جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1398/05/12 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 6176

 تريبون 

 آخرين آمار کارت‌هاي ملي هوشمند مانده در پست

علي‌رغم اجبار به داشتن کارت ملي هوشمند براي دريافت خدمات دستگاه‌هاي اجرايي و بانکي، هنوز تعدادي از اين کارت‌ها در پست باقي مانده است و افراد براي دريافت کارت‌هاي ملي هوشمند خود بايد به واحد مورد نظر پستي مراجعه کنند.

به گزارش ايسنا، دولت از دو سال پيش، طرح کارت‌هاي ملي هوشمند را در دستور کار قرار داد و بر اين اساس پايان اعتبار کارت‌هاي ملي قديمي تا پايان سال 1397 تعيين شد، اما به دليل تأخير در فرآيند صدور اين کارت‌ها، بسياري از افراد هنوز موفق به دريافت کارت ملي خود نشده‌اند. از سوي ديگر به موجب مصوبه هيئت وزيران، از اول فروردين ماه تمام کارت‌هاي ملي قديمي از درجه اعتبار خارج شد.

البته در ابتداي امسال مجدداً يک مهلت سه‌ماهه اعلام شد، اما در نهايت از تيرماه تمامي خدمات دستگاه‌هاي اجرايي و بانک‌هاي کشور تنها با ارائه کارت هوشمند ملي انجام مي‌شود. برخي شعب بانکي هم ديگر کارت‌هاي ملي قديمي را براي انجام عمليات بانکي نمي‌پذيرند و مشتريان فاقد کارت ملي هوشمند بايد کارت ملي قديمي به همراه رسيد، ثبت‌نام کارت هوشمند خود را به همراه داشته باشند تا بتوانند فعاليت‌هاي بانکي خود را انجام دهند.

طبق آخرين آمار ارائه‌شده توسط شرکت ملي پست، تا کنون147 هزار و 363 کارت ملي هوشمند هنوز در پست باقي مانده است. البته بهزاد اقبال‌خواه - عضو هيأت مديره شرکت ملي پست- درباره‌ي اين آمار به ايسنا گفت: بخش قابل توجهي از کارت‌هاي ملي هوشمند که به پست واگذار شده، توزيع شده است. ما در باجه‌هاي معطله تعداد کمي کارت ملي هوشمند داريم. به اين دليل که کارت ملي در همه شئون اجتماعي و کارهاي روزمره مردم دخيل است، خود مردم پيگيرش بودند و اگر هم کارت‌هاي ملي در باجه‌هاي پستي بوده، مردم به تدريج مراجعه و دريافت کردند.

ادامه روندنزولي نرخ سيب زميني؛

قيمت هندوانه به کيلويي500تومان رسيد

رئيس اتحاديه بارفروشان با بيان اينکه قيمت سيب زميني در ادامه روند نزولي خود به کيلويي 3000 تومان رسيده است، گفت: قيمت هندوانه در ميدان بارفروشان به کيلويي 500 تومان رسيده است.مصطفي دارائي نژاد در گفتگو با مهر با اشاره به کاهش 1000 توماني قيمت سيب زميني نسبت به هفته گذشته، گفت: عرضه زياد باعث کاهش قيمت اين محصول شده و نرخ آن بزودي به کيلويي 2000 تومان هم خواهد رسيد ضمن اينکه درحال حاضر قيمت سيب زميني کهنه در ميدان مرکزي ميوه و تره بار کيلويي 2500 تومان است.

وي با بيان اينکه قبلا پيش بيني کرده بوديم قيمت سيب زميني تا 15 مرداد به 3000 تومان مي رسد، اما اين اتفاق زودتر رخ داد، افزود: هم اکنون حدود 100 کاميون در انتظار تخليه هستند و شرايط بازار در حدي خراب است که اگر تدبيري براي صادرات نشود سيب زميني کاران به شدت متضرر خواهند شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته