جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1398/05/23 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 6185

 شروع سرنوشت‌ساز کالدرون
 پرسپوليس براي موفقيت، چند امتياز مي‌خواهد؟ 

 
قرعه‌کشي ليگ برتر انجام شد و در جذاب‌ترين قرعه، شهرآورد ليگ برتر هفته چهارم برگزار مي‌شود، اما به غير از اين اتفاق، قرعه ليگ نوزدهم يک سوژه مهم ديگر هم دارد و آن بازي‌هاي سخت پرسپوليس در 6 هفته اول است. تيم کالدرون در6 هفته ابتدايي بايد به مصاف 4 تيم مدعي تراکتور، استقلال، سپاهان و شهر خودرو برود که بازي‌هاي 6 امتيازي به حساب مي‌آيند و امتيازات اين بازي‌ها در هفته‌هاي پاياني سرنوشت قهرماني را رقم خواهد زد.

به طور معمول يک مربي تازه‌وارد به 5 هفته فرصت نياز دارد تا بازيکنانش را بهتر بشناسد و بتواند تيمش را جمع و جور کند، اما آيا در پرسپوليس کسي به کالدرون 5 هفته فرصت مي‌دهد؟ آن هم در شرايطي که پرسپوليس بايد در شهرآورد بازي کند و با رقيب جدي‌اي مثل سپاهان در خانه بازي دارد.

قهرماني‌هاي متوالي برانکو سطح توقع را از پرسپوليس بالا برده و تيم کالدرون به عنوان مدافع عنوان قهرماني وارد ليگ برتر مي‌شود و سخت است بي‌خيال امتيازات 5 هفته ابتدايي شد. اما با توجه به اين شرايط سؤالي که به وجود مي‌آيد اين است که کالدرون در 6 هفته ابتدايي بايد چند امتياز بگيرد؟ براي پاسخ به اين سوال 6 هفته‌هاي ابتدايي که برانکو در پرسپوليس پشت سر گذاشته را بررسي مي‌کنيم.

برد اولين شهرآورد

برانکو در 6 هفته پاياني ليگ چهاردهم به پرسپوليس پيوست و در اولين 6 هفته‌اي که روي نيمکت پرسپوليس نشست 8 امتياز کسب کرد که حاصل 2 برد، 2 تساوي و 2 شکست بود. 8 امتياز از 18 امتياز ممکن براي برانکو خيلي قابل قبول نبود، اما برد اولين شهرآورد در هفته آخر ليگ برتر که با اولين شکست امير قلعه‌نويي در شهرآورد همراه شد به مربي کروات کمک کرد تا ليگ پانزدهم را با حمايت هواداران و مديران تيم آغاز کند.

روزي که پرسپوليس به برانکو فرصت داد

پرسپوليس برانکو ليگ پانزدهم را با يک تساوي و 4 باخت و يک برد بسيار نااميد کننده شروع کرد و تا پايان هفته ششم تنها 4 امتياز اندوخته بود، اما در اين لحظه و زماني که همه منتظر رفتن سرمربي کروات بودند، پرسپوليسي‌ها به برانکو فرصت دادند و تيم در هفته پاياني فقط با تفاضل گل کمتر دوم شد.

پيش به سوي قهرماني

برانکو بعد از نايب‌قهرماني در ليگ پانزدهم تيمش را تجهيز کرد و اميري، حسيني و بيرانوند را از نفت خريد تا شروع مقتدرانه‌اي براي کسب اولين قهرماني داشته باشد. تيم برانکو از 6 بازي ابتدايي ليگ شانزدهم 12 امتياز کسب کرد و با 3 برد، 3 تساوي و بدون باخت شروعي در حد و اندازه يک قهرمان داشت.

رکوردزني با شکست

پرسپوليس ليگ هفدهم را مقتدرانه آغاز کرد و از 5 بازي اول 13 امتياز کسب کرد که بهترين شروع برانکو بود، اما پيکان در هفته ششم اجازه نداد رکورد آن‌ها بهتر شود و تيم برانکو را شکست داد تا همان 13 امتياز بهترين رکورد برانکو باشد.

کسي جلودار برانکو نبود

پرسپوليس ليگ هجدهم را هم مثل ليگ شانزدهم استارت زد و از 6 هفته ابتدايي 12 امتياز کسب کرد که حاصل 3 برد و 3 تساوي بود و کسي نتوانست تيم پروفسور را شکست دهد. 4 شروع برانکو در ابتداي ليگ و 6 هفته ابتدايي حضور او در ليگ چهاردهم را مرور کرديم.

مربي کروات پرسپوليس از 6 بازي بين 4 تا 13 امتياز کسب کرده بود و اگر کالدرون در 6 هفته ابتدايي 4 امتياز هم کسب کرد، نبايد گفت در پايان ليگ نمي‌تواند رتبه خوبي کسب کند و اگر هم به امتياز بالاي 10 در هفته‌هاي ابتدايي برسد که در حد و اندازه‌هاي يک قهرمان ظاهر شده و راه را براي قهرماني هموار کرده است.

در پايان نتايج برانکو در فصل گذشته را مقابل تيم‌هاي قرعه 6 هفته ابتدايي فصل جديد بررسي مي‌کنيم. برانکو فصل گذشته مقابل اين 6 تيم 3 برد و 3 تساوي کسب کرد. حالا اگر کالدرون قهرماني مي‌خواهد بايد حدود 12 امتياز از اين بازي‌ها بگيرد تا الگوي قهرماني برانکو را تکرار کند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته