جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1398/05/23 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 6185

 کارت سوخت شخصي الزامي شد
 اعمال محدوديت‌هاي بنزيني در آينده 

 
سخنگوي شرکت ملي پخش فرآورده‌هاي نفتي گفت: تا زماني که اين اطمينان را حاصل کنيم که تمامي متقاضيان کارت سوخت المثني کارت خود را دريافت کرده‌اند، محدوديتي اعمال نمي‌شود اما مسلماً در آينده محدوديت‌هايي اعمال خواهد شد که سناريوهاي آن هنوز تعريف نشده است.

فاطمه کاهي سخنگوي شرکت ملي پخش فرآورده‌هاي نفتي ايران در گفت‌وگو با تسنيم اظهار داشت: از بامداد (22 مردادماه 98) استفاده از کارت سوخت شخصي به‌هنگام سوخت‌گيري در جايگاه‌هاي عرضه بنزين الزامي شده است.

وي افزود: هم‌اکنون هيچ‌گونه مشکلي در فرآيند سوخت‌گيري در سراسر کشور وجود ندارد و طبق گزارش‌هايي که از رصد مستمر همکاران شرکت ملي پخش دريافت کرده‌ايم، سوخت‌رساني در سراسر کشور طبق روال هميشه و بدون اختلال در حال انجام است.

سخنگوي شرکت ملي پخش فرآورده‌هاي نفتي ايران تصريح کرد: کارت سوخت جايگاه‌داران تا اطلاع ثانوي براي سوخت‌گيري افرادي که کارت سوخت المثني ثبت‌نام کرده‌اند و هنوز کارت سوخت خود را دريافت نکرده‌اند موجود است و مي‌توانند با استفاده از کارت جايگاه‌داران سوختگيري کنند، منتها موجود بودن کارت سوخت جايگاه‌داران به‌مدت محدود و تا اطلاع ثانوي ادامه خواهد داشت.

کاهي با بيان اينکه "با الزامي شدن استفاده از کارت سوخت شخصي هيچ گونه محدوديتي در استفاده از کارت سوخت جايگاه‌داران و يا استفاده از کارت سوخت شخصي اعمال نشده است"، گفت: تا زماني که اين اطمينان را حاصل کنيم که تمامي متقاضيان کارت سوخت المثني، کارت سوخت درخواستي خود را دريافت کرده‌اند، محدوديتي اعمال نمي‌شود اما مطمئناً در آينده محدوديت‌هايي اعمال خواهد شد که سناريوهاي آن هنوز تعريف نشده است.

کارت آزاد جايگاه‌ها همچنان فعال است

بر اساس اعلام شرکت ملي پخش فراورده‌هاي نفتي طرح الزام استفاده از کارت سوخت شخصي استارت مي‌خورد اما اين به معناي نبود بنزين و يا ايجاد مشکل در روند توزيع سوخت‌رساني در کشور نيست زيرا کارت آزاد جايگاه‌ها همچنان فعال و در دسترس است.

طرح الزام استفاده از کارت سوخت شخصي با هدف انضباط دادن و جمع‌آوري اطلاعات مربوط به مصرف بنزين به تصويب رسيد و از نهم خردادماه اطلاع‌رساني آن آغاز و مقرر شد که ابتدا اين طرح در چهار کلان شهر تهران، کرج، اصفهان و تبريز و پس از آن در سراسر کشور اجرايي شود. از ديروز نيز به طور رسمي اين طرح آغاز شد. البته اين در شرايطي است که هنوز افرادي هستند که موفق به دريافت کارت سوخت خود نشده‌اند اما آن‌طور که شرکت ملي پخش فراورده‌هاي نفتي اعلام کرده است، متقاضياني که براي صدور کارت المثني با مراجعه به دفاتر پليس +10 و يا از طريق سامانه دولت همراه ثبت نام کرده‌اند مطمئن باشند کارت آن‌ها صادر و به درب منازلشان ارسال خواهد شد.

هزينه صدور کار سوخت 10 هزارتومان است

موضوع ديگري که در اين ميان بايد به آن توجه داشت، سو استفاده‌هاي احتمالي در اين بخش است چرا که بعضا ديده مي‌شود افرادي از اين موضوع کسب درآمد داشته‌اند. به همين دليل شرکت ملي پخش فرآورده‌هاي نفتي به صراحت اعلام کرد که مطابق مصوبه دولت، هزينه صدور کارت هوشمند سوخت مبلغ 10 هزار تومان است که در دفاتر خدمات مشترکين پليس +10 و يا هنگام تحويل کارت هوشمند سوخت توسط مأمورين شرکت پست جمهوري اسلامي ايران اخذ مي‌شود. مراقب سايت‌هاي غيرقانوني که اطلاعات کارت‌هاي بانکي را درخواست مي‌کنند باشيد.

لازم است بدانيد

گفتني است در صورتي که مالکان خودروها در استفاده از کارت سوخت خود با هر مشکلي روبه‌رو شدند، از طريق سايت niopdc.ir و يا تماس با شماره 09627 اقدام کنند و تا امروز علاوه بر رمز جاري کارت، 4 رقم آخر کد ملي شخصي که نام او پشت کارت سوخت درج گرديده، به عنوان رمز کارت در جايگاه سوخت‌گيري، قابل قبول است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته