جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1398/06/20 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 6206

 ميز خبر 

 موافقت ملکه انگليس با مصوبه مجلس اعيان براي جلوگيري از برگزيت بدون توافق

ملکه انگليس مصوبه مجلس اعيان اين کشور در خصوص جلوگيري از برگزيت بدون توافق را تائيد کرد.به گزارش مهر به نقل از اسپوتنيک، با اقدام ملکه انگليس کار براي «بوريس جانسون» نخست وزير بريتانيا، سخت تر خواهد شد. جانسون تاکيد دارد که حتي بدون رسيدن به توافق با اتحاديه اروپا در موعد مقرر، انگليس را از اتحاديه اروپا خارج کند. اين اقدام ملکه در حالي انجام شده که سخنگوي «بوريس جانسون» نخست وزير انگليس، در حالي خواستار موافقت احزاب سياسي با برگزاري انتخابات زودهنگام شده که چند روز قبل گروه هاي سياسي بريتانيا با اين خواسته مخالفت کرده بودند.

اين در حالي است که در پي تلاش نخست‌وزير انگليس براي برداشتن موانع اجراي برگزيت در تاريخ مقرر، پارلمان اين کشور به مدت 5 هفته به حالت تعليق در مي‌آيد.

واکنش طالبان به تصميم ترامپ براي توقف مذاکرات:

آمريکا به زودي پشيمان مي‌شود

گروه طالبان به دنبال اعلام توقف مذاکرات توسط رئيس‌جمهوري آمريکا به ادامه جنگ عليه نيروهاي اين کشور در افغانستان تهديد کرد.به گزارش ايلنا به نقل از النشره، گروه طالبان پس از آنکه «دونالد ترامپ»، رئيس جمهوري آمريکا اعلام کرد که مذاکره با اين گروه در حکم مرده است، هشدار داد که به جنگ عليه نيروهاي واشنگتن در افغانستان ادامه خواهد داد و آمريکا از تصممي خود پشيمان خواهد شد. «ذبيح الله مجاهد»، سخنگوي گروه طالبان در مصاحبه با خبرگزاري فرانسه گفت:‌«ما دو راه براي پايان اشغال افغانستان پيش رو داريم، نخست: جنگ و جهاد و دوم مذاکره و گفت‌و‌گو».

وي تأکيد کرد که ترامپ مذاکرات را متوقف کرده است و بنا بر اين ما راه نخست را در پيش مي‌گيريم و آنها به زودي پشيمان خواهند شد.

اعلام آمادگي کره شمالي براي مذاکره با آمريکا

معاون وزير امور خارجه کره شمالي اعلام کرد اين کشور آماده است تا مذاکرات متوقف شده هسته اي به آمريکا را ازسر بگيرد.به گزارش آنا از العالم، «چو سون خويي» در بيانيه اي اعلام کرد: پيونگ يانگ مايل به مذاکره درباره موضوعات جامع با آمريکا آماده است. زمان و مکان اين مذاکرات نيز بعدا مشخص خواهد شد.

ابراز نگراني آمريکا نسبت به خريد نفت ايران توسط چين

يک مقام آمريکايي نسبت به خريد نفت ايران توسط چين ابراز نگراني کرد.

به گزارش ايلنا به نقل از هلنيک شيپينگ نيوز، «دن برويلت» معاون وزارت انرژي آمريکا در مورد خريد نفت ايران توسط مشتريان چيني ابراز نگراني کرد. اين مقام آمريکايي در ادامه گفت که ما از خريدهايي که افراد چيني و به ويژه دولت چين انجام مي‌دهد، به شدت نگران هستيم. وي همچنين افزود:«مقام‌هاي ايالات متحده اين موضوع را با دولت چين مطرح خواهند کرد».

آمريکا از احتمال تحريم ترکيه خبر داد

وزير خزانه داري آمريکا در گفتگو با خبرنگاران در کاخ سفيد از احتمال تحريم ترکيه خبر داد.به گزارش مهر به نقل از رويترز، «استيو منوچين» وزير خزانه‌داري آمريکا از احتمال تحريم ترکيه خبر داده است.وزيرخزانه داري آمريکا احتمال تحريم ترکيه را به دليل خريد سامانه پدافندي «اس-400» از روسيه عنوان کرد.در عين حال منوچين در مورد تحريم ترکيه گفته است که اين موضوع در حال بررسي است و اشاره به جزئيات بيشتري نکرده است.

پيش از اين ترکيه در 21 تيرماه از ورود اولين محموله سامانه روسي اس 400 به اين کشور خبر داده بود اما اين اقدام با واکنش‌هاي منفي آمريکا و ناتو مواجه شده است.

عراق:براي 4 سال ديگر به واردات برق از ايران ادامه مي‌دهيم

وزير برق عراق از تداوم واردات برق از ايران براي سه تا چهار سال ديگر خبر داد.به گزارش ايلنا به نقل از رويترز، «لوي الخطيب» وزير برق عراق در تازه‌ترين سخنراني خود در مورد واردات برق از ايران گفت: ما به تلاش براي توليد برق و خوکفايي در اين زمينه ادامه ميدهيم اما در حال حاضر اين امر ممکن نيست و ظرفيت‌هاي ما پاسخگوي نياز هاي ما در زمينه توليد برق نيست. بنابراين تا سه الي چهار سال ديگر به واردات برق از ايران ادامه مي‌دهيم. وي هم چنين در مورد فشار هاي آمريکا براي مقابله با واردات برق از ايران گفت: ما با همه کشورها روابط متعادلي داريم و همه بايد به آن احترام بگذارند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته