جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1398/04/22 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 6158

 دبير جشنواره بين‌المللي فيلم‌هاي کودکان و نوجوانان:
 حضور 44 کشور در جشنواره فيلم کودکان و نوجوانان اصفهان  

 اصفهان –راعي

دبير جشنواره بين‌المللي فيلم‌هاي کودکان و نوجوانان گفت:44 کشور متقاضي اکران فيلم‌هاي توليدي خود در حوزه کودکان و نوجوانان در سي و دومين دوره اين جشنواره هستند.

به گزارش خبرنگار ما از اصفهان،عليرضا تابش در نشست هم انديشي مديران، خبرنگاران و فعالان عرصه رسانه اصفهان با مديران سي و دومين جشنواره ببن المللي فيلم کودکان و نوجوانان که درکتابخانه مرکزي اصفهان برگزارشد،افزود:فيلم‌هاي داخلي و خارجي اين جشنواره در 11 سالن سينما با ظرفيت 2 هزار و 400 صندلي که يک هزار و 700 صندلي آن در محور فرهنگي چهارباغ قرار دارد اکران مي‌شود.

وي بيان کرد: به احتمال زياد سينما بهمن در منطقه خوراسگان به فهرست سينماهاي جشنواره افزوده خواهد شد.

دبير جشنواره بين المللي فيلم‌هاي کودکان و نوجوانان با اشاره به اينکه سينماي ايران در حوزه کودک و نوجوان توليد انبوهي ندارد اضافه کرد: 194 اثر در بخش سينماي ايران به دبيرخانه جشنواره رسيد که از اين تعداد حدود 15 اثر در بخش فيلم سينمايي است.وي تشريح کرد: در اين دوره از جشنواره 185 فيلم سينمايي، فيلم بلند و کوتاه، پويانمايي و … از سينماي ايران و جهان اکران مي‌شود.

دبير جشنواره بين المللي فيلم‌هاي کودکان و نوجوانان پيش بيني کرد تعداد مخاطبان جشنواره امسال 20 درصد افزايش داشته باشد.

وي تاکيد کرد: استان‌ها و شهرستان‌هاي علاقمند به نمايش فيلم‌هاي جشنواره در استان و شهرستان مورد نظرشان مي‌توانند به ستاد جشنواره اعلام آمادگي کنند و ما منتخب فيلم‌هاي جشنواره را در آن استان‌ها به نمايش مي‌گذاريم.

احتمال حضور كودكان كار در سالن هاي سينما

تابش از توجه اصحاب رسانه به موضوع کودکان کار و حضور آنها در جشنواره فيلم کودکان و نوجوانان تقدير کرد و گفت:در تلاشيم با اختصاص سهميه‌اي به اين کودکان کار شاهد حضور آنها در سالن‌هاي سينما باشيم.

وي ادامه داد: در هفته گذشته جلساتي با مسؤولان استان داشتيم که همدلانه ياريگر جشنواره فيلم کودکان و نوجوانان بوده و خوشحاليم که براي اين شهر هويت فرهنگي قائل هستند.

دبير جشنواره فيلم کودکان و نوجوانان تصريح کرد: برگزاري چنين جشنواره‌هاي بين المللي در شهري مانند اصفهان که شهر دوستدار کودک و عضو شبکه شهرهاي خلاق جهان است بي شک بسيار مؤثر خواهد بود.

تابش اظهار داشت: ما در تعامل و توافقي که با شهردار اصفهان داشتيم به اين جمع بندي رسيديم که جشنواره‌هاي فيلم يکي از حلقه‌هاي مفقوده صنعت سينماست.

وي ابراز اميدواري کرد: در اين دوره از جشنواره فيلم کودکان و نوجوانان محور تاريخي و فرهنگي چهارباغ به عنوان منطقه اصلي جشنواره انتخاب شود.

وي با ابراز اميدواري از اينکه شاهد حضور پرشور خبرنگاران داخلي و خارجي در اين رويداد بين امللي باشيم تاکيد کرد:در تلاشيم جشنواره‌اي در شأن شهر تاريخي و فرهنگي اصفهان باشيم.

نگاه ويژه شهرداري اصفهان به جشنواره

دبير اجرايي سي و دومين جشنواره بين المللي فيلم کودکان و نوجوانان در اصفهان در اين نشست هم انديشي گفت:شهرداري اصفهان به حمايت از جشنواره فيلم کودکان و نوجوانان
دو نگاه ويژه دارد که يکي از آنها ساختار برگزاري جشنواره است.

ايمان حجتي کارکردهاي اجتماعي و بين المللي را از جمله کارکردهاي جشنواره فيلم کودکان و نوجوانان دانست و افزود: به طور قطع بهترين ابزار براي تأثيرگذاري استفاده از هنر است و با استفاده از توسعه صنعت سينما مي‌توان ار اين مباحث هنري بهره بيشتري برد.

وي با بيان اينکه شهرها براي بازاريابي خود تلاش مي‌کنند رويدادهاي بزرگ و با اعتبار بالا را به شهرهاي خود ببرند بنابراين جشنواره بين المللي فيلم کودکان و نوجوانان در اصفهان، شهر دوستدار کودک و عضو شبکه شهرهاي خلاق کارکردي مثبت و مؤثر خواهد داشت.

دبير اجرايي سي و دومين جشنواره بين المللي فيلم کودکان و نوجوانان در اصفهان خاطرنشان کرد: در جشنواره سال گذشته 9 هزار نفر از مناطق کمتر برخوردار شهر از طريق فرهنگسراها ثبت نام و توسط اتوبوس‌هاي ويژه جشنواره به سينما فلسطين منتقل و به تماشاي فيلم‌هاي جشنواره پرداختند.وي تاکيد کرد: شهرداري و دستگاه‌هاي اجرايي در اصفهان در تلاش براي تمرکز بر روي حوزه کودکان هستند و رسانه‌ها مي‌توانند در راستاي همگرايي بين اين دستگاه‌ها کمک کننده باشند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته