:

بازي اول: ايران – کانادا، جمعه 24 خرداد ساعت 18:30

بازي دوم: ايران – لهستان، شنبه 25 خرداد ساعت 18:30

بازي سوم: ايران – روسيه، يکشنبه 26 خرداد ساعت 18:30

مدافع کره جنوبي:

هر بار مقابل ايران بازي کردم کار سختي داشتم

مدافع تيم ملي فوتبال کره جنوبي گفت:ايران واقعا تيم قدرتمندي است و هر زمان مقابل آنها بازي کردم کار سختي داشتيم اما اين بار بايد اين تيم را شکست دهيم.

کيم مين هوان مدافع راست تيم ملي کره جنوبي بعد از تمرين ديروز تيمش در جمع خبرنگاران در خصوص ديدار آينده تيمش مقابل ايران گفت: ايران واقعا تيم قدرتمندي است و هر زمان مقابل آنها بازي کردم کار سختي داشتيم اما اين بار بايد اين تيم را شکست دهيم.

وي افزود: به لحاظ آمادگي روحي و جسمي در بهترين شرايط هستيم و مي‌خواهم بهترين بازي را انجام دهم. اگر با تصميم بنتو در ترکيب باشم مطمئنا خوب بازي خواهم کرد، سرمربي تيم از ما مي‌خواهد در خط دفاع جابه جايي زيادي داشته باشم.

مدافع کره با اشاره به ديدار گذشته تيمش مقابل استراليا تاکيد کرد: ما مقابل استراليا بازي خوبي داشتيم هر چند من صد در صد در آن مسابقه آماده نبودم.

مذاکره مسئولان صنعت نفت با يک مربي پرتغالي

مسئولان باشگاه صنعت نفت آبادان در حال مذاکره با يک مربي پرتغالي هستند.

بعد از جدايي پائولو سرجيو از صنعت نفت آبادان، هنوز سرمربي جديد اين تيم انتخاب نشده است، از طرفي قرار است تا چند روز آينده وضعيت اعضاي هيئت مديره و مديرعامل اين باشگاه مشخص شود.

آخرين اخبار حاکي از آن است که کادر مديريتي باشگاه صنعت نفت کمترين تغيير را خواهد داشت و مسئولان اين باشگاه هم در تلاش هستند تا هر چه زودتر جانشين سرجيو را مشخص کنند. آنها در حال مذاکره با چند گزينه هستند که جدي‌ترين مذاکرات با يک مربي پرتغالي در حال انجام است.

عضو هيات مديره استقلال:

استراماچوني انتخاب شده است

جلسه هيئت مديره استقلال برگزار شد تا در مورد سرمربي فصل بعد اين تيم تصميم گيري شود اما در اين بين اعضاي هيئت مديره حاضر به اعلام نتيجه اين جلسه نشده اند. با اين حال خليل زاده عضو هيئت مديره استقلال در گفت و گويي کوتاه اعلام کرد که استراماچوني سرمربي اين تيم شده: در جلسه هيئت مديره باشگاه استقلال حضور استراماچوني تصويب شد و ايشان از نظر ما سرمربي فصل بعد استقلال هستند. ايشان کليه شرايط را پذيرفته اند و منتظر هستيم تا پيش قرارداد را براي ما بفرستد تا مراحل نهايي عقد قرارداد او را انجام بدهيم. بعد از امضاي پيش قرارداد او به ايران مي آيد تا کارهاي نهايي عقد قراردادش را انجام بدهيم.

مديران استقلال که بعد از برکناري شفر وعده داده بودند تا يک مربي نامدار جانشين او شود با انتخاب چهره جواني مانند استراماچوني ضمن عمل کردن به وعده خود، يک مربي جوان براي تغيير نسل و البته کسب جام را به تيم خود اضافه کردند تا به اين ترتيب دوران جديد اين باشگاه با يک مربي ايتاليايي رقم بخورد. قرارداد اين مربي با استقلال دو ساله است و طبق قرارداد او مي تواند دستياران خود را از خارج از کشور انتخاب کرده و البته دستياران ايراني هم کنار او حضور خواهند داشت.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته