جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1398/03/22 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 6133

 قوچان نژاد:
 شايد به تيم ملي برگردم 

 رضا قوچان نژاد،مهاجم سابق تيم ملي، روز گذشته در يک مصاحبه مفصل درباره مسائل مختلفي صحبت کرد.گوچي در اين مصاحبه سفره دلش را باز کرد و درباره همه اتفاقات حرف زد. حتي درباره دلايل کنار رفتنش از تيم ملي. حرف‌هاي گوچي را بخوانيد:

گل به کره را خيلي تماشا مي‌کنم

من خيلي آن گل را تماشا کردم، هر بار گل را تماشا کردم خاطره شيريني برايم تداعي مي شود.هر وقت به آن لحظات فکر مي کنم خاطراتم را مرور مي کنم. شايد فکر نمي کردم توپ را از بازيکن که بگيرم ولي مي دانستم مدافع کره به هر حال يک بار آن اشتباه را انجام مي دهد و مدافعانشان تمرکزشان را از دست مي دهند.

فيلم کامل بازي با آرژانتين را تماشا نمي کنم

راستش را بخواهيد برخي مواقع دقايقي از صحنه هاي ديدار ايران و آرزانتين را ديده ام ولي اين بازي را ديگر به صورت کامل تماشا نکردم چون بازي تلخي بود. سعي کردم فيلم آن بازي را نگاه نکنم. نزديک بود نتيجه اي تاريخي بگيريم ولي نشد. الان اگر آن بازي را ببينيد متوجه مي شويد بازيکنان ايران چه شاهکاري کردند و مقابل تيمي که به فينال رفت چه فوتبالي به نمايش گذاشتند. در آن ديدار خطا روي دژاگه صد در صد پنالتي بود ولي چون ما کشور کوچکي از نظر فوتبالي بوديم و با آرژانتين بازي داشتيم، اين اتفاقات طبيعي بود.

هنوز هم نمي دانم چرا در جام جهاني بازي نکردم

اين سوالي است که من هنوز جوابش را نگرفته ام. گذشته ها گذشته و من نمي خواهم به عقب برگردم ولي اين سوال را نبايد از من بپرسيد. من هم فکر مي کردم چون از نظر فرم بدني آماده بودم، بازي مي کنم. من قبل از جام جهاني آماده بودم و خيلي برايم دردناک بود که بازي نکردم. به خصوص دقايقي که تيم نياز به کار هجومي داشت، خيلي ناراحت بودم. اين را هم بگويم تيم ملي بزرگ تر از قوچان نژاد و اسم بازيکن است. من اصلا مهم نيستم. بعد از بازي با مراکش همه خوشحال بوديم ولي در بازي هاي بعد اصلا فرصتي به ما داده نشد. در بازي با اسپانيا و پرتغال که ديديم بازي گره خورده بود و برد مي خواستيم و به نظر من و خيلي از کارشناسان تصميم هاي خوبي گرفته نشد. شما اگر بازي را دوباره ببينيد، تصميماتي که سرمربي تيم ملي گرفت، اصلا مناسب نبود. در بازي با پرتغال وقتي از حريف عقب بوديم، بايد حتما مي برديم و بايد کمي ريسک مي کرديم. اگر ما 2 بر صفر به پرتغال مي باختيم کسي ناراحت نمي شد ولي وقتي تعويض ها رضايت مربي را نشان مي داد، ناراحت کننده بود. من هيچوقت فقط به خاطر حضور در جام جهاني خوشحال نبودم و حضور در اين جام زنگ تفريح نبود. من به تيم ملي رفتم که نتيجه بگيرم.درست است که ما در گروه مرگ بوديم ولي ما خودمان را نشان داديم و مي توانستيم صعود کنيم اما نشد.

3 بار خواستم با کي روش حرف بزنم اما او قبول نکرد

من هيچوقت دروغ نمي گويم. بعد از بازي با اسپانيا در اتاق کي روش را زدم که با او صحبت کنم که چرا چنين تصميماتي گرفته است. کي روش به من گفت بعدا با هم حرف مي زنيم و من هم به اين موضوع احترام گذاشتم. يکي دو روز بعد با آرين قاسمي مترجم سرمربي تيم ملي حرف زدم و به او گفتم من مي خواهم چند دقيقه با کي روش حرف بزنم. باز هم کي روش گفت هر بار وقت داشتم با رضا صحبت مي کنم. بعد از اينکه جوابي نگرفتم، دليلي نداشت دوباره سوال کنم چرا چنين اتفاقاتي افتاده است. الان هم همه چيز گذشته است.

رفتار کي روش با سيدجلال بي احترامي بود

ناراحتي من چند دليل داشت. کساني که بيرون بودند شايد گفتند قوچان نژاد قهر کرده ولي اصلا بحث قهر و قهربازي نبود. يکي از مباحث تصميماتي بود که گرفتند. نمي گويم اگر تصميمات تغيير مي کرد صد در صد بازي را مي برديم ولي اگر کمي هجومي تر بازي مي کرديم، شايد مي برديم. يکي از مسائلي که من را ناراحت کرد اتفاقي بود که براي سيدجلال حسيني افتاد. به نظرم به سيدجلال بي احترامي شد. فوتباليستي که جانش را براي تيم ملي گذاشته و کاپيتان باشگاهش است چرا همان روزي که خط خورده بايد اين موضوع را متوجه شود؟ بازيکني که اين همه خدمت کرده، حقش نيست مثل يک بازيکن ديگر خط بخورد و همان روز به او بگويند از تيم ملي خط خوردي. تازه اين موضوع را خود کي روش نگفت و يکي از کمک هايش به سيدجلال منتقل کرد. اين مسائل بي احترامي است. اين مسائل براي خود من هم تکرار شد. ما تيمي بوديم که احترام برايمان مهم بود ولي وقتي اين مسائل و بي احترامي ها اتفاق افتاد، همان زمان تصميم گرفتم ديگر با تيم ملي ادامه ندهم.

بعد از با پرتغال تصميم گرفتم از تيم ملي بروم

مسائلي که گفتم مهمترين دليل خداحافظي ام از تيم ملي بود. مطمئن هستم الان مي توانم به تيم ملي کمک کنم ولي يکسري اتفاقات رخ داد که نمي توانستم ادامه بدهم. پدر و مادر من هميشه مي دانند من تصميمات عاقلانه مي گيرم، فکرهايم را کرده بودم و درست بعد از سوت بازي با پرتغال تصميم گرفتم کنار بروم.

بازگشت به تيم ملي؟همه چيز ممکن است

اول از همه از ويلموتس و ساکت تشکر مي کنم. وقتي به ايران آمدم چند بار با من تماس گرفتند و از من به فدراسيون و تمرين دعوت کردند. خوشحال شدم کنار بچه ها بودم. من ويلموتس را از زماني که در بلژيک بودم، مي شناختم. با او در مورد مسائل فوتبالي حرف زدم.او به من گفت براي تو تيم ملي خانه دوم است و نمي خواهم تو را تحت فشار بگذارم. او گفت هر زمان حاضري درهاي تيم ملي به رويت باز است.من هم تشکر کردم، همه چيز ممکن است ولي اصلا الان نمي توانم قطعي بگويم که بر مي گردم يا نه.

با تيم قبرسي قرارداد دارم و بايد به اين تيم برگردم

هميشه شايعات هست، من سال خوبي در استراليا داشتم، در قبرس شرايط خوبي نداشتم ولي الان راضي ام که با قهرماني استراليا اين فصل را تمام کردم. الان قرارداد با تيم قبرسي دارم و به آن پايبند هستم. البته باشگاه هاي ايراني زياد به من پيشنهاد دادند و شايد 100 نفر با من تماس گرفته باشند ولي مدير برنامه هاي من همه چيز را بررسي مي کنند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته