جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1398/05/12 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 6176

 خبر 

 توهم جديد ترامپ:

ايران به دنبال مذاکره است

رئيس‌جمهوري آمريکا در اظهاراتي متوهمانه و مضحک مدعي شد که ايران به دنبال مذاکره است.به گزارش ايلنا به نقل از هيل، «دونالد ترامپ» رئيس‌جمهوري آمريکا در تجمع هواداران خود در شهر «سينسيناتي» در ايالت اوهايو با طرح ادعاهايي مضحلک مدعي شد که ايران به دنبال مذاکره با دولت او براي دستيابي به يک توافق است.وي با تکرار مواضع بي‌اساس پيشين خود گفت: «براي حفاظت از امنيت شهروندان آمريکايي من ايالات متحده را از توافق وحشتناک هسته‌اي با ايران خارج کردم. توافقي احمقانه و وحشتناک».

معافيت 90 روزه از تحريم‌هاي هسته‌اي ايران رسماً تأييد شد

وزارت امور خارجه آمريکا در بيانيه‌اي به طور رسمي از تمديد معافيت‌هاي تحريمي مربوط به برنامه هسته‌اي ايران خبر داد.به گزارش آنا از رويترز، مورگان اورتاگوس اعلام کرد واشنگتن معافيت از تحريم‌هاي مرتبط با برنامه هسته‌اي ايران را 90 روز ديگر تمديد کرده است.

سخنگوي وزارت امور خارجه آمريکا گفت: تمديد معافيت‌هاي ايران در ادامه محدوديت‌ها بر سر برنامه هسته‌اي ايران انجام مي‌شود و به حفظ نظارت بر برنامه هسته‌اي غيرنظامي ايران کمک مي‌کند.وي مدعي شد که معافيت از تحريم‌ها ريسک‌هاي اشاعه‌اي را کاهش مي‌دهد، توانايي ايران را براي کاستن از «زمان گريز به سوي سلاح هسته‌اي» محدود و از احياي مراکز حساس اشاعه‌اي ايران جلوگيري مي‌کند.

اتحاديه اروپا: به همکاري خود با ظريف ادامه مي‌دهيم

اتحاديه اروپا مخالفت خود را با تحريم وزير امور خارجه ايران از سوي آمريکا اعلام کرد.به گزارش آنا از خبرگزاري فرانسه، اتحاديه اروپا اعلام کرد که با وجود تحريم محمدجواد ظريف، به همکاري با وزير امور خارجه ايران ادامه مي‌دهد.وزارت خزانه‌داري آمريکا وزير امور خارجه کشورمان را در فهرست تحريم‌هاي خود قرار داد.

آمريکا رقابت تسليحات هسته‌اي خود را از سر گرفت

آمريکا به‌طور رسمي از پيمان منع موشک‌هاي هسته‌اي ميان‌برد با روسيه خارج شد و رقابت هسته‌اي خود را با اين کشور به طور رسمي از سر گرفت.به گزارش عصر ايران به نقل از دويچه وله، اين پيمان در سال 1987 ميان ميخائيل گورباچف و رونالد ريگان رهبران وقت دو کشور به امضا رسيده بود.

طبق اين پيمان توليد موشک‌هاي هسته‌اي با برد بين 500 تا پنج هزار و 500 کيلومتر منع شده است.در ماه‌هاي گذشته ناتو و آمريکا روسيه را متهم کردند که موشکي با قابليت حمل کلاهک هسته‌اي و برد بيش از 500 کيلومتر توليد کرده است. روسيه اين ادعا را تکديب کرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته