جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1398/04/20 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 6157

 دکتر روحاني در جلسه هيات دولت:
 انگليسي‌ها آغازگر نا امني در درياها هستند و تبعات آن را درک خواهند کرد 

 
رئيس جمهور اقدام انگليس در توقيف کشتي نفتکش کشورمان را بسيار کودکانه، سخيف و اشتباه توصيف کرد و اظهارداشت: انگليسي‌ها آغازگر ناامني در دريا هستند و اميدواريم اين کار را ادامه نداده و تکرار نکنند، چرا که تکرار آن موجب ناامني در جهان شده و به زيان همه خواهد بود.به گزارش پايگاه اطلاع رساني دولت، حجت‌الاسلام والمسلمين دکتر حسن روحاني در جلسه هيأت دولت، گفت: دشمن به دنبال ايجاد ناامني در منطقه است و از اين رو به فضاي کشورمان تجاوز کرد که البته با پاسخ قاطع مواجه شد و از سوي ديگر به طور نيابتي، کشتي نفتکش ايراني را توقيف کردند که کار بسيار سخيف و غلطي انجام دادند.

دکتر روحاني خاطر نشان کرد: انگليسي‌ها در آبهاي سرزميني اسپانيا به ناروا اين کشتي را توقيف کردند در حالي که خودشان در اين سرزمين و منطقه جبل‌ الطارق اشغالگر هستند چرا که اين سرزمين متعلق به اسپانيا است و دولتي اشغالگر که به ناروا در اين منطقه حضور دارد اين کار سخيف را انجام داده است و اين در حالي است که مردم اسپانيا هم از اين کار انگليس اعلام انزجار دارند.

رئيس جمهور با بيان اينکه اقدام انگليسي‌ها کاري بسيار سخيف، غلط و اشتباه بود و به زيان آنها است، تصريح کرد: همه بايد تلاش کنيم که در سطح جهان، خطوط کشتيراني از امنيت کامل برخوردار باشد و به انگليسي‌ها گوشزد مي‌کنم که شما آغازگر ناامني هستيد و تبعات آن را بعداً درک خواهيد کرد.

دکتر روحاني اظهارداشت: البته ممکن است انگليسي‌ها به دستور آمريکا و يا آنچه که گروه «ب» ناميده مي‌شود اين کار را کرده باشد که البته باز هم اقدام غلط و اشتباهي است. ضمن اينکه مي‌دانيم که در داخل انگلستان شرايط انسجام ندارد و بهم ريخته است و دولت و پارلماني به طور منسجم وجود ندارد. اما در عين اين سراسيمگي و بهم‌ريختگي، توقيف کشتي نفتکش ايراني کاري احمقانه بود.رئيس جمهور در بخش ديگري از سخنان خود تحرکات اخير آمريکا را حکايتي جالب و خنده‌آور توصيف کرد و گفت:‌ تحرکات امروز آمريکا، حکايت آدمي است که با دست پس مي‌زند و با پا پيش مي‌کشد. آمريکايي ها از يک طرف برجام را يک توافق بسيار بد و به تعبير خودشان بدترين توافق مي‌دانند و بدون هيچ بهانه‌اي از آن خارج مي‌شوند و از طرف ديگر وقتي ايران برخي از تعهدات خود را کاهش مي‌دهد، همگي از آن ابراز نگراني مي‌کنند در حالي که بايد از آمريکا نگران بود که کل برجام را زير پا گذاشته است.

دکتر روحاني خاطر نشان کرد: آنها درخواست جلسه فوق‌العاده براي شوراي حکام دادند که چرا ايران برخي از تعهدات برجامي را کنار گذاشته است و اين داستان خنده‌آوري است که امروز آمريکايي‌ها آن را انجام مي‌دهند که کمتر مي‌توان در تاريخ سياسي جهان سراغي از اينگونه اقدامات گرفت.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته