جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1398/03/22 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 6133

 خبر 

 سخنگوي وزارت خارجه آمريکا:

با تبادل کالاهاي غيرتحريمي مشکلي نداريم

سخنگوي وزارت خارجه آمريکا از کانال مالي ايران اروپا براي مبادله کالاهاي غيرتحريمي حمايت کرد.

به گزارش ايلنا به نقل از پايگاه اينترنتي وزارت خارجه آمريکا، مورگان اورتاگوس، سخنگوي وزارت امورخارجه آمريکا در مورد درباره سازوکار مالي اروپا با ايران گفت: قطعا هر سازوکاري براي پرداخت که در آن کالاها و خدماتي مبادله شود که در تحريم‌هاي آمريکا قرار ندارد، مطلوب است و ما با آن مشکلي نداريم.

لاوروف:

مسکو خروجي «پيمان عدم تعرض» را مثبت ارزيابي مي‌کند

وزير امور خارجه روسيه با حمايت از پيشنهاد وزير امور خارجه کشورمان درباره امضاي پيمان عدم تعرض، گفت که مسکو خروجي اين پيمان را مثبت ارزيابي مي‌کند.به گزارش آنا از روسيااليوم، سرگئي لاوروف گفت: ايران همچنان در چارچوب توافق برنامه جامع اقدام مشترک باقي مانده و به محدوديت‌هاي مربوط به اورانيوم و آب سنگين پايبند است.وي درباره پيشنهاد محمدجواد ظريف، وزير امور خارجه کشورمان به کشورهاي عربي براي امضاي «پيمان عدم تعرض» تصريح کرد: پيشنهاد خوبي از سوي ايران مطرح شده است و ما خروجي آن را مثبت ارزيابي مي‌کنيم.

وزير امور خارجه روسيه درباره روابط اين کشور با واشنگتن گفت: روسيه و آمريکا بايد در عالي‌ترين سطوح رايزني و به توافق بر سر يک بيانيه مشترک در زمينه غيرقابل پذيرش بودن هرگونه جنگ اتمي دست يابند. ما اين درخواست را به طرف آمريکايي مطرح کرده‌ايم و منتظر اتخاذ گام‌هاي محکم در اين زمينه هستيم.

شوراي امنيت ممنوعيت فروش سلاح به ليبي را تمديد کرد

شوراي امنيت که در دو ماه گذشته گزارش‌هايي از ارسال سلاح به اين کشور دريافت کرده بود، ممنوعيت فروش سلاح به ليبي را بدون اعمال اقدامات جديدي براي يک سال ديگر تمديد کرد.به گزارش ايسنا، به نقل از پايگاه ايلاف، شوراي امنيت دوره ماموريت عمليات اروپايي موسوم به "صوفيا" براي نظارت بر ممنوعيت فروش سلاح به ليبي را بدون اعمال اقدامات جديدي به مدت يک سال ديگر تمديد کرد.

اين تصميم شوراي امنيت با اتفاق نظر تمامي 15 عضو اين شورا تصويب شد و در اين ميان کشورهاي بلژيک و آفريقاي جنوبي، دو عضو غير دائم اين شورا نسبت به ادامه ارسال زميني و دريايي سلاح به ليبي ابراز تاسف کردند.همچنين کشورهاي مختلفي از روند اجراي عمليات "صوفيا" استقبال کردند.

اين عمليات سال 2015 با هدف "مبارزه با شبکه‌هاي قاچاق مهاجران" آغاز شد و اواخر مارس 2019 به مدت شش ماه تا تاريخ 30 سپتامبر 2019 تمديد شد.

در اين مدت، عمليات ياد شده به دليل مخالفت ايتاليا به صورت موقت متوقف شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته