جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1398/06/20 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 6206

 ميز خبر 

 رئيس سازمان برنامه و بودجه :

اصلاح ساختار بودجه در سالهاي 99 و 1400 عملياتي مي‌شود

نوبخت گفت: الحاقيه اصلاح ساختار بودجه در سالهاي 99 و 1400 عملياتي مي‌شود.محمدباقر نوبخت، رئيس سازمان برنامه و بودجه کشور در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، ضمن تشريح آخرين چکش کاري‌هاي مجلس بر الحاقيه اصلاح ساختار بودجه ريزي سال‌هاي 99 و 1400 اظهار کرد: با توجه به شرايط حاکم بر اقتصاد ايران و دستور مقام معظم رهبري ملزم به نگاهي بلند مدت و 2 ساله به نحوه بودجه‌ريزي هستيم.

او ادامه داد: اين نگاه 2 ساله ما را مجاب مي‌کند تا قسمتي از مديريت منابع موجود کشور را بر اساس فشار‌هاي ناجوانمردانه تحريم‌ها پايه ريزي کرده و از اين فشار‌ها براي کشور فرصت شکوفايي فراهم آوريم، در واقع هدفمان همان شعاري که در ابتداي تقديم الحاقيه اصلاح ساختار بودجه به شوراي عالي هماهنگي اقتصادي يعني کاهش سهم درآمد‌هاي نفتي در بودجه کشور خواهد بود.نوبخت تاکيد کرد: اين الحاقيه بنا به درخواست مقام معظم رهبري و تاکيد رياست جمهوري در اواخر ارديبهشت و ابتداي خرداد امسال تقديم شوراي عالي هماهنگي اقتصادي سران قوا و در آن جا نيز تصويب شد. البته تاکيد مي کنيم که اين اصلاحيه مربوط به سال‌هاي 99 و 1400 بوده است.

رئيس سازمان برنامه و بودجه کشور بيان کرد: کليات اين الحاقيه بسيار مفصل بود به همين جهت در 4 فصل و 9 بسته گنجانيده شد تا مجلس شوراي اسلامي بتواند آن را بررسي کند. مقرر است تا در نيمه آذر بودجه سال 99 با نگاه 2 ساله به مجلس تقديم شود.

راه اندازي سامانه ملي املاک و اسکان تا پايان امسال

مديرکل دفتر سرمايه‌گذاري و اقتصاد مسکن با اعلام اينکه دفترفن آوري اطلاعات وزارتخانه راه و شهرسازي در حال فرآيند انتخاب مشاور براي تدوين و راه اندازي سامانه ملي املاک و اسکان کشور است، گفت: پيش بيني ما اين است که قبل از اتمام سال‌جاري، سامانه آماده و راه‌اندازي شود.به گزارش روابط عمومي وزارت راه و شهرسازي، عباس فرهاديه مديرکل دفتر سرمايه‌گذاري و اقتصاد مسکن آخرين وضعيت راه اندازي سامانه املاک و اسکان را تشريح کرد و گفت: دفتر سرمايه‌گذاري و اقتصاد مسکن طرح اصلي اجراي سامانه ملي املاک و اسکان را آماده کرد و به تاييد سازمان امور مالياتي رساند.

مديرکل دفتر سرمايه‌گذاري و اقتصاد مسکن ادامه داد: جلسه اي مشترک بين رييس ثبت اسناد و املاک کشور، وزارت راه و شهرسازي و سازمان امور مالياتي تشکيل شد و رييس ثبت اسناد و املاک کشور موافقت کرد تا اطلاعات اوليه را در خصوص اسناد و املاک کشور در اختيار اين سامانه بگذارد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته