جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1398/03/22 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 6133

 خبر 

 رييس جهاد کشاورزي کهگيلويه و بويراحمد:

اختصاص 200ميليون تومان اعتبار براي مبارزه باملخ‎هاي صحرايي

ياسوج-ربيعي

رئيس جهاد کشاورزي کهگيلويه و بويراحمد گفت: تاکنون از محل اعتبارات استاني براي مبارزه و پايش ملخ‌هاي صحرائي 200 ميليون تومان اعتبار تخصيص داده شده است.

به گزارش خبرنگارآفرينش، الياس تاج‌الديني در جمع خبرنگاران افزود: مقرر شده است که در راستاي مبارزه با اين آفت 100 ميليون تومان ديگر نيز اختصاص يابد.

وي بيان داشت: همچنين اختصاص 260 ميليون تومان اعتبار براي مبارزه با اين آفت نيز در برنامه وزارت جهاد کشاورزي است.

تاج الديني تصريح کرد: براي مبارزه با ملخ‌هاي صحرايي با پيگيري‌هاي انجام شده، سازمان جهاد کشاورزي چهارمحال و بختياري 800 کيلو سم در اختيار استان قرار داده است.

وي افزود: همچنين استان اصفهان نيز براي مبارزه و پايش ملخ‌ها، تجهيزات مورد نياز را در اختيار استان قرار دادند.

تاج‌الديني اظهار داشت: تاکنون 68 هزار هکتار از مراتع و اراضي استان مورد پايش قرار گرفته و پايش به صورت روزانه انجام مي‌شود.

وي افزود: همچنين مبارزه با ملخ‌هاي صحرايي نيز در چهار هزار و 605 هکتار از اراضي و مراتع استان انجام شد و با بررسي‌هاي انجام شده احتمال حمله ملخ‌هاي صحرايي به تمام نقاط استان، کم است.

تاج الديني يادآور شد: هم اکنون در مناطق پشت کوه باشت، ليشتر و باباکلان به طور همزمان مبارزه با ملخ‌هاي صحرايي ادامه دارد.

اجراي طرح هماي رحمت در اصفهان؛

توزيع بيش از 3 هزار سبد غذايي بين نيازمندان

اصفهان-راعي

رييس جمعيت هلال احمر شهرستان اصفهان گفت: با اجراي طرح هماي رحمت در ماه رحمت الهي ، امسال 110سفره مهرباني و سه هزار و 100 سبد غذايي ميان نيازمندان و محرومان و اقشار آسيب‌پذير اين شهرستان توزيع شد.

به گزارش خبرنگار ما از اصفهان؛ شهريار انصاري طادي با اشاره به اينکه طرح هماي رحمت به تأسي ازسيره و رفتار مولاي متقيان حضرت علي (عليه السلام) و به همت و مشارکت اعضاء « داوطلبان و خيرين» اين جمعيت اجرا شد ، اظهار داشت : هدف از برگزاري اين طرح ترويج ارزش‌هاي بشردوستانه ، گسترش فرهنگ انفاق و سنت‌هاي حسنه اسلامي، و ترويج روحيه تعاون و مشارکت‌هاي مردمي با حفظ کرامت انساني نيازمندان است.

وي تصريح کرد: در طول اين ماه پر خير و برکت ، سه هزار و 100 سبد غذايي به ارزش تقريبي 9 ميليارد ريال بين نيازمندان و محرومان و اقشار آسيب‌پذير توزيع شد.

انصاري طادي اضافه کرد:سبدهاي غذائي توزيع شده شامل برنج ، روغن، ماکاراني، سويا ،حبوبات ، خرما ، مرغ يا گوشت ، قند ، چاي و.....بوده است .

وي همچنين در ادامه با تاکيد بر اينکه حمايت از کرامت انسانها به عنوان شعار محوري طرح ملي هماي رحمت در نظر گرفته شده است ، افزود :به همت خيرين و داوطلبان هلال احمر اصفهان سفره هاي افطاري و توزيع غذاي گرم در قالب "110 سفره‌هاي مهرباني" در مناطق محروم و کم برخوردار اين شهرستان به ارزش تقريبي 990 ميليون ريال اجرا شد .

رييس هلال احمر شهرستان اصفهان در پايان از مردم نيکوکار و سخاوتمند و همچنين از داوطلبان و خيريني که اين جمعيت را در تحقق اهداف والاي انساني و اخلاقي ياري نموده و درطرح ملي هماي رحمت و سفره هاي مهرباني ميزبان شايسته نيازمندان بودند ، تشکر و قدرداني کرد.

2 هزار طرح اشتغال‌زايي بنياد برکت در گلستان

بنياد برکتِ ستاد اجرايي فرمان حضرت امام(ره) تا بهمن ‌ماه امسال 2 هزار طرح اشتغال‌زايي را در استان گلستان ايجاد و به ‌بهره‌برداري مي‌رساند.

به گزارش آفرينش از روابط عمومي بنياد برکت، در پي بازديد دکتر محمد مخبر، رييس ستاد اجرايي فرمان حضرت امام(ره) از مناطق سيل‌زده‌‌ استان گلستان، ايجاد و راه‌اندازي 2 هزار طرح اشتغال‌زايي در اين مناطق مورد تأکيد و در دستور کار قرار گرفت.

بنابر اين گزارش، بنياد برکتِ ستاد اجرايي فرمان حضرت امام(ره) مأمور و موظف به ايجاد اين تعداد طرح اشتغال‌زايي در تمامي شهرها و مناطق استان گلستان شد. عمليات اجرايي 2 هزار طرح اشتغال‌زايي از تير ماه سال جاري و با جذب تسهيل‌گران مورد نياز آغاز و تمامي طرح‌ها تا بهمن 98 به بهره‌برداري خواهد رسيد.

براي راه‌اندازي اين تعداد طرح اشتغال‌زايي، بالغ بر 1800 ميليارد ريال اعتبار پيش‌بيني شده و با بهره‌برداري از آن‌ها، بيش از 5600 فرصت شغلي در مناطق محروم و کم‌تر توسعه‌يافته‌ي استان گلستان ايجاد خواهد شد.

براساس اين گزارش، رسته‌هايي که در آن‌ها شغل ايجاد خواهد شد، با توجه به ظرفيت، پتانسيل و مزيت‌هاي شناسايي‌شده در هر منطقه توسط تسهيل‌گران بنياد برکت مشخص و معرفي مي‌شوند. در انتخاب اين رسته‌هاي شغلي علاوه بر مزيت‌هاي منطقه‌اي، اولويت‌ها و ظرفيت‌هاي جوامع محلي نيز مدنظر قرار مي‌گيرد.با اين حال، مشاغلي هم‌چون پرورش دام سبک و سنگين و بوقلمون و ديگر مشاغل و کسب‌وکارهاي خرد، در اولويت خواهند بود.لازم به توضيح است، بنياد برکتِ ستاد اجرايي فرمان حضرت امام(ره) در راستاي محروميت‌زدايي و توانمندسازي اقتصادي و اجتماعي مناطق محروم و کم‌برخوردار، نهضت اشتغال‌زايي را در اين مناطق در دستور کار قرار داده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته