جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1398/06/20 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 6206

 معاون وزير راه و شهرسازي :
 به زودي ساخت 25 هزار مسکن را در "بافت"آغاز مي‌کنيم 

 معاون وزير راه و شهرسازي با بيان اين‌که احداث 25 هزار واحد مسکوني در قالب طرح اقدام ملي به زودي آغاز مي‌شود گفت: برنامه تکميل 750 پروژه نيمه‌تمام همچون ورزشگاه، مدرسه و مسجد براي ارتقاي کيفيت زندگي ساکنان بافت را در دستور کار قرار داده‌ايم.سيد محمد پژمان در گفت‌وگو با ايسنا اظهار کرد: در نظر داريم 750 پروژه در بخش خدمات زيربنايي و روبنايي که از قبل شروع شده و به طور متوسط داراي پيشرفت 70 درصدي است را تا پايان سال به اتمام برسانيم. ما با توجه به تنگناهاي بودجه کشور ترجيح داديم به جاي اين‌که پروژه‌هاي جديد را شروع کنيم ابتدا پروژه‌هاي نيمه تمام را به اتمام برسانيم.وي افزود:با مسوولان سازمان برنامه و بودجه صحبت کرده‌ايم تا 30 درصد باقي‌مانده از اين پروژه‌ها را از طريق منابع در اختيار تکميل کنيم.رديف‌ها مقداري کم داشت و قرار شد جابه‌جايي اتفاق بيفتد که کار را انجام دهيم. اين پروژه‌ها موارد متعددي شامل مدرسه، ورزشگاه، درمانگاه و مسجد است.

معاون وزير راه و شهرسازي تاکيد کرد: هدف اين است که اگر موضوع نوسازي واحدهاي مسکوني در بافت‌هاي ناکارآمد زمان‌بر شود، از هم‌اکنون شرايط محيطي را در بخش زيربنايي و روبنايي فراهم کنيم تا مردم بعد از اسکان زندگي و رفاه مناسبي داشته باشند.وي با بيان اين‌که در بافت‌هاي ناکارآمد حدود 20 هزار تسهيلات نوسازي به متقاضيان داده شده است گفت: موارد متعددي فراخوان در دستور کار داريم که مقدمات آن در حال آمادگي است. انتظار داريم حدود 25 هزار واحد را در قالب طرح اقدام ملي در فاصله دو سه ماهه عملياتي کنيم. مابقي نيز تا پايان کار دولت دوازدهم انجام خواهد شد.

تسهيلات ارزان قيمت براي ساکنان بافت‌هاي ناکارآمد

مديرعامل شرکت بازآفريني شهري تصريح کرد: براي ساکنان بافت‌هاي ناکارآمد تسهيلات ارزان قيمت، پروانه رايگان و خدمات جانبي با تخفيف در نظر گرفته‌ايم. با توجه به اين‌که دولت در بافت، صاحب زمين چنداني نيست، يکي از کارهايي که انجام مي‌دهيم ايجاد شرايط است. ابتدا طرح‌هاي نوسازي را تهيه مي‌کنيم که متقاضيان با رعايت ضوابط و مقررات شهرسازي اقدام کنند. بعد با اقدامات روبنايي و زيربنايي، کيفيت زندگي آنها را ارتقا مي‌دهيم. بخشي از اراضي خريداري شده در داخل بافت و بخشي هم در حاشيه بافت‌ها است که به عنوان سرمايه در اختيار گرفتيم و وارد ساخت و ساز کرديم. مقداري را نيز به آزادسازي معابر، معوض، جايگزيني و ساير اقداماتي که در داخل بافت ضرورت مداخله دارد اختصاص داديم.پژمان درباره افزايش سقف تسهيلات ساخت در بافت‌هاي ناکارآمد گفت: به بانک مرکزي پيشنهاد افزايش سقف تسهيلات را ارايه داده‌ايم که در انتظار تاييد مسوولان بانک هستيم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته