جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1398/05/12 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 6176

 وزير راه:
 افتتاح راه هشتگرد-طالقان فعلاً به صلاح نيست 

 
وزير راه و شهرسازي با بيان اين‌که پيش‌تر اعلام شده بود مسير هشتگرد-طالقان تا آخر تابستان به بهره‌برداري مي‌رسد گفت: اما بعد از بازديد از مسير ديديم که بهره‌برداري از آن به صلاح نيست چون تمهيدات ايمني در طراحي هندسي آن رعايت نشده است.

به گزارش ايسنا، محمد اسلامي در بازديد از پروژه هشتگرد به طالقان گفت: اين پروژه 44 کيلومتري يکي از پروژه‌هايي است که علي‌رغم نياز مبرم مردم به آن طولاني شده و زمان زيادي از شروع ساخت آن مي‌گذرد.

اسلامي افزود: در آخرين مصاحبه درباره مسير هشتگرد-طالقان اعلام کرديم که مسير تا آخر تابستان به بهره‌برداري مي‌رسد ولي با مشاهدات به اين نتيجه رسيديم که اين کار به صلاح نيست چون متأسفانه تمهيدات ايمني در طراحي هندسي آن انجام نشده و حتماً بايد با توجه به کوهستاني و برف‌گير بودن مسير ايمن‌سازي انجام شود.

وي در ادامه خاطرنشان کرد: دليل در نظر نگرفتن تمهيدات ايمني در اين مسير اين بوده که در ابتدا اين پروژه با فرض يک راه دسترسي روستايي شروع شده اما در طول سنوات گذشته اين مفروضات با توجه به تقاضاهاي جديد تغيير کرده است.

وزير راه و شهرسازي تأکيد کرد: هندسه راه اصلي و کيفيت آن منطبق با ضوابط استاندارد نيست و حتماً يک کارگروه از مشاور، کارفرما و پيمانکار تشکيل خواهد شد تا براي ايمن‌سازي آن اقداماتي انجام شود و يک کار جهادي و ضربتي براي پايدارسازي آن صورت بگيرد تا با ريزش مواجه نشود.

وي ادامه داد: سيل فروردين ماه هم به اين مسير آسيب زده و رانش‌هاي سنگيني در اين پروژه رخ داده بنابراين مسائل فني و مهندسي راه بايد دقيق بررسي شود تا راه جديد ايمن باشد و خيال مردم براي تردد در آن راحت باشد.اسلامي تصريح کرد: اين مسير تأثير زيادي در کاهش ترافيک مسير کرج-قزوين خواهد داشت به همين دليل براي ما اهميت دارد و اميداوريم پيمانکار و تيم مشغول کار تحرک بيشتري داشته باشند تا پروژه قبل از اينکه زمان بيش‌تر از اين بگذرد، تمام شود.وي در ادامه با بيان اين‌که پروژه‌هاي بالاي 70 درصد پيشرفت محدوديتي براي تأمين اعتبار ندارد گفت: اين پروژه هم مشکل اعتباري ندارد و مشکل اساسي آن کار فني است که بايد دقيق صورت بگيرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته