جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1398/03/22 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 6133

 معادلات انرژي 

 رويترز گزارش داد؛

تحريم نفت ايران، پالايشگاه‌هاي چين را با مشکل روبه‌رو کرده‌ است

رويترز در گزارشي به مشکلات پالايشگاه‌هاي نفتي چين پس از تحريم‌هاي آمريکا عليه ايران پرداخت.به گزارش ايلنا به نقل از رويترز، واردات نفت خام در چين پس از تحريم ايران، با 11 درصد کاهش در ماه مي روبرو بوده و در مقايسه با ماه قبل از 43،730 ميليون به 40.123 ميليون تن رسيده است.

تحريم نفت ايران و مشکلات واردات نفت براي چين، پالايشگاه‌هاي اين کشور را با مشکلات جدي روبه‌رو کرده‌ است و حتي تعدادي از پالايشگاه‌هاي نفتي را در چين به تعطيلي کشانده است.اين در حالي است که صادرات محصولات نفتي چين در 5 ماه اول سال 2019 از 6.17 به 4.49 ميليون تن رسيده است. اين اتفاق را مي‌توان عامل تشديد مشکلات اقتصادي چين دانست.

وزير نفت و گاز هند:

عربستان تاکنون نتوانسته جاي خالي نفت ايران را پُر کند

مقام‌هاي هند در روزهاي گذشته تلاش‌هاي گسترده‌اي را براي از سرگيري واردات نفت از ايران آغاز کرده‌اند.به گزارش ايلنا به نقل از اسپوتنيک، مقام‌هاي هند در روزهاي گذشته تلاش‌هاي گسترده‌اي را براي از سرگيري واردات نفت از ايران آغاز کرده‌اند. در همين رابطه «دارمندرا پرادهان» وزير نفت و گاز هند گفت‌وگويي تلفني و مفصل با «ريک پري» وزير انرژي آمريکا داشته است.

وزير نفت و گاز هند در اين مکالمه تغييرات قيمت نفت خام و تاثير آن بر مصرف‌کنندگان هندي را مطرح کرده است. در حال حاضر قيمت هر بشکه نفت خام بين 50 تا 55 دلار است.پرادهان در مورد اين مکالمه افزود: در اين مکالمه به موضوع تبديل آمريکا به عنوان يکي از منابع نفت و گاز براي هند هم پرداخته شده و دو کشور بر همکاري تنگاتنگ و نزديک براي بهبود تعامل در زمينه انرژي گفت‌وگو کردند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته