جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1398/06/20 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 6206

 وزير اطلاعات: حفظ نظام با اعمال خلاف شرع، نقض غرض است 

 وزير اطلاعات گفت: اگر براي دفاع از نظام از راه معصيت رفتيم، ثواب نمي‌کنيم. حفظ نظام جمهوري اسلامي با اعمال خلاف شرع، نقض غرض است.به گزارش ايسنا، به نقل از جماران، حجت‌الاسلام و المسلمين سيد محمود علوي در شب عاشوراي حسيني در حرم امام خميني (ره)، گفت: سياست ما در حفظ نظام بايد حسيني(ع) باشد.وي افزود: تهمت و افترا زدن يا بازي با آبروي ديگران حتي به اسم «افشاگري» و فحش دادن، براي دفاع از جمهوري اسلامي خسارت‌بارترين اعمال است. گاهي رفتارهايي مي‌بينيم که مي‌گوييم چه ربطي به امام حسين(ع) و جمهوري اسلامي دارد؟

وزير اطلاعات با تأکيد بر اين که دفاع از جمهوري اسلامي بايد در چارچوب شرع مقدس اسلام باشد، گفت: در دفاع از نظام فحش به اين و آن بدهيم و با نيش زبان آسيب برسانيم مصداق «اخسرين اعمال» است. گاهي بعضي رفتارهايي مي‌کنيم که آدم تعجب مي‌کند اين‌ها چه ربطي به مکتب امام حسين(ع) دارد؟ اينها چه ربطي به نظام دارد؟ چه ربطي به جمهوري اسلامي دارد؟

وي تأکيد کرد: اگر با خلاف شرع بخواهيم جمهوري اسلامي را حفظ کنيم، نقض غرض است چون جمهوري اسلامي براي شرع است و نمي‌شود با خلاف شرع آن را حفظ کرد. لذا هر حرکت سياسي ما بايد دين‌پايه و شرع‌پايه باشد؛ وگرنه خداي ناکرده به جاي اين که در مسير يک سياست الهي حرکت کنيم، يک سياست غيرالهي و دنيايي مي‌شود. اگر سياست ما دنياپايه شد، ضرر مي‌کنيم و خسارت مي‌بينيم و به جاي اين که اسلام را احيا کنيم، به اسلام آسيب مي رسانيم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته