جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1398/06/20 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 6206

 انصاري‌ فرد:
 از برانکو خواستيم بدون مراجعه به فيفا مشکل‌مان را برطرف کنيم 

 مديرعامل باشگاه پرسپوليس تأکيد کرد، اين باشگاه در مقطع زماني فعلي برنامه‌اي براي تغيير سرپرست و مدير تيم ندارد.محمدحسن انصاري‌فرد درباره مذاکرات باشگاه پرسپوليس با برانکو ايوانکوويچ و پرداخت بدهي سرخپوشان به اين مربي کروات، گفت: ما مکاتباتي با برانکو و مديربرنامه‌هايش داشتيم و اعلام آمادگي کرديم که با توجه به اينکه برانکو زحمات فراواني براي پرسپوليس کشيده است و همواره رابطه خوبي با باشگاه داشته، در محيطي دوستانه و بدون مراجعه به فيفا مشکل را حل کنيم و گفتيم جاي ما در فيفا نيست که رودرروي هم قرار بگيريم. مديربرنامه‌هاي برانکو هم اعلام آمادگي کرده است و ان‌شاءالله ما در اسرع وقت که تأمين مالي کنيم با ايشان جلسه‌اي را برگزار خواهيم کرد تا تفاهم‌نامه مالي را به امضا برسانيم.

وي درباره اين موضوع که باشگاه تراکتور از بيرانوند شکايت کرده و مالک اين باشگاه هم گفته است که دروازه‌بان پرسپوليس اخلاقش را اصلاح کند، تصريح کرد: من قصد ندارم جواب کسي را بدهم. اين قضيه تمام شده است و گزارشي هم از داور و مراجع رسمي اعلام نشده است. مشکلي هم در کميته انضباطي فدراسيون فوتبال وجود ندارد.

مديرعامل باشگاه پرسپوليس ادامه داد: ما مورد خاصي از بيرانوند نديديم، حتي او بزرگوارانه عذرخواهي کرد. بنابراين وقتي يک شخصي عذرخواهي مي‌کند ديگر دامن زدن به اين مسائل درست نيست. بيرانوند با وجود توهين‌هايي که در تبريز به او شد، خويشتن داري کرد. اميدواريم که فضاي ورزش دوستانه باشد و به اين حاشيه‌ها دامن زده نشود.

انصاري‌فرد که با برنامه راديويي «تهران ورزشي» ‌گفت‌وگو مي‌کرد، درباره جلسه‌ ديروزش با مسعود سلطاني‌فر، وزير ورزش و جوانان گفت: به‌هرحال با توجه به اينکه وزير ورزش رئيس مجمع باشگاه پرسپوليس است، اين جلسات همواره برگزار مي‌شود و هر چند وقت يک بار جلسه داريم. جلسه‌ ديروز هم جلسه‌اي عادي بود براي مسائل جاري باشگاه. همين‌طور که آقاي فتحي (مديرعامل باشگاه استقلال) هم با وزير ورزش جلسه داشت، جلسه ما هم يک جلسه عمومي بود.

وي درباره ناراحتي علي عليپور از هواداران و بحث رفتن او از پرسپوليس بيان کرد: بحث رفتن عليپور منتفي شده است. او يکي از ارکان باشگاه است. ما به خصوص در بازي‌هاي آينده بيشتر از گذشته به عليپور نياز داريم و از هواداران هم درخواست داريم بيشتر از گذشته از او حمايت مي‌کند. امروز هم قرار است با عليپور تفاهم‌نامه جديدي براي قراردادش امضا کنيم.

مديرعامل باشگاه پرسپوليس درباره مشکلات سيستم بليت‌فروشي باشگاه‌ها و حضور داوطلبين براي بليت‌فروشي در ورزشگاه‌ها گفت: ما جلسات خوبي با آقاي کريمي که مسئوليت اين کار را دارد، برگزار کرديم و در حال تنظيم برنامه‌اي هستيم که اين مشکل به طور کامل برطرف شود. با اسپانسر هم هماهنگ کرديم که از طريق نرم‌افزاري مشکلات حضور هواداران در ورزشگاه را حل کنيم.

انصاري‌فرد در پاسخ به اين پرسش که «اجراي قانون «90 به 10» در ورزشگاه‌ها امکانپذير است؟»، خاطرنشان کرد: با وضعيت فعلي امکانپذير نيست، مگر اينکه هر باشگاهي هواداران خود را شناسايي و کارت هواداري صادر کند. ما يک برنامه خوب براي هواداران خود داريم تا شناسايي شوند و اگر اين امکان براي تمام باشگاه‌ها فراهم شود مي‌توان اين قانون را اجرا کرد، ولي با شرايط فعلي که راهکاري براي شناسايي هواداران نيست، امکانپذير نخواهد بود. هواداران وقتي بليت اينترنتي خريداري مي‌کنند، اصلاً امکان شناسايي آنها وجود ندارد.

مديرعامل باشگاه پرسپوليس در واکنش به طرح اين موضوع که در تمديد قرارداد جديد بيرانوند بند فسخ 700 هزار دلاري همچنان پابرجاست، گفت: هنوز قرارداد جديد بيرانوند امضا نشده است، ولي با او تفاهم کرديم و بند 700 هزار دلاري فسخ قرارداد پابرجاست. ان‌شاءالله بعد از بازگشت بيرانوند از هنگ‌کنگ قرارداد جديد او هم امضا خواهد شد.

انصاري‌فرد درباره اينکه صحبت‌هايي درباره حضور افشين پيرواني در پست سرپرستي تيم مطرح شده است، تصريح کرد: نه، صحبتي مطرح نشده است و فعلاً هيچ برنامه‌اي براي اين کار نداريم.

وي در مورد نامه باشگاه پرسپوليس به صداوسيما در مورد استفاده از نام «پرسپوليس ايران»، گفت: با توجه به اينکه در ثبت شرکت‌ها نام باشگاه ما «پرسپوليس» است، پيگيري مي‌کنيم که هر جا نامي از باشگاه برده مي‌شود حتماً به نام پرسپوليس ايران باشد.

مديرعامل باشگاه پرسپوليس در واکنش به اين موضوع که حقيقت دارد همچنان در ثبت شرکت‌ها نام حميدرضا گرشاسبي به عنوان مديرعامل پرسپوليس مطرح است و مشکلاتي که براي سرپرست پيشين باشگاه به وجود آمده و حتي حساب‌هايش مسدود شد، آيا اين نگراني‌ها براي او هم وجود دارد که با اتفاقات مشابه دست به گريبان شود، بيان کرد: بله در دفتر روزنامه رسمي آقاي گرشاسبي فعلاً مديرعامل باشگاه است و بايد تغييرات را انجام دهيم و ان‌شاءالله در آينده نزديک اين کار صورت مي‌گيرد. براي هر مديرعاملي که در دو باشگاه پرسپوليس و استقلال حضور دارد، ممکن است که اين مشکلات پيش بيايد، ولي ان‌شاءالله کار را طوري مديريت کنيم که در آينده با مشکل مواجه نشويم.

انصاري‌فرد در پاسخ به اين سوال که کالدرون درخواست جذب بازيکن جديدي داشته است، تصريح کرد: ما ظرفيت تيم‌مان پر است و بازيکن جديدي نمي‌توانيم جذب کنيم و تا نيم‌فصل جابه‌جايي هم نداريم. در آن زمان هم اگر سرمربي قصد گرفتن بازيکن جديد داشته باشد، بايد بازيکني را جابه‌جاکنيم.

وي در پاسخ به اين پرسش که چرا در زماني که در کميته فني فوتسال حضور داشت، پاداش فوتسال بانوان پرداخت نشده است، گفت: من وظيفه‌ام چيز ديگري بود. من رئيس ليگ فوتسال بودم و اين مسائل به من مربوط و در حيطه اختياراتم نبود. بازيکنان با من در ارتباط بودند و من مي‌دانستم که فدراسيون فوتبال به خاطر تحريم‌هاي مالي که اعمال شده است، مشکل مالي دارند، نمي‌توانند پول‌هاي‌شان در فيفا را منتقل کنند و اگر اين اتفاق بيفتد پاداش‌ها پرداخت مي‌‌شود.

مديرعامل باشگاه پرسپوليس در پايان در پاسخ به اين پرسش که بعد از حضور مجددش به عنوان مديرعامل باشگاه پرسپوليس پس از چند سال، ورزش کشور تغييرات مثبتي داشته است يا خير، گفت: به‌هرحال شرايط باشگاه داري با توجه به اينکه ما رديف بودجه نداريم و دولت و وزارت ورزش هيچ‌گونه کمکي به ما نمي‌توانند داشته باشند، نسبت به گذشته بسيار سخت‌تر شده است.رقم قراردادها بالاتر رفته و شرايط کار سخت شده است و بايد تلاش کنيم که در اين شرايط سخت تيم را به جايي برسانيم که آرامش داشته باشد و منابع مالي را از طريق اسپانسرها تأمين کنيم، اميدواريم که بتوانيم از اين ميدان سخت و دشوار سربلند بيرون بياييم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته