جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1386/07/08 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران - يكشنبه نسخه شماره 2872

 ميز خبر 


حداد عادل: تابوي گفت وگو نکردن با آمريکا شکسته شد

ايسنا: رييس مجلس شوراي اسلامي جمعه شب درمراسم استقبال از رييس جمهور از سفر به قاره آمريکا و شرکت در مجمع عمومي سازمان ملل متحد در پاسخ به اين سوال که دستاورد سفر رييس جمهور به نيويورک به نظر شما چه بود؟ گفت: به نظر من يکي از مهم ترين دستاوردهاي اين سفر اين است که تابوي گفت وگو نکردن شکسته شد و اين يک اقدام بسيار بزرگ و دستاورد بزرگي است.  غلامعلي حدادعادل با بيان اين که در جريان اين سفر باب گفت وگو از موضع انقلاب اسلامي با ملت آمريکا، فرهيختگان آمريکايي و کساني که در دام سرمايه دار سلطه گر و صهيونيست نيافته اند باز شده است، افزود: در طول اين 28 و 29 سال يک فضايي بوده است که در آن حرف منطقي ملت ايران گفته نشود و به نظر من مهم ترين دستاورد اين سفر اين است که ما از اين به بعد مي توانيم همه مان بگوييم که آماده گفت وگو با مردم آمريکا و مسوولان آمريکايي هستيم. رييس مجلس شوراي اسلامي اعلام کرد: مساله گفت وگو نکردن نيست; مساله اين است که چه کسي گفت وگو کند و چه بگويد و وقتي اين طور از مواضع انقلاب دفاع مي شود و به صورت منطقي و با استدلال دفاع مي شود، مي توانيم بگوييم که تابوي گفت وگو نکردن شکسته شد و اين يک اقدام بسيار بزرگ و دستاورد بزرگ است.

تجمع کارگران شهرداري در مقابل مجلس

آفرينش: جمعي از کارگران شهرداري تهران که در بخش جمع آوري زباله فعاليت مي کنند ديروز با تجمع در مقابل مجلس شوراي اسلامي نسبت به اخراج خود و جايگزين شدن کارگران افغانستاني اعتراض کردند. اين کارگران که در بين آنها افرادي از استان هاي مختلف کشوراز جمله سيستان وبلوچستان حضورداشتند به خبرنگاران گفتند که سه ماه است در تهران کار مي کنند اما از يک هفته پيش شهرداري بار ديگر تعدادي از کارگران افغانستاني را جايگزين آنها کرده است.  يکي از کارگران به نمايندگي از بقيه آنها مدعي شد:  3هزار کارگر از استان هاي مختلف به تهران آورده شده اند اما شهرداري تهران دوباره کارگران افغانستاني را بازگردانده است. سيدنظام مولاهويزه  نماينده دشت آزادگان در اين باره به خبرنگاران پارلماني گفت: مجلس اين موضوع را از طريق وزارت کشور پيگيري مي کند.وي تاکيد کرد: علي رغم اينکه به تصويب رسيده که هيچ کارگر افغان به کار گمارده نشود شهرداري تهران در اقدامي شتاب زده کارگران ايراني را بي کار کرده و عده اي از شهروندان افغان را به کار گمارده است.مولاهويزه افزود: شهرداري تهران براي استفاده از نيروي کار ارزان ،بيمه نکردن کارگران و ندادن تعهد خدمات اجتماعي اين اقدام را انجام مي دهد. 

کروبي: آمريکا به دنبال جنگ رواني است

برنا: دبيرکل حزب اعتمادملي، سپاه پاسداران را نهادي مقدس و جوشيده از انقلاب خواند و ضمن محکوم کردن اقدام مجلس نمايندگان آمريکا را در تروريستي خواندن اين نيرو، گفت: آمريکا شکست خورده و با اين گونه اقدامات به دنبال جنگ رواني عليه جمهوري اسلامي ايران است.حجت الاسلام مهدي کروبي اظهارداشت: آمريکا هميشه با ما دشمني داشته و اين مسئله هم رخداد تازه اي نيست.وي افزود: سپاه پاسداران يک نهاد مقدس جوشيده شده از انقلاب و با سوابق درخشاني است که از دوران دفاع مقدس با گروهک هاي معاند در همه صحنه ها مبارزه کرده است. دبيرکل حزب اعتماد ملي در ادامه تاکيد کرد: در زمان رياست مجلس ششم هنگامي که سخنراني سالانه براي سپاه مي کردم اين نکته را تذکر دادم که در رابطه با انقلابي که همه محافظ آن هستيم نبايد با کوچکترين موردي آن را در معرض خطر قرار دهيم و اقدامي انجام ندهيم تا دشمن از اين سو» استفاده نکند. وي با اشاره به اينکه ديواري از بي اعتمادي ميان ايران و آمريکا وجود دارد، خاطرنشان کرد: اين مصوبه ها نه تنها هيچ کمکي به رفع سو» تفاهمات و حل مشکلات نمي کند بلکه بدبيني ها را زياد و مشکلات را بيشتر خواهد کرد.
 
اعلمي، پس از گذشت 50 روز;
سوال 25 نماينده درباره فيلترينگ به کجا رسيد؟

آفرينش:اکبراعملي و داريوش قنبري نمايندگان تبريز و ايلام ديروز در تذکر شفاهي جداگانه نسبت به فراموشي سپرده شدن بخشي از مواد آئين نامه مجلس در بخش نظارتي انتقاد کردند.اکبر اعلمي به استناد مواد 193 (لزوم حضور وزير حداکثر طرف يک هفته پس از طرح سوال نماينده) و 195 (در خصوص ارائه گزارش مربوط به سوال نمايندگاني که از پاسخ وزير قانع نشده اند، حداکثر ظرف 15 روز) گفت: 43 روز قبل سوالي در کميسيون عمران از يک وزير مطرح شده ولي تا امروز وزير مربوط دعوت نشده است، يک سوال نيز مربوط به کميسيون انرژي است که 45 روز قبل مطرح شده اما وزير دعوت نشده است. نماينده  مردم تبريزدر خانه ملت، يک سوال ديگر را مربوط به کميسيون فرهنگي عنوان کرد که 25 تن از نمايندگان از وزير ارشاد در ارتباط با فيلترينگ سايت ها و خبرگزاري ها سوال کرده اند و از اين سوال 50 روز گذشته و تا امروز وزير براي پاسخگويي دعوت نشده است. اعلمي افزود: گزارشاتي نيز در مورد سوالات نمايندگان طبق ماده 195 وجود دارد که بيش از دو سال و گاه سه سال از طرح سوال آن در مجلس سپري شده، ولي تا امروز گزارشي از آن در مجلس قرائت نشده است. نماينده  تبريزخطاب به حداعادل، خاطرنشان کرد: با توجه به اين که قبلا بارها به طور مکتوب اين موارد را ارائه داده ام و از خواسته شما نيز مبني بر اين که از راه هاي ديگر پيگير مشکلات باشم تمکين کرده ام، اما متاسفانه تا امروز نتيجه اي نداده است، اميدوارم اين تذکر، تذکر آخر در اين مورد باشد. غلامعلي حدادعادل رئيس مجلس نيز در پاسخ از دفتر هيات رييسه خواست که سه مورد مذکور را بررسي کرده و گزارشي به وي ارائه کنند تا او موضوع را پيگيري کند. نماينده  مردم ايلام در خانه ملت نيز ديروز در تذکر خود به استناد مواد 17 و 193 آيين نامه داخلي مجلس، گفت: طبق ماده 193 هرگاه نمايندگان سوالي از وزرا» داشته باشند، بايد ظرف مدت يک هفته سوال آن ها در کميسيون مورد بررسي قرار گيرد و در غير اين صورت بايد گزارش آن در صحن مجلس قرائت شود; متاسفانه اين ماده به طور کلي به فراموشي سپرده شده است. داريوش قنبري افزود: درست نيست که ما عامل به قانوني که خود تصويب کرده ايم نباشيم و ناقض کننده آن باشيم. اگر به اين ترتيب قانون را در مجلس اجرا کنيم تکليف اجراي قانون در دستگاه هاي اجرايي مشخص است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي و قلمرو ورزش
سياسي و سياسي خارجي
دريچه هنر
مرز پرگهر
دانش و پژوهش
خبر دانشگاه
آموزش و سنجش
اقتصاد و بازار
گزارش تصويري روز
آگهي هاي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته