جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1398/04/12 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 6150

 ميز خبر 

 معاون آموزشي دانشگاه تهران:

ظرفيت پذيرش دانشجوي ارشد در دانشگاه تهران مشخص شد

معاون آموزشي دانشگاه تهران از پذيرش بيش از 700 دانشجوي کارشناسي ارشد براي مهر سال 98 در اين دانشگاه خبر داد و گفت: ظرفيت پذيرش دانشجوي استعداد درخشان در دوره ارشد هنوز نهايي نشده اما اين ظرفيت نيز احتمالا 150 نفر خواهد بود.

دکتر حسين حسيني در گفت‌وگو با ايسنا ضمن بيان اين مطلب به شيوه‌هاي مختلف پذيرش دانشجوي کارشناسي ارشد در دانشگاه تهران اشاره و اظهار کرد: اصلي ترين راه ورود دانشجو در اين دوره پذيرش صرفاً از طريق کنکور سراسري است که سالانه توسط سازمان سنجش برگزار مي‌شود. در اين روش اسامي پذيرفته‌شدگان نهايي از سوي سازمان سنجش آموزش کشور به دانشگاه‌ها اعلام مي‌شود.

وي در ادامه تصريح کرد: روش بدون آزمون نيز يکي ديگر از روش‌هاي پذيرش دانشجوي کارشناسي ارشد در دانشگاه تهران است که در صورت صدور مجوز پذيرش بدون آزمون (از طريق آزمون داخلي، مصاحبه و يا بررسي رزومه علمي) از سوي وزارت علوم، مراتب از طريق سايت دانشگاه به علاقه مندان اطلاع‌رساني مي‌شود.

معاون آموزشي دانشگاه تهران در خصوص شيوه پذيرش دانشجو از طريق جذب استعدادهاي درخشان نيز يادآور شد: در اين روش متقاضيان در صورت داشتن شرايط لازم و رزومه علمي مي‌توانند درخواست خود را به دفتر استعدادهاي درخشان اداره کل خدمات آموزشي ارائه کنند.

وي همچنين از پذيرش بيش از 700 دانشجوي کارشناسي ارشد براي مهر سال 98 در دانشگاه تهران خبر داد و گفت: ظرفيت پذيرش دانشجويان استعداد درخشان در دوره ارشد هنوز نهايي نشده است اما اين ظرفيت نيز احتمالاً 150 دانشجو خواهد بود.دکتر حسيني گفت: در حال حاضر نتايج ارزشيابي پذيرفته‌شدگان دکتري در گروه‌هاي مختلف در حال ارزيابي است و نتايج نهايي تا پايان تير ماه به سازمان سنجش آموزش کشور اعلام خواهد شد.

معاون آموزشي دانشگاه تهران در پايان تصريح کرد: مجموع ظرفيت پذيرش دانشجوي دکتري از طريق کنکور در دانشگاه تهران اعم از پرديس‌ها، روزانه و نوبت دوم (شبانه) تعداد 1300 دانشجو است؛ اما اين به اين معنا نيست که حتماً اين ظرفيت تکميل شود، چرا که اگر داوطلبي کيفيت لازم را در رشته‌اي احراز نکند، ممکن است آن ظرفيت خالي بماند.

در دانشگاه علوم پزشکي ايران؛

راه‎اندازي رشته علوم و فناوري تصوير برداري پزشکي در مقطع دکتري تخصصي

با راه‌اندازي رشته علوم و فناوري تصويربرداري پزشکي در مقطع دکتري تخصصي موافقت شد.به گزارش ايسنا، دانشکده فناوري‌هاي نوين پزشکي دانشگاه علوم پزشکي ايران با توجه به امکانات و اعضاي محترم هيئت علمي درخواست تأسيس رشته علوم و فناوري تصوير برداري پزشکي (گرايش تصوير برداري مولکولي) در مقطع دکتري تخصصي (Ph.D)را داشت که پس از بازديد شوراي گسترش دانشگاه‌هاي علوم پزشکي، در تاريخ 29 ارديبهشت ماه سال جاري با راه اندازي رشته مذکور در مقطع دکتري تخصصي(Ph.D) با پذيرش دانشجو براي يک دوره از سال تحصيلي 99-98 موافقت شد.اين موافقت به استناد رأي صادره در دويست و هفتاد و دومين جلسه شوراي گسترش دانشگاه‌هاي علوم پزشکي انجام گرفت.

رشته علوم و فناوري‌هاي تصوير برداري پزشکي يک رشته نوين چند حيطه‌اي است که روش‌هاي تصوير برداري پيشرفته و به روز را در بر مي‌گيرد.دانش آموختگان اين رشته قادر به انجام فعاليت‌هاي آموزشي، پژوهشي و مشاوره‌اي خواهند بود که با استفاده از روش‌هاي متداول و نوين تصويربرداري به درک عملکرد سيستم‌هاي آناتوميک، فيزيولوژيک، متابوليک و عملکردي بدن انسان به خصوص در مغز و اعصاب و فرايندهاي سلولي- مولکولي کمک مي‌کنند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته