جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1398/03/22 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 6133

 ميز خبر 

 رئيس دانشگاه علوم پزشکي تهران:

کاهش ظرفيت پذيرش دانشجوي شهريه اي در دانشگاه علوم پزشکي تهران

رئيس دانشگاه علوم پزشکي تهران با اشاره به رويکرد دانشگاه در جذب دانشجويان بين‌المللي گفت: در رشته‌هاي پزشکي، داروسازي و دندانپزشکي نبايد دانشجوي شهريه پرداز داخلي پذيرش شود.

به گزارش دانشگاه علوم پزشکي تهران، نشست هيئت‌رئيسه دانشگاه علوم پزشکي تهران با ارائه گزارش پيشرفت برنامه چهارساله معاونت بين‌الملل دانشگاه و اساسنامه بنياد حاميان دانشگاه برگزار شد.

در اين نشست دکتر رامين کردي معاون بين الملل دانشگاه علوم پزشکي تهران به تشريح برنامه‌ها و اقدامات معاونت بين‌الملل دانشگاه پرداخت و بر هم‌افزايي حوزه‌هاي مختلف دانشگاه در توسعه امور بين‌الملل تاکيد کرد.

وي با اشاره به فعاليت پرديس بين‌المللي دانشگاه در کيش و دانشکده‌هاي پزشکي، دندانپزشکي و داروسازي گفت: با دانشکده‌ها تفاهم‌نامه‌هايي را به‌منظور توسعه فعاليت‌هاي بين‌المللي تدوين کرديم تا از ظرفيت آن‌ها در اين عرصه استفاده کنيم.

کردي افزود: پس از مطالعات بسيار به اين نتيجه رسيديم که شبکه جهاني دانشگاه (TUMS Global Network) را ايجاد کنيم که هم اعضاي هيئت‌علمي دانشگاه و هم اعضاي هيئت‌علمي خارجي مي‌توانند عضو آن شوند. وب‌سايت آن نيز طراحي‌شده که پس از پايان اجراي آزمايشي و رفع اشکالات آن، به‌زودي اعلام عمومي مي‌شود.

افزايش شمار دانشجويان بين‌الملل دانشگاه طي يک سال گذشته

معاون بين‌الملل دانشگاه علوم پزشکي تهران از افزايش شمار دانشجويان بين‌الملل دانشگاه طي يک سال گذشته خبر داد و گفت:در حال حاضر تعداد دانشجويان بين‌الملل دانشگاه به بيش از 790 دانشجو از 44 کشور افزايش يافته است.

وي با اشاره به سياست دانشگاه در جذب دانشجويان پرديس بين‌الملل گفت:در حال حاضر شمار دانشجويان ايراني پرديس بين‌الملل حدود 900 نفر است.بر اساس سياست‌هاي اتخاذشده، بايد تعداد دانشجويان خارجي را افزايش دهيم و نبايد دانشجوي شهريه پرداز داخلي در رشته‌هاي پزشکي، دندانپزشکي و داروسازي جذب کنيم که در اين راستا نيز اقدام کرده‌ايم.

کردي به تشريح برنامه‌هاي دانشگاه در زمينه برگزاري دوره‌هاي مشترک بين‌المللي پرداخت و گفت: به اين منظور تفاهم‌نامه‌هايي را با دانشگاه‌هاي کشورهاي مختلف امضا کرديم و دوره‌هاي متعددي را برگزار مي‌کنيم. يکي از برنامه‌هاي معاونت بين‌الملل طراحي رشته‌هاي جديد و مورد نياز کشورهاي همسايه بود که در اين مدت برنامه آموزشي 9 رشته را طراحي و تصويب کرديم.

وي از ايجاد شعبه‌هاي خارج از دانشگاه خبر داد و گفت: مقدمات ايجاد شعبه سليمانيه و کربلا عراق فراهم‌شده و در حال رايزني براي ايجاد شعبه قطر هستيم.

رئيس دانشگاه همچنين با تأکيد بر اصلاح مسير بين‌المللي دانشگاه علوم پزشکي تهران گفت: دانشگاه نمي‌تواند دو دانشکده پزشکي و دو دانشکده دندانپزشکي داشته باشد اما اين اصلاحات يک‌شب و يک‌ساله صورت نمي‌گيرد و بايد در طول زمان اتفاق بيافتد. معاونت بين‌الملل بايد در جهتي حرکت کند که مسئوليت‌هاي حوزه بين‌الملل را با يک برنامه روشن و به‌دور از شتاب‌زدگي و تخريب اقدامات مؤثر گذشته به دانشکده‌ها، گروه‌ها و زيرمجموعه دانشگاه واگذار کند.کريمي با اشاره به رويکرد دانشگاه در جذب دانشجويان بين‌المللي گفت: در اين دانشگاه با اين قدمت و پيشينه 170 ساله بايد افکار بلند حاکم باشد؛ يکي از وظايف ما تربيت نيروي متخصص در رده‌هاي مختلف است لذا در رشته‌هاي پزشکي، داروسازي و دندانپزشکي نبايد دانشجوي شهريه پرداز پذيرش شود اما در رشته‌هايي که دوره آنها دو تا چهار سال است با توجه به نياز کشور و ظرفيت دانشکده‌هاي پرستاري و پيراپزشکي مي‌توان دانشجوي داخلي پذيرش کرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته