جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1398/03/22 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 6133

 در استان 

 برگزاري ستاد ساماندهي سگهاي بي پناه در رباط کريم

رباط کريم-اصغري

معاون فني و امور عمراني فرمانداري شهرستان رباط کريم از برگزاري ستاد ساماندهي سگهاي بي پناه خبر داد.

به گزارش خبرنگارما، سياوش نوري معاون فني و امور عمراني فرمانداري وجود سگ‎هاي ولگرد را يك تهديد جدي در امر بهداشت و سلامت جامعه بر شمرد و بر ارائه راهكاراصولي به منظور پيشگيري از انتقال ويروس و ناقل‎هاي بيماري مشترك انسان و حيوان تاكيد كرد.

معاون فني و امور عمراني فرمانداري رباط کريم در ادامه ابراز داشت:دستگاه‎هاي متولي نسبت فراهم سازي زمينه‎هاي لازم در جمع‎آوري سگهاي بي پناه همکاري لازم را داشته باشند و ما نيز نبايد با شيوه‎هاي سنتي و غير علمي با اين موضوع برخورد کنيم بلکه بايد با بهره گيري از شيوه‎هاي جديد شرايطي را فراهم نماييم تا به اکو سيستم شهرستان که سگها بخشي از آنها هستند صدمه‎اي وارد نشود.

در آبفاي جنوب غربي استان تهران انجام شد؛

پايان عمليات حفاري و بهره برداري يك حلقه چاه در شهر گلستان

بهارستان –اصغري

با صرف هزينه هاي لازم از محل اعتبارات جاري و داخلي عمليات حفر و تجهيز و بهره برداري از يک حلقه چاه در شهر گلستان انجام شد .

به گزارش خبرنگارما، مدير امور آبفاي شهرستان بهارستان با اعلام خبر مذکور اظهار داشت :با عنايت به مهاجرپذيري و گسترش حوزه جمعيتي و سکونتي و ساخت و سازهاي صورت گرفته و از طرف گرمي هوا و افزايش مصرف آب آشاميدني و ضرورت تامين و توزيع آب شرب شهروندان و مشترکين با کميت و کيفيت مطلوب ، عليهذا در همين راستا عمليات حفاري و تجهيز و راه اندازي يک حلقه چاه در شهر گلستان در دستور کار قرار گرفته و به انجام و اتمام رسيد .

سيد محمد رضازاده ضمن تشريح پروژه مذکور خاطر نشان ساخت: عمليات چاه تازه حفر شده در خيابان بنفشه 1 شهر گلستان با صرف هزينه‎هاي لازم از محل اعتبارات جاري و داخلي و به منظور اجراي کل پروژه اعم از تملک زمين ، حفاري ، تامين برق و تجهيز و ... از اواخر سال گذشته در دستور کار قرار گرفته و آغاز شد و نهايتا خرداد ماه امسال به اتمام و در مرحله بهره برداري و آزمايش پمپاژ قرار گرفت و نهايتا با انجام آزمايش پمپاژ و آبدهي بيش از 20 ليتر در ثانيه آماده بهره‎برداري مي‎باشد و انتظار مي‎رود حداکثر تا پايان خرداد جاري در مدار توزيع و بهره‎برداري قرار گيرد .

مدير امور آبفاي شهر گلستان همچنين ياد آور شد:در حال حاضر آب آشاميدني شهروندان و مشترکين محترم اين شهر و شهرک‎هاي تابعه با کميت وکيفيت مطلوبي تامين و توزيع مي‎گردد .اميدواريم با افزوده شدن آب استحصالي اين چاه دبي موجود افزايش يابد و با مديريت مصرف آب شرب توسط شهروندان شاهد مشکلاتي در زمينه کمّي و کيفي آب آشاميدني در اين شهر نباشيم .

مدير کل مديريت بحران قزوين:

جنگل‎کاري حاشيه جاده اقباليه به تاکستان، کمک به مديريت بحران است

قزوين-خردمند

مديرکل مديريت بحران استان قزوين گفت:جنگل‎کاري حاشيه جاده اقباليه به تاکستان، کمک به مديريت بحران برف و کولاک در استان است .

قدرت اله مهديخاني مدير کل مديريت بحران استان در بازديدي که از وضعيت جنگل‌کاري حاشيه جاده اقباليه به تاکستان، به همراه تني چند از مسئولين منابع طبيعي ، شهرداري اقباليه و آب منطقه‌اي انجام گرفت، اظهار داشت:اين جنگل‌کاري که از دهه 60 در حاشيه جاده اقباليه به تاکستان و به منظور جلوگيري از ورود برف و کولاک به جاده ايجاد گرديده، نقش و اهميت به سزايي در کنترل و مديريت بحران کولاک در فصول سرما ايفا ميکند.

وي افزود:اين جنگل دست کاشت سرمايه با ارزش استان محسوب شده و براي حفظ و نگهداري آن مي‎بايست تعامل و همکاري بين دستگاه‌هاي ذيربط بيشتر شود.

مهديخاني ادامه داد: متاسفانه کم‎آبي‎هاي اخير و عدم توجه کافي و نيز بهره‎برداري غير اصولي مردم ازاين جنگل، موجب تخريب قسمت‎هايي از آن شده که مقرر گرديد با تامين آب مورد نياز به طريق اولي و نيز توجه بيشتر، خسارات وارده به اين منبع طبيعي با ارزش جبران گرديده ودرختان اين جنگل غني‎تر گردد.

مديرکل ارتباطات و فناوري اطلاعات آذربايجان غربي:

تمامي روستاهاي استان تا پايان سال صاحب اينترنت پرسرعت مي‎شوند

اروميه- يزدان پناه

مديرکل ارتباطات و فناوري اطلاعات آذربايجان غربي گفت: ظرفيت پهناي باند ورودي به استان به 915 گيگا بايت رسيد.قاسم جليلي نژاد افزود: از ابتداي دولت دوازدهم ظرفيت شبکه انتقال زير ساخت استان 12 برابر افزايش يافته افزود:ظرفيت پهناي باند ورودي استان با رشد 11برابري به 915 گيگا بايت بر ثانيه رسيده است.

وي ادامه داد: ظرفيت پهناي باند بهره برداري شده در استان با رشد 8 برابري از آغاز دولت دوازدهم به 213 گيگا بايت بر ثانيه رسيده است.

جليلي نژاد تعداد مشترکيني که از اينترنت ثابت و متحرک در استان استفاده مي‎کنند را 2ميليون و 626 هزار و 992 مشترک در ارديبهشت امسال عنوان کرد که رشد 107 درصدي را داشته است.مديرکل ارتباطات و فناوري اطلاعات آذربايجان غربي بابيان اينکه تعداد سايت‎هاي نسل 4 در استان از ابتداي دولت دوازدهم 90 درصد رشد داشته است تصريح کرد: تعداد سايت‌هاي نسل سوم 38 درصد رشد داشته است.

وي بابيان اينکه همه روستاهاي بالاي 5 خانوار در استان داراي ارتباطند و هيچ روستايي بدون ارتباط در استان نداريم اظهار کرد: 71 درصد از روستاهاي استان از هر 3خدمت تلفن ثابت،همراه و اينترنت برخوردارند که طبق برنامه پيش رو تا پايان امسال 100 درصد روستاهاي استان از اينترنت پر سرعت برخوردار خواهند شد.

مديرکل ارتباطات و فناوري اطلاعات آذربايجان غربي با اشاره به وضعيت کوهستاني استان و وجود نقاط کورارتباطي در برخي جاده ها تصريح کرد:70 درصد جاده‎هاي استان پوشش ارتباطي دارند و براي پوشش 30 درصدي فاقد ارتباط که بيشتر شهرهاي جنوب استان را شامل مي‌شود نيز در صدد ايجاد سايت براي بهبود وضعيت هستيم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته