جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1398/03/22 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 6133

 6ميليون سکه مشمول ماليات شد 

 سرپرست پيشين سازمان امور مالياتي، پيش بيني کرد، از طرح ماليات بر سکه‌هاي پيش فروش شده حدود 1000 ميليارد تومان درامد عايد دولت خواهد شد.

محمد قاسم پناهي در گفتگو با تسنيم، با بيان اينکه، درطرح ماليات بر سکه‌هاي پيش فروش شده پيش بيني مي‌شود، حدود 1000 ميليارد تومان درامد کسب شود، گفت: 50 هزار نفر کمتر از 200 سکه خريده بودند و ما به اين نتيجه رسيديم که ممکن است اين افراد با ضوابط و تکاليف مالياتي آشنا نبوده و ممکن است اگر در يک سال اظهارنامه ارائه نکند با جرائم مالياتي رو به رو شوند. به اين ترتيب شيوه‌اي که در بخشنامه اخير سازمان امور مالياتي مطرح شد.

به گفته پناهي، 7.6 ميليون سکه از سوي بانک مرکزي فروخته شده که بيش از 6ميليون سکه پيش فروش شده مشمول ماليات بر درامد خواهد بود. يک ميليون سکه زير 20 عدد بوده و معاف از معاليات خواهد بود. به هر حال محاسبات نشان ميدهد، در اين طرح درامدي حدود 1000 ميليارد تومان وصول خواهد شد.وي با بيان اينکه، از جزييات ماليات بر اخلال گري در فعاليتهاي اقتصادي اطلاعي ندارم و اين لايحه در وزارت اقتصاد پيگيري شده است،‌گفت: سازمان امور مالياتي با کليات لايحه ماليات بر عايدي سرمايه موافق بود و کليات آن تقديم وزير اقتصاد شده است.

مشاور وزير اقتصاد گفت: لايحه ماليات بر املاک در مجلس طرح شده بود همان زمان به کميسيون اقتصادي اطلاع داديم که با کليات آن موافق هستيم اما از آنجا که اين طرح محدود و يک بعدي است اجازه دهيد لايحه جامع ماليات بر عايدي سرمايه به مجلس ارائه شود. در حال حاضر يک پيش نويس اوليه غير قابل استناد از سوي سازمان آماده شده و به هيئت انديشه‌ورزي رفته است.وي در پاسخ به زمان تعيين شده از سوي کميسيون اقتصادي به دولت جهت ارائه لايحه جامع مالياتي، گفت: در حال حاضر مسئوليتي در سازمان مالياتي نداشته و زمان ارائه لايحه به مجلس از سوي وزير اقتصاد تعيين مي شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته